background preloader

Wellness

Facebook Twitter

About Fit for Work Europe. "We know that a fit workforce drives economic prosperity.

About Fit for Work Europe

Spending on early diagnosis and treatment is an investment, not a cost. " NIK o rehabilitacji leczniczej - Najwyższa Izba Kontroli. W badanym okresie (2011 - maj 2013) NFZ systematycznie zwiększał nakłady na rehabilitację leczniczą.

NIK o rehabilitacji leczniczej - Najwyższa Izba Kontroli

Środki zaplanowane na rok 2013 były o 15% większe, niż te zaplanowane na rok 2010. Na 2013 rok zaplanowano na rehabilitację o blisko 267 mln zł więcej niż w roku 2010. Workforce effectiveness. About Fit for Work Europe. Fit for Work. Fit for Work Europe. Fit for Work. Fit for Work Team. GCC - About us. GCC - Careers. Transtheoretical Model (or Stages of Change) - Health Behavior Change. The Transtheoretical Model (TTM): uses the Stages of Change to integrate the most powerful principles and processes of change from leading theories of counseling and behavior change;is based on principles developed from over 35 years of scientific research, intervention development, and scores of empirical studies;applies the results of research funded by over $80 million worth of grants and conducted with over 150,000 research participants; andis currently in use by professionals around the world.

Transtheoretical Model (or Stages of Change) - Health Behavior Change

GCC - Our Approach. Wellness powoli dociera do Polski - Trendy HR - Czytaj - kadry.abc.com.pl. W latach 90. na temat trendu wellness nikt w Polsce nie znał słowa „wellness”.

Wellness powoli dociera do Polski - Trendy HR - Czytaj - kadry.abc.com.pl

Potem jeszcze przez długi czas kojarzyło się ono wyłącznie z kosmetykami. Trudno było uwierzyć, że ośrodki jogi będą łatwo dostępne w każdym większym mieście, a zdrową żywność będzie można kupić w osiedlowym sklepie. Wprowadzany wówczas program wellness w Procter & Gamble był absolutnym chlubnym wyjątkiem. Inne firmy nie chciały nawet słyszeć o podobnych rozwiązaniach. Prowadzone w Parku Skaryszewskim zajęcia jogi były filmowane na poczet materiałów promocyjnych dla pracowników.

Firma zorientowana na człowieka - rynekpracy.pl. (streszczenie) Niniejszy artykuł definiuje pojęcie corporate wellness, wyodrębniając cztery poziomy dobrostanu człowieka: fizyczny, duchowy, psychiczny i społeczny.

Firma zorientowana na człowieka - rynekpracy.pl

Depresja i Stres w Pracy? Pracoholizm = Wypalenie Zawodowe - streszawodowy.pl. Portal branży HR - HR, ZZL, employer branding, informacje, wydarzenia, trendy. Wellness powoli dociera do Polski - Trendy HR - Czytaj - kadry.abc.com.pl. Firma zorientowana na człowieka - rynekpracy.pl. Portal branży HR - HR, ZZL, employer branding, informacje, wydarzenia, trendy. Corporate wellness - moda czy konieczność w nowoczesnej organizacji? Sukces firmy w dzisiejszych czasach nie jest zależny od jasnych i przewidywalnych reguł, które wystarczy wcielić w życie, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Corporate wellness - moda czy konieczność w nowoczesnej organizacji?

Istnieje wiele dodatkowych uwarunkowań które sprawiają, że niektóre firmy zostają liderami w swojej branży, a niektóre jedynie walczą o przetrwanie na rynku. Co decyduje o tym, że tylko nielicznym się udaje? Innowacyjność? Elastyczne odpowiadanie na potrzeby klientów? Portal branży HR - HR, ZZL, employer branding, informacje, wydarzenia, trendy. Tagi: corporate wellnessstres w miejscu pracywellness O stresie związanym z pracą mówimy wtedy, gdy jednostka nie jest zdolna sprostać różnego rodzaju wymaganiom związanym z pracą.

Portal branży HR - HR, ZZL, employer branding, informacje, wydarzenia, trendy

Stres przewlekły i/lub nasilony może prowadzić do problemów zdrowotnych natury fizycznej lub psychicznej i wiązać się z absencją chorobową, słabą wydajnością oraz wpływać na obrót firmy UK Health and Safety Executive (HSE). (więcej…) Tagi: corporate wellnesswellnesswellness organizacyjny Ku zadowoleniu pracowników popularny na zachodzie trend corporate wellness również w Polsce ma coraz więcej zwolenników. Aktywność fizyczna i relaks w czasie pracy – czy to się komuś opłaca? « HRstandard.pl. Tagi: aktywność fizycznawellness organizacyjny Badania naukowców dowodzą, że aktywne osoby mają lepsze samopoczucie, zdrowie, a także bardziej efektywnie pracują.

Aktywność fizyczna i relaks w czasie pracy – czy to się komuś opłaca? « HRstandard.pl

Ale czy spacer w godzinach pracy może się komukolwiek opłacać? Najbardziej innowacyjne firmy na świecie nie mają co do tego wątpliwości, a zainteresowanie pracownikiem dociera już także do Polski. Przykład idzie z Ameryki. Portal branży HR - HR, ZZL, employer branding, informacje, wydarzenia, trendy. Komunikat prasowy - Ernst & Young uruchamia program wellness dla pracowników - EY - Polska. Masaże profilaktyczno-relaksacyjne w biurze, zaopatrywanie pracowników w świeże owoce dwa razy w tygodniu, czy cykle wykładów na tematy dotyczące ochrony zdrowia, dietetyki i wychowania dzieci – to tylko niektóre elementy nowego programu EY Care & Wellness, który dla swoich pracowników wdrożyła ostatnio doradcza firma Ernst & Young.

