background preloader

Hastayatagi

Facebook Twitter

Haskar Medikal

Hasta karyolası imalatı ve satış firmamızda İstanbul içinde hasta yatağı kiralama hizmetleri veriliyor.

Vücuda Uyumlu Hasta Yatağının Farkı Nedir? Hasta yatakları, günlük kullanılan yataklardan daha farklı tasarımlara sahiptir.

Vücuda Uyumlu Hasta Yatağının Farkı Nedir?

Hasta yatakları tasarlanırken başta hastanın sağlık durumu ve derecesi dikkate alınır. O yüzden her hasta için farklı özelliklere sahip yataklar bulunur. Yatakların bu şekilde üretiliyor olmasının nedeni ise hastanın rahat ve kullanışlı bir yatağa sahip olmasını sağlamaktır. Öbür türlü hastanın durumuna göre seçilmeyen uygunsuz yataklar hastanın sağlık probleminin artmasına, hatta ağrılarının yanına yeni ağrıların eklenmesine neden olacaktır. Hasta Yatağı Arızaları Ve Çözümleri.

Hasta yatağı, gerek hastane gerek evde uzun bir tedavi süreci geçirecek olan hastaların imdadına yetişen ve özel olarak tasarlanmış olan karyolalardır.

Hasta Yatağı Arızaları Ve Çözümleri

Teknolojik olarak oldukça donanımlı ve kullanışlıdır. Hasta yatakları sayesinde hastalar sağa sola dönmede ya da oturur ve yatar pozisyon almada rahat ederler. Yeni ameliyat geçirmiş ve ayağa kalkması sınırlı olan kişiler ya da hareket kabiliyeti tamamen bitmiş olan hastalar ve bir süreliğine yatakta tedavi görmesi zorunlu kişiler tarafından kullanılabilir.

Hasta yataklarının yan kısımlarında yer alan korkuluklar sayesinde hastanın aşağı düşmesi de önlenir. Güvenli bir tedavi süreci sağlanır. Uzun Ömürlü Hasta Yatakları. Hasta yataklarının pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Uzun Ömürlü Hasta Yatakları

Bütçe ve ihtiyaca göre belirlenebilecek olan bu özellikler genel hatlarıyla motorlu yataklar, elektrikli yataklar, uzaktan kumanda ile çalışan yataklar olarak sınıflandırılabilir. Bu özellikler dışında her hasta yatağında bulunması şart denilebilecek özellikler vardır. Bunlar; Yataklar hastanın konforunu sağlamak ve oluşabilecek kas ağrılarını önlemek adına ortopedik olmalıdır. Oluşabilecek vücut yaralarını önlemek ve mikrop kapma gibi tehlikelerinin önüne geçmek, enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için anti bakteriyel ve hava alan özelliğe sahip olmalıdır.

Hasta Yatağı Satın Alma Tercihleri. Hasta yatakları, yatağa bağlı olarak yaşayan insanların hayatlarına dokunan en önemli parçalardan bir tanesidir.

Hasta Yatağı Satın Alma Tercihleri

Hasta yatağının kişilere sağlamış olduğu faydalardan dolayı hasta her yönden konfor içerisinde yaşamını sürdürür. Piyasa üzerinde, hasta yatağının birbirinden farklı modelleri mevcuttur. Piyasa da yer alan her bir farklı modelinde kendine has çeşitli özellikleri vardır. Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Hasta yatakları, yatağa bağlı olarak yaşayan insanların hayatlarına dokunan en önemli parçalardan bir tanesidir.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta yatağının kişilere sağlamış olduğu faydalardan dolayı hasta her yönden konfor içerisinde yaşamını sürdürür. Piyasa üzerinde, hasta yatağının birbirinden farklı modelleri mevcuttur. Piyasada yer alan her bir farklı modelin de kendine has çeşitli özellikleri vardır. Bu özellikler ise hastalığın derecesine göre değişiklik gösterir. Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Gereklidir? Günümüzde modern çağa uygun olarak evlerde pek çok yatak türü bulunur.

Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Gereklidir?

