background preloader

Promocja bibliotek

Facebook Twitter

Promocja biblioteki publicznej - Bibliotekarz Opolski - artykuł. Koszty promocji bibliotek. Materiały promocyjne dla biblioteki. W ramach akcji Czytamy Wszędzie materiały promujące czytelnictwo trafią do ponad pięciuset bibliotek w całej Polsce.

Materiały promocyjne dla biblioteki

Trwa wielka wysyłka materiałów promocyjnych w ramach kampanii promującej czytelnictwo – Czytamy wszędzie. Nasze paczki trafią do ponad pięciuset bibliotek szkolnych w całej Polsce. Jeśli chcielibyście również otrzymać od nas przesyłkę, koniecznie napiszcie do nas wiadomość z adresem szkoły lub biblioteki. Wśród materiałów promocyjnych znajdziecie plakaty, pocztówki, ulotki i specjalną tabliczkę informującą o działającej 24h na dobę bibliotece Wolne Lektury. Nie możemy się doczekać, aż przesyłki trafią w Wasze ręce! Pocztówki i infografiki można bezpłatnie pobierać, drukować, przerabiać i dzielić się nimi – wszystkie można pobrać bezpłatnie ze strony Wolnych Lektur. Materiały udostępniamy na licencji CC BY-SA Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Strony WWW w promocji biblioteki - prezentacja. Przeszłość i przyszłość biblioteki w formach promocji. Społecznościowe media a promocja biblioteki - prezentacja.

Konkursy plastyczne w promocji biblioteki. Architektura biblioteki - sposób promocji -EBIB. Stwierdzenie, że okres ostatnich kilkunastu lat jest złotym czasem polskiego budownictwa bibliotecznego jest truizmem.

Architektura biblioteki - sposób promocji -EBIB

Potwierdzeniem są gmachy powstałe po przełomie politycznym w 1989 r. Ich jakość i liczba imponują. Wśród nich są budynki nowe oraz adaptacje i rozbudowy, niekiedy bardzo znaczące. Dodatkowo co najmniej kilkanaście bibliotek jest obecnie w fazie budowy lub zatwierdzonego już projektu. To stwierdzenie to równocześnie przyjemność, wynikająca ze świadomości zmian, jakie nastąpiły. W październiku 1994 r. ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Architektura Murator”. Tytułem wstępu należy zaznaczyć, że artykułom zawartym w czasopiśmie towarzyszą dobrej jakości kolorowe fotografie oraz rzuty kondygnacji budynków. W analizowanych latach przedstawiono w „Architekturze Muratorze” biblioteki polskie i zagraniczne różnego typu. Cieszyn, Książnica Cieszyńska, proj. Katowice, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia”, proj. Organizacja przestrzeni Wielofunkcyjność i elastyczność.

Super nowy sposób promocji - Flashmob i noc bibliotek. Biblioteki cyfrowe promocja w portalach społecznościowych. Nowoczesna biblioteka - promocja. Facebook - promocja biblioteki. Biblioteki parafialne - promocja. Promocja biblioteki - artykuł. 1.

Promocja biblioteki - artykuł

Definicja promocjiW bibliotekarstwie, jak w innych dziedzinach usługowych, nie wystarczy być, należy jeszcze być aktywnym wobec klientów, odbiorców. Trzeba się wiec prezentować, zachęcać do korzystania, czyli promować.Działalność promocyjna to prezentacja oferty i zachęta do korzystania, czyli powiadamianie potencjalnych adresatów o zawartości oferty, przekonywanie do przyjęcia oferowanych usług. Różni się promocja od reklamy tym, że reklama to płatne popieranie oferty realizowane przez profesjonalną firmę z zewnątrz. W działaniach biblioteki wszystko jest promocją, co służy powiadomieniu o jej lokalizacji, godzinach i warunkach korzystania, rodzajach zbiorów i usługach oferowanych.