Komunikat prasowy - Ernst & Young uruchamia program wellness dla pracowników - EY - Polska

Komfort przebywania w miejscu pracy jest, obok rozwoju zawodowego, jednym z czynników, które zadecydowały o czołowej pozycji firmy Ernst & Young w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców. W ostatniej edycji badania międzynarodowej organizacji Universum doradcza firma Ernst & Young została uznana Idealnym Pracodawcą w ocenie ponad 18 tys. studentów z całej Polski.

Firma zyskała renomę pożądanego pracodawcy m.in. dzięki takim czynnikom jak: jasno sprecyzowana ścieżka kariery, praca w międzynarodowym zespole specjalistów, realizacja różnorodnych projektów czy atrakcyjny program szkoleń umożliwiający zdobycie nowych umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Corporate wellness. Corporate wellness to nowoczesny trend zarządzania organizacją czerpiący z filozofii wellness.

corporate wellness

Zgodnie z nim pracownik jest najcenniejszym aktywem firmy. U podstawy corporate wellness leży założenie, że wiedza i umiejętności pracowników są równie ważne jak ich zdrowie i kondycja fizyczna. Archiwa: WELLNESS KORPORACYJNY - Synergia Wellness. Archiwa: WELLNESS KORPORACYJNY - Synergia Wellness. DANE Z RYNKU POLSKIEGO - Synergia Wellness.

Według Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia stres to jedno z największych zagrożeń w dzisiejszych czasach. Problem dotyka prawie 25% pracowników, a badania sugerują, że od 50% – 60% absencji w pracy wiąże się ze stresem. Według badań z 2005 problem dotyczył 22% pracowników z 27 krajów Unii Europejskiej. Obecnie poziom ten jest wyższy i wskazuje tendencję rosnącą. Domyslny tytuł. Każdego dnia uczymy się o sobie nowych rzeczy. By żyć świadomie, dokonywać mądrych wyborów i budować lepsze relacje. Human Design to nowe narzędzie, pomocne w rozpoznaniu osobistego potencjału. Pokazuje jak podejmować decyzje i jakich ludzi szukać do budowania satysfakcjonujących relacji, tych w życiu osobistym i tych w biznesie.

Po co nam ta wiedza? Human Design – profil typologiczny jednostki to naukowy sposób na uzyskanie wiedzy o samym sobie. Serwis ZUS - Absencja chorobowa. Siła corporate wellness - Coaching Focus.pl. Balans praca-życie, ekologia, rozwój… W odpowiedzi na zdiagnozowane problemy pracowników prowadzone są różnego rodzaju warsztaty. Należą do nich warsztaty z komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, umiejętność regeneracji, relaksu, zdrowego odżywiania, dbania o kręgosłup, warsztaty dla rodziców, rozwój własny i wiele innych. To jedynie przykładowe obszary, w których pracodawca ma możliwość poprawy sytuacji w firmie. W mojej pracy wydzielam sześć takich obszarów – balans praca-życie, komunikacja i rozwój społeczny, sprzyjające środowisko, kompetencje zawodowe, odporność i równowaga psychiczna oraz zdrowie fizyczne – mówi Beata Dyraga. Lata współpracy z różnego rodzaju firmami – od państwowych, przez korporacje aż do rodzinnych przedsiębiorstw – pokazują, że wszystkie te obszary są ważne i w równym stopniu wpływają na efektywność pracownika.

CBOS corocznie prowadzi badania o zadowoleniu z pracy. Komunikat prasowy - Ernst & Young uruchamia program wellness dla pracowników - EY - Polska. Gretchen M. Spreitzer - Publications. Gretchen M. Spreitzer - Publications. Care Solutions - Prozdrowotne programy dla firm. Oferujemy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne świadczone w miejscu pracy. Wychodząc naprzeciw firmom dbającym o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników. szerzymy profilaktykę zdrowotną w oparciu o ergonomię pracy, masaż, terapię i szkolenia zdrowotne. Zadowolenie pracowników, zwiększenie motywacji do pracy, a w konsekwencji ich efektywności bezpośrednio wpływa na rozwój każdej firmy. Programy prozdrowotne, wellness w firmie oraz profilaktyka w miejscu pracy jest nowym trendem na polskim rynku, który jest budowany i stale rozwijany przez Care Solutions.

Proponujemy rozwiązania corporate wellness odpowiadające potrzebom naszych klientów. Naszym celem jest zdrowie pracowników. Workplacewellnessmarketreview2012.pdf. What’s the Hard Return on Employee Wellness Programs? The Idea in Brief Employee wellness programs have often been viewed as a nice extra, not a strategic imperative. But the data show otherwise. HBR.pdf.

Www.employeetotalwellbeing.com. OFERTA CORPORATE WELLNESS W PRODIALOG - CZYM JEST WELLNESS W FIRMIE - Prodialog.