En çok tercih edileni ortopedik olan yataklardır. Kişiler için yorgunluğu atma ve dinlenme ihtiyacı için tercih ettikleri bu yataklar, genel anlamda uykuyu ve dinlenmeyi destekler ve bunları sağlaması yeterli olmaktadır. Ancak hasta yatakları modelleri bunların yanı sıra farklı özellikleri de bulundurmalıdır. En başta rahat ve konforu sağlaması olsa da, hem hastanın hem de yakınının olabilecek pek çok ihtiyacına da cevap vermelidir. Pek çok nedenle ihtiyaç duyulabilen bu yataklar, karyola ve yatak olarak kullanımı önerilen ürünlerdir. Hasta Karyolasını Nasıl Seçmeliyim?

İnsanlar hayat boyu sağlıklı yaşamak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor.

Hasta Karyolasını Nasıl Seçmeliyim?

Fakat bazı insanların hayat boyu hastalık çekip yatağa mahsur kalma zorunda oldukları zamanlarda geçirebiliyorlar. Yaşlısından gencine birçok hastanın ihtiyaç duyduğu hasta yatakları onların sağlıklarına kavuşabilmesinde etkili bir rol oynuyor. Yıllardır imalatını yapıp sattığımız hasta yatakları ile ilgili bazı bilgiler verip siz değerli okuyucularımızı aydınlatmak istedik.

Hiç istemeyiz ama bizlerde hastalanıp bir hasta yatağında yatmak zorunda kalabiliriz. Şimdi sizlere felçli hastaların, hareket yeteneği kısıtlı yaşlıların ve herhangi bir kaza veya hastalık sonucu yatağa mahkum olmuş insanların hayatında hasta yatağı nasıl bir önem taşır onu anlatalım. Hasta yataklarında yatan kişiler ya tamamen hareketsizdir ya da kısmen hareketsizdir. Yani herhangi bir hastalık veya yaralanma sonucunda hareket yetenekleri ya tamamen bitmiş ya da kısıtlanmıştır. Sürekli yatan hastalar genellikle bir bakıcı yardımı ile hayatlarını devam ettirebilirken, kısmen hareketsiz kalan hastalar ise bazı günlük ihtiyaçlarını kendileri giderebilmektedirler. Hasta Karyolası Kullanımı Nasıl Olmalı? Sağlıklı bir hayat geçirmek için dikkat edilmesi gerekli olan oldukça önemli detaylar vardır.

Hasta Karyolası Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bu tarzda ki detaylara gereken önem verilmediği takdirde çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmak kaçınılmazı güç bir durum olacaktır. Ciddi anlamda sağlık problemi ile karşılaşan bütün bireyler doktor kontrolünde tedavi altına alınır. Ayaktan tedavi seçenekleri olabildiği gibi çok ciddi sağlık sorunları olan kişilerin hastaneye yatırılarak tedavi edilmesi gerekebilir. Ev Ortamına Uygun Hasta Yatağı Modelleri. Yatağa bağlı kalarak yaşamını sürdüren insanların yaşamını kolaylaştıracak en önemli ürünlerden bir tanesi hasta yataklarıdır.

Ev Ortamına Uygun Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları her ne kadar hastaya kolaylık ve fayda sağlıyor olsa da bu fayda ve kolaylıktan hastaya bakan kişide yararlanır. Her iki taraf içinde çeşitli avantajları olan bu yatakları hastalığın daha fazla ilerlemesine fırsat vermeden evinize satın alabilirsiniz. Hastalar, sürekli olarak aynı nokta üzerine yatarlar. Hastanın düzenli olarak pozisyonunu değiştirmek oldukça zordur ve güç gerektirir. Hasta, aynı yönde yatmaya devam ettikçe yatak yaraları oluşur.

