background preloader

תזונה נכונה

Facebook Twitter

למה הסיגריות בימינו ממכרות יותר? המרכיב העיקרי בסיגריות הוא הטבק – צמח המכיל, בין היתר, ריכוז גבוה יחסית של חומר בשם ניקוטין – שהוא החומר הפעיל והממכר בסיגריות. אבל זו טעות לחשוב שסיגריה היא מוצר 'מן הטבע'. מאז שנות ה-50, יזמו חברות הטבק, בייחוד בארצות הברית, מחקרים מדעיים רבים שהניבו שינויים רבים בסיגריה, כדי להגביר את ההשפעה הביולוגית והפרמקולוגית (רוקחית) שלה.

בשנים האחרונות – בעקבות שינויי חקיקה בארצות הברית ותביעות שהוגשו נגד חברות הסיגריות, אולצו החברות לפרסם מסמכים סודיים על המחקרים שביצעו במהלך השנים בנושא העישון. כמו כן אולצו החברות לחשוף את החומרים שהן מוסיפים לסיגריות. מעיון באתר חברת פיליפ מוריס ארה"ב, יצרנית הסיגריות מרלבורו, L&M, פרלמנט, נקסט ועוד, אפשר לראות את רשימת החומרים הבאה, שמרכיביה מצורפים לתערובת הטבק בסיגריית מרלבורו (רשימת הרכיבים מייצגת גם את הסיגריות האחרות): רכיבי סיגריית מרלבורו | תמונת מסך מאתר חברת הסיגריות פיליפ מוריס ארצות הברית הרשימה בעברית: רכיבי הסיגריה קאמל בלו | תמונת מסך מאתר חברת הסיגריות אר-ג'יי ריינולדס קנה הנשימה והתפצלותו לשתי הריאות. כלבי ביגל במחקר לפיתוח סוג חדש של סיגריה. רוצה סיגריה? לא תודה... כשצופים בסרטים ישנים אפשר לא פעם לראות בהם את כוכבי הקולנוע הגדולים של הימים ההם – שחקנים כמו המפרי בוגרט, קרי גרנט ו"הצעיר" ג'יימס דין – מעשנים להנאתם על המסך וגורמים לעישון להיראות "מגניב".

חברות הטבק שילמו בימים ההם כסף רב כדי שסלבריטאים ייראו משתמשים במוצריהם ולכן יעודדו את מעריציהם לחקות אותם. העישון אכן הפך פופולרי מאוד בעולם כולו, עד כדי כך שבאמצע המאה הקודמת כמעט חצי מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב, באנגליה ובמקומות אחרים עישנה. משנות ה-70, החלה מגמה מתמדת של ירידה וכיום שיעור המעשנים ברוב המדינות, וגם בישראל, עומד על כ-20 אחוז מהאוכלוסייה. פרסומות לסיגריות על המכונית והסרבלים של הצוות בתחרות גרנד-פרי בבחריין, 2006 | תמונה: ויקיפדיה מגמת הירידה הזו קרתה בגלל המודעות הגוברת והולכת לנזקים הנובעים מעישון סיגריות.מעשני סיגריות מתים עשר שנים בממוצע מוקדם יותר ממי שאינם מעשנים.

בארה"ב מעריכים שאחד מכל חמישה מקרי מוות נובע ממחלה הקשורה לעישון, כגון סרטן ריאות ומיני סרטן נוספים, מחלות לב, שבץ מוחי ומחלות שונות של דרכי הנשימה. הסרטון תורגם על ידי עדי דגן למה ממשיכים לעשן? אז איך מפסיקים? מעשנים ושותים? חשבו על זה שוב. כמות האלכוהול ששותים מעשנים גבוהה לפחות פי שניים מכמות אלכוהול ששותים לא מעשנים. תופעת האלכוהוליזם נפוצה אצלם לפחות פי ארבעה. אז מה הקשר בין אלכוהול ועישון? ניקוטין (החומר הפעיל בטבק) ואלכוהול הם שני חומרים שהשימוש בהם בחברה המודרנית נפוץ במיוחד – וגם בין המזיקים ביותר ביניהם.