Każda zachęta do skorzystania ze zbiorów biblioteki jest jej promocją.Często eksponuje się formę promocji osobistej, czyli informację i zachętę do korzystania w trakcie bezpośrednich kontaktów personelu z klientami. Biblioteka akademicka - promocja. Region - promocja biblioteki - Swarzędz. Pod takim tytułem dnia 19 marca b.r. odbyła się konferencja zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy Miasta i Gminy Swarzędz w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 im.

Region - promocja biblioteki - Swarzędz

Jana Brzechwy w Swarzędzu. Gościem specjalnym spotkania była autorka ponad 50 książek dla dzieci pani Joanna Krzyżanek, która przeprowadziła ciekawe warsztaty literackie najpierw dla nauczycieli, a potem dla uczniów, którzy podarowali do biblioteki najwięcej książek. Punktem startowym zajęć był czytany fragment jej twórczości, następnie odpowiednio dobrane działania praktyczne wykonywane przez wszystkich uczestników warsztatów. Bohaterami jej książek są osoby (Cecylka Knedelek, babcia Antonina, dziadek Antoni i inni) zaangażowane prospołecznie, zawsze otwarte na służenie pomocą innym w swoim środowisku lokalnym, charakteryzujące się głęboką empatią i zrozumieniem problemów najbliższych i dalszych sąsiadów.

Po części warsztatowej rozgorzała dyskusja na temat roli biblioteki w środowisku lokalnym. Lustro biblioteki - 8 sposobów na promocję. Jak zachęcić do czytania w niebanalny sposób?

Lustro biblioteki - 8 sposobów na promocję

Street art, flash mob, bookmaty, mikrobiblioteki czy może murale? Dobra literatura jest wszędzie, nie tylko w bibliotekach… Czytelniczy flash mob - czyli wspólne i głośne czytanie w dowolnych miejscach. Najbardziej popularne podczas wakacji na piknikach literackich czy w innych miejscach publicznych lub na łonie natury. Organizowany także w czasie trwania akcji książkowych np. na ulicach miast czy w centrach handlowych. Cytaty na chodnikach, street art – by nadać miastu kulturalne oblicze literatury. Murale książkowe – urozmaicają przestrzeń miast ale nie tylko. Książka w podróży – ta forma jest najbardziej rozpowszechniona w pociągach oraz na dworach kolejowych. Bookcrossing – wolne książki zawsze w modzie. Mikrobiblioiteki – różnorodne kształty, niebanalne pomysły, dobra literatura i zabawa. Bookmaty – automaty z książkami. Promocja zbiorów biblioteki - Bydgoszcz. Porady praktyczne o promowaniu biblioteki. Tytuł: Wypromuj swoją bibliotekę!

Porady praktyczne o promowaniu biblioteki

Autor: Anna Mirska-Czerwińska Program: Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece Rodzaj materiału: poradnik Data publikacji: 24-02-2012 Biblioteka, tak jak każdy produkt mający trafić do jak największej liczby odbiorców, potrzebuje odpowiedniej reklamy, która zachęci do angażowania się w przedsięwzięcia biblioteki zarówno użytkowników, jak i potencjalnych sponsorów. Wiele rzeczy małych stało się wielkimi tylko dzięki odpowiedniej reklamie. Mark Twain Na początek warto uświadomić sobie, czym jest promocja: jest to sposób komunikowania się z potencjalnymi odbiorcami produktu w celu nakłonienia ich do jego kupna. Aby zorganizowana akcja promocyjna odniosła oczekiwany skutek, musi być przeprowadzona w sposób planowy, systematyczny i świadomy. Korzyści wynikające z akcji promocyjnych Warto uświadomić sobie, co możemy osiągnąć poprzez przygotowanie akcji promocyjnej – korzyści mogą nas zaskoczyć. Co może składać się na akcję promocyjną? Attention – uwaga,

Stona o promocji biblioteki w Programie Rozwoju.