En Donanımlı Hasta Yataklarının Özellikleri Neler? Kişilerin doğduğunda ya da daha sonra gelişen bazı durumlarda, hayatlarına engelli ve yatağa bağımlı olarak devam etmeleri gerekebilmektedir. Bu süreçte hasta, bir yakınının ya da bakım görevini üstlenen birinin yardımlarına muhtaç hale gelir. Tüm gününü yatakta geçirmek zorunda kalan, hareket kabiliyeti bulunmayan ve başka pek çok sorunu da beraberinde yaşayan bu hastalar için en önemli şey konfordur. Konfor Yatağa bağımlı bir kişi olarak tüm günün ve gecenin, belki de yıllarca bir yatakta geçiyor olması psikolojik olarak zaten zorken, bir de rahatsız bir yatakta geçmesi durumu daha da kötüleştiren bir sürece çevirir. Hasta yatağı, ortopedik özellikleri ile hastaya ihtiyacı olan vücut desteğini uygun basınçla sağlar. Güvenlik. Havalı Yatak Modellerinin Hastaya Avantajları. İyileşme dönemi uzun süren yada felç gibi iyileşme süresi belli olmayan hastaların nekahet dönemini konforlu şekilde geçirmesi için geliştirilen yatak modeline hasta yatağı denir.

Birbirinden farklı hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile son yıllarda havalı modeller geliştirilmiştir. Bu modeller felçli hastalıklar düşünülerek geliştirilse de bütün hastaların kullanabileceği konforlu ve pratik yatak modelleridir. Felçli Hastalar İçin Ne Tür Yatak Seçilmeli? İnsanların en büyük hayali sağlıklı bir ömür sürmek olsa da, istenmedik pek çok durum insanlar için yaşanmak zorunda olabiliyor.

Kişilerin doğuştan veya sonradan gelişen, kaza ya da hastalık gibi olumsuzlukların sonucu olarak, geçici ya da kalıcı şekilde başkalarının bakımlarına muhtaç hale gelmesi, bu kişilerde pek çok psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor. Özellikle ömür boyu yatağa bağımlı ve bakıma muhtaç kişilerin, psikolojik olduğu kadar fiziki desteklere de ihtiyacı bulunuyor. Bu gibi durumlar için üretilmiş olan hasta yatakları, felçli hastalar için bulunmaz bir nimet haline gelmişken, bakımıyla ilgilenen yakınları için de bir o kadar önemli bir yatak türü oluyor. Bu tip durumlar için, hasta yakınları olarak en doğru hasta yatağı türü seçilmeli, en doğrusunun hangisi olduğunu bilmek için de hastanızın durumunu iyi gözlemlemiş olmalısınız.

Hasta Yatağı Medikal Bir Ürün müdür? Hasta yatağı alırken dikkat edilecek birçok husus bulunur. Bunların başında, kişinin yaşı, geçirdiği rahatsızlıklar ilk sırada yer alır. Ameliyat sonrasında kullanılacak hasta yatağı ile felçli ya da ileri yaş hastalarının kullanacağı yataklar farklı özelliklere sahip olmak zorundadır. Ayarlanabilir Ev Tipi Hasta Yatağı Nedir?

Hasta yatağı hem ev tipi hem de yoğun bakım tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yatakları tercih ederken pek çok özelliği göz önünde bulundurmak gerekir. Uzun sürede tedavi görmesi gereken kişiler ya da sürekli olarak yapması gereken hastalıkları bulunan kişiler ev tipi hasta yatakları tercih ederek konforlu bir şekilde hastalık sürecini geçirebilirler. Bunun için evinize uygun bir yatak tercih etmeniz gerekir. Bu yataklar sayesinde hastaların daha rahat etmesi söz konusu olacaktır. Aynı zamanda evde hastane ortamı yaratıldığı için tedavi sürecini olumlu yönde etki etmek mümkün olacaktır. Sürekli olarak yatan kişilerde yatak yaraları ya da kas ağrısı gibi problemler kendini göstermeye başlar. Hasta Yatağı Kalitesinin Önemi. İnsanların en büyük hayalleri sağlıklı ve muhtaç olmadan yaşamak olsa da, bazen şartlar tam aksini sunabiliyor. Hastalıklar ya da doğuştan gelen bir sorun sebebiyle başkasının bakımına muhtaç olunması, bu durumda olan insanlar için hastalığından daha büyük bir sorun haline gelebiliyor.

Özellikle belli bir yaştan sonra, beklenmedik bir anda gelişen bir durumdan ötürü başkasına muhtaç olan kişiler, hastalığın seyrinden çok başkasının bakımına ihtiyaç duymasından dolayı daha farklı psikolojik sorunlara da sebep oluşturabiliyor.