מחקרים אפידמיולוגיים מוצאים באופן עקבי מתאם חיובי בין שימוש באלכוהול ובניקוטין: אלכוהוליזם נפוץ פי כמה יותר אצל מעשנים לעומת לא מעשנים ועישון, במיוחד בגיל צעיר, הוא גורם סיכון משמעותי למעבר משתייה מועטה ומזדמנת לשתייה מופרזת. גולגולת עם סיגריה | ציור: וינסנט ון-גוך אם כך, מה ההסבר לנתונים האלה? מבחינה מדעית קשה מאד להצביע על גורם מסוים ולבודד אותו מגורמים נוספים שפועלים בו-זמנית. האם יש קשר בין שתייה ועישון? מחקרים שנעשים על בני אדם מספקים תומכים בקיומו של קשר סיבתי. במחקרים אחרים המשתתפים דיווחו על הנאה גדולה יותר מעישון סיגריה בזמן שתיית אלכוהול. מחקרים בבעלי חיים מספקים מידע חשוב נוסף ובדרך כלל תואמים את הממצאים שעלו ממחקרים בבני אדם. משקאות אלכוהוליים. ד"ר דבורה כהן מכון דוידסון לחינוך מדעי מכון ויצמן למדע.

משאלת פרס TED של ג'יימי אוליבר: למדו כל ילד על אוכל. מדע לילדים – טָעִים. בִּשעת ארוחה טעימה עִם הורֵיכם עלתה על דַעתכם אֵי פעם השאֵלה מה גורם לכם להרגיש אֶת טעם האוכֶל, וּמה המַשמָעוּת של הַרגָשת הטעמים? תְחוּשַת הטעם מתחילה בַּפֶּה: אנחנו לועסים והרוק מרטיב אֶת האוכל כדי לאַפשֵר אֶת הפֵּירוק שלו וּלְהָקֵל לִבלוע אותו.

חלקים קְטנטנים של המזון נוגעים בַּלשון וּמַפעילים אֶת חַיישָנֵי הטעם. החַיישָנים האלֶה מְמוּקָמים על בַּלוּטוֹת קטנטנות על הלשון שנִראות כמו נקודות זעירות. חַיישָנֵי הטעם מְמַלְאים תפקיד חשוּב מאוד בְּזיהוי האוכל, והטעם - מתוק, חמוץ, מר, מלוח ואוּמָמִי ('טעים' בְּיַפָּנית) – הוא שמְאַפשֵר אֶת הזיהוי. אמנם נעים מאוד לָחוּש טעם טוב בַּפֶּה, אך התפקיד העיקרי של חוש הטַעם קשוּר בְּהִישָׂרְדוּת. הטעם המר מזהיר אותנו מִפּנֵי סַכָּנה. בִּשביל להמחיש אֶת הַשפָּעתו של חוש הרֵיח קחו תפוח עץ ותפוח אדמה לא מבושלים, קִלפו אותם, חִתכו לחתיכות באותו גודֶל וטעמו אותם בְּעֵיניים עצומות וּבְאף סתוּם. אוכל גורֵם לִתחושה נוסֶפת והיא הַחריפוּת. אולי בַּפּעם הבָּאה שתשבו לֶאכול תִרצו לעצום אֶת העיניים וְלִבדוק מה 'אומֵר' לכם כל טעם שאתם חשים בו. 20 People From All Over the World and Their Diets. From Botswana, Africa to Outer Space, the way people eat (and their amount) greatly varies. By: Amanda Froelich, True Activist. There are over 7 billion people on planet Earth, and it seems the diversity of their lives is often best conveyed through photography.

If you haven’t already seen 16 Children & Their Bedrooms by photographer James Mollison, that’s another set of photos that vividly describes the contrast in living situation for many of the world’s people. But photographers Peter Menzel and Faith D’Aluiso set out to capture something different during their travels. The married couple sojourned around the world and met many people from all walks of life. What may be most shocking is the dramatic difference of calories between the people of different backgrounds. Marble Moahi, Mother Living with HIV/AIDS, Botswana – 900 Calories Credit: Menzel Photo Munna Kailash, Bicycle Rickshaw Driver, India – 2,400 Calories Noolkisaruni Tarakuai, Third Wife of a Maasai Chief – 800 Calories.