Reklam

Hasta Yatağı Hastaya Nasıl Fayda Eder? İnsanlar olarak pek çok kaza ya da hastalığa açık bireyleriz. Ani ve beklenmedik olarak gelişen durumlar için hazırlıksız olan insanlar ise bu süreçte en büyük problemleri yaşarlar. Doğuştan gelebilen bir engel ya da sonradan gelişebilen pek çok engellilik durumu ya da felç gibi durumlar insanları hem ruhen, hem bedenen hem de sosyal açıdan buhrana sokan durumlardır. Bu süreçlerde hasta yakınları bilinçli davranmalı, hastanın psikolojik ve fiziki rahatsızlığını anlamalı ve sevdiklerinin rahat etmesi için en uygun çözümleri bulmalıdır. Hasta Yatağı Rahatı ve Konforu Bir Arada Sunar. Günümüzde ünlü yatak fabrikaları tarafından üretilen ve satışa sunulan hasta yatak modelleri ile hem hasta hem de refakatçisi zorlu olan tedavi sürecini daha rahat bir şekilde geçirir. Hasta Bakım Yatağında Bulunması Gereken Özellikler. Hasta, sağlığı bozuk olan, organlarından biri ya da birkaçının işleyişinde sorun olan kişiye denir.

Hastalık insan doğumuyla başlar ve ölene kadar devam eder. Hastanın iyileşmek için tedavi gördüğü yere hastane denir. Hasta yatağı hastalığın daha sağlıklı bir şekilde tedavi görmesini sağlayan yataklara denir. Hasta Yataklarında En Uygun Tasarımlar. Hayatımızı devam ettirebilmek için gerekli olan en temel ihtiyaçlarımızdan birisi uyumaktır. İnsan vücudu en fazla 11 gün uyumadan durabilmiştir. Hal böyle olunca uyumak için gerekli bazı araçlara ihtiyaç duyarız. Bunların başında yataklar gelir. Yataklar, dinlenmemize ve uyumamıza olanak sağlamak için oluşturulmuş, döşek ve demir mekanizmadan oluşan sistemlerdir. Sağlıklı bir insan için de uyku kalitesi çok önemlidir. Tedavi Ve Bakımda Teknolojik Yataklar.

Hasta Yatağı Kullanım Nedenleri Nelerdir? Hasta Yatağı Alırken Kurumsal Firma Seçmenin Önemi. Hasta Yatağı Alırken Kurumsal Firma Seçmenin Önemi. Hasta Yatağı İşlevleri Nedir? Hasta Yatakları İle Pratik Çözümler. Farklı Hasta Yatakları. Hasta Yatağı Neden Tercih Edilmelidir? Hasta Yatağı İle İlgili Bilgiler. Hasta Yataklarıyla Tüm Hastalar Rahat. Hasta Yataklarında İyileşmeye Etki Eden Özellikler. Hasta Yataklarının Hasta Sağlığı Açısından Önemi. Hasta yatakları sektöründe uzun yıllardır verdiğimiz hizmet kapsamında ihtiyacınız olan bütün hasta yataklarına adresinize kadar teslim ederek kurulumunu sağlıyoruz. Ücretsiz olarak verdiğimiz teslimat ve montaj hizmeti ile sizlerin ihtiyacı olan yatakları en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Satın almak istemeyen veya satın alma durumu olmayan hasta yakınları için kiralama hizmetlerimiz ile sizlere yardımcı oluyoruz.

Her türlü kullanıma uygun hasta yatakları ile evinizin her bölgesinde hastalarınızı kendi yataklarında yatıyormuş hissi verebilirsiniz. Hasta Yatağı ile Sağlıklı Günler » Hasta Yatakları. Hasta Yatağı İle Sağlanan Konfor » Hasta Yatakları. Hasta Yatağı Seçeneklerini Nasıl Değerlendirebilirsiniz? » Hasta Yatakları. Hasta Yataklarının Hayatı Kolaylaştıran Özellikleri » Hasta Yatakları. Hasta Yataklarında Doğru Çözüm Önerileri. Hasta Yatakları Kullanımı Kolay Mıdır? » Hasta Yatakları. Hasta Bakımında En İyi Yatak Alternatifi. Hasta Yatakları Kiralama Hizmeti. Kaliteli Bir Hasta Yatağının Sağladığı Koşullar » Hasta Yatakları. Hasta Yataklarında Rahatlık Unsuru. Hasta yatağı seçiminde, ilk aranan unsur, rahatlık ve konfor olmaktadır.

Hastalığın türü, hastanın yaşı ve bedeni rahatsızlıkları da hasta yatağı seçiminde rol oynayan etmenlerdir. Hastalık süresince, yatan kişiyi rahat ettirecek, konfor sunacak yatak seçimi, psikolojik açıdan iyileşmeye yardımcı etmenlerdir. Bunun için pek çok hasta yatağı çeşidi bulunur. Özellikle, motorlu olan ve kumanda sistemi ile çalışan hasta yatakları, tercihte önemli rol oynar.

Bu yatak çeşitlerinde, farklı açılara ayarlanma özelliği sayesinde, oturma, yatma pozisyonlarında hastanın rahatlığı ön plandadır. Hasta Bakımını Kolaylaştıran Yataklar » Hasta Yatakları. Hasta Yatağı Kiralama Ve Pazarlama – Hasta Yatağı — Hasta Karyolası — Emek Sağlık. Hasta Yatağı Rahatlığı. Hasta Yatağı Tasarımlarında İlginç Detaylar » Hasta Yatakları. Sağlıkta Teknolojik Yatak Dönemi » Hasta Yatakları. Hasta Yataklarında Farklı Seçenekler. Uygun Fiyatlarda Hasta Yatakları. Hastalara Özel Üretilen Yatak Çeşitleri. Hastalara Özel Üretilen Yatak Çeşitleri. Standartları Yüksek Hasta Yatağı Tasarımları. Hasta Yatakları İyileştirir » Hasta Yatakları. Sağlık İçin Özel Yatak Tasarımları » Hasta Yatakları. Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi. 4 Motorlu Hasta Karyolası Rahatlık Ve Konfor Sunuyor » Hasta Yatakları. Fonksiyonel Hasta Yatakları. Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) Kiralama Ve Satın Alma.

Hasta Karyolası Kiralama. Hangi Durumlarda Hasta Yatağı Kiralamak Gerekebilir. Güvenli Ve Sağlam Bir Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır. Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi. Hasta Yatağı Kiralama Ve Satış Hizmetleri » Haskar Hasta Yatakları. Hasta Yatakları Ve Hasta Karyolası (Satış, Kiralama, Fiyatları) Havalı Yatak (Satış, Kiralama, Fiyatları) Hasta Yatağı Satış Ve Kiralama Merkezi - Sabah Medikal. Pozisyon Aldıran Havalı Yatak.

Hasta Yatağı Satış Ve Kiralama Merkezi - Sabah Medikal. Hasta Yatağı Satış Ve Kiralama Merkezi - Sabah Medikal. Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi. Hasta Yatağı Ve Hasta Karyolası. Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) Kiralama Ve Satış Şirketi. Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) İmalat Satış Kiralama. Hasta Yatakları Ve Hasta Karyolası (Satış, Kiralama, Fiyatları) Havalı Yatak (Satış, Kiralama, Fiyatları) Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi. Havalı Yatak. Hasta Yatağı Ve Hasta Karyolası (Satış, Kiralama, Fiyat)

Hasta Yatakları (Hasta Karyolaları) Satış Ve Kiralama. Hasta Yatakları Ve Hasta Karyolası (Satış, Kiralama, Fiyat) Hasta Yatağı ve Hasta Karyolası (Fiyatları, Çeşitleri, Kiralama) Hasta Karyolası Hasta Yatakları (Kiralama, Satış, Fiyatları)

Hasta Karyolası İmalatı, Satılık Ve Kiralık Hasta Yatakları. Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) Kiralama Ve Satış Şirketi. Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi. Hasta Yatakları Hasta Karyolası Satış Ve Kiralama. Hasta Karyolası (Hasta Yatakları) İmalatı Ve Satışı. Havalı Yatak Boru Tipi A+B 12 Cm. Havalı Yatak Boru Tipi A+B 8 Cm. Havalı Yatak Nasıl Çalışır. Havalı Yatak Fiyatları. Havalı Yatak Nedir. Havalı Yatak (Satış, Kiralama, Fiyatları)