background preloader

Gluten free diet

Facebook Twitter

Mielone kalafiorowe. Ko­tle­ty mie­lo­ne to naj­gor­sze wspo­mnie­nie mo­je­go dzie­ciń­stwa.

Mielone kalafiorowe

Cho­wa­ne w przed­szkol­nym worku na kap­cie, ugnia­ta­ne w kie­sze­ni su­kien­ki na nie­dziel­nym obie­dzie u babci lub pod­su­wa­ne pod sto­łem na­sze­mu prę­go­wa­ne­mu bok­se­ro­wi. W końcu po la­tach po­sta­no­wi­łam je od­cza­ro­wać i zro­bić w ta­kiej wer­sji, którą na­resz­cie po­ko­cham. Żeby na­uczyć się robić mi­strzow­skie wa­rzyw­ne mie­lo­ne, trze­ba naj­pierw przyj­rzeć się mię­snym kla­sy­kom. Krem czekoladowy z kaszy jaglanej. A niby tylko taka papryczka. Leżała sobie samotna w lodówce, przytłoczona konkurencją działkowych pomidorówi przeklętych już przez moich rodziców zielonych ogórków (chętnie oddam nadmiar).Już od dawna myślałam o faszerowanej papryce, chociaż zazwyczaj je się u nas letnią, białą z jakimś mięsnym farszem z cebulką..Ta zdecydowanie jest alternatywną wersją light, ale spotkała się ze zdecydowanym entuzjazmem mojej mamy.Wysoko białkowa, lekka, szybka i prosta propozycja praktycznie na każdą porę dnia.

A niby tylko taka papryczka

Pieczona papryka z serkiem wiejskim i jajkiem 1 duża papryka (użyłam czerwonej)2 ząbki czosnku (lub 1 duży)150 g serka wiejskiego light1 jajko1/2 łyżeczki soli1/2 łyżeczki papryki1/2 łyżeczki ziół prowansalskich1/2 łyżeczki pieprzu Paprykę myjemy i osuszamy, a następnie ścinamy z niej górę i wydrążamy środek. Kotleciki z twarogu. Każdy ma ulubiony typ śniadania.

Kotleciki z twarogu

Może to być granola, kanapki czy po prostu naleśniki. Chociaż ilość przepisów na słodkie śniadania na blogu może sugerować inaczej, ja najbardziej lubię śniadania na słono. Postanowiłam nadrobić te niedociągnięcia z mojej strony i oto przepis na śniadanie, którym ostatnio się zajadamy :) Skład (5-6 sztuk): 1 kostka twarogu (250g),1 duże jajko,4 łyżki mąki + 1,5 łyżki do obtoczenia placuszków (może być pszenna, ryżowa lub owsiana),1 mała cebulka (ja preferuję szalotki),1 ząbek czosnku,sól i pieprz do smaku,olej do smażenia.opcjonalnie: suszone pomidory, szczypiorek, suszona papryka w proszku, suszone zioła itp.

Bezglutenowe pancakes czekoladowe. Bezglutenowe placuszki orzechowo-kokosowe. Najprostszy chleb bezglutenowy. Babeczki dyniowe bez mąki. Sezon dyniowy trwa i u mnie w kuchni jak najbardziej z niego korzystam :) Kolejną propozycją na wykorzystanie dyni są babeczki bezglutenowe.

Babeczki dyniowe bez mąki

Głównym sekretem tego dania jest zastąpienie mąki słonecznikiem i migdałami ;) Naprawdę warto spróbować! MĄKA (SKROBIA) ZIEMNIACZANA BIO 500g BIO PLANET - ZDROWA ŻYWNOŚĆ - sklep internetowy NewLife. Maizena, skrobia kukurydziana 400g K104 - SklepDukana.pl. <ul ><li >This shop requires JavaScript to run correctly.

Maizena, skrobia kukurydziana 400g K104 - SklepDukana.pl

Please activate JavaScript in your browser. Mąka z tapioki 400g BEZGLUTENOWA! - Sklep KuchnieOrientu.pl. Mąka z tapioki 400g - Tapioca flour - Tapioka - Sklep. Bulwy korzeniowe zawierają odpowiednio około 30 % skrobi, do 5 % węglowodanów, do 2 % białek, do 0,3 % tłuszczów oraz niektóre witaminy takie jak B1,B2,B3,C.

Mąka z tapioki 400g - Tapioca flour - Tapioka - Sklep

Produkt ten nie zawiera glutenu. Maniok w kuchni Z manioku otrzymuje się również inne produkty, takie jak krojone kawałki bulwy suszone na słońcu. Ciasto na pierogi bezglutenowe - przepis. Zdjęcie: Ciasto na pierogi bezglutenoweautor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com Ciasto na pierogi bezglutenowe Przygotowanie smacznego ciasta na pierogi bezglutenowe stało się dla mnie kilkanaście miesięcy temu nie lada wyzwaniem.

Ciasto na pierogi bezglutenowe - przepis

Jak zrobić ciasto miękkie, smaczne i co najważniejsze elastyczne? A to w przypadku mąk bezglutenowych, nie jest takie proste. Owy brak glutenu stanowiącego spoiwo i będącego elementem elastycznym powoduje, że ciasto bezglutenowe jest zwyczajnie sypkie i miałkie pod palcami. Przez co nie utrzymuje kształtu, a co dopiero aby dałoby się wałkować! Pokażę jeszcze pierogi, które przygotowuję z tego właśnie ciasta, piękne – prawda? Pierogi wigilijne bezglutenowe - przepis. Zdjęcie: Pierogi wigilijne bezglutenoweautor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com Pierogi wigilijne bezglutenowe Pierogi wigilijne zawsze znajdują się na naszym świątecznym stole.

Pierogi wigilijne bezglutenowe - przepis

To obowiązkowa potrawa, którą lubimy wszyscy, no może poza dzieckiem, które pierogów z kapustą nie tknie nawet wtedy, gdy bardzo proszę. Pierogi wigilijne przygotowywałam zawsze według sprawdzonego przepisy mojej babci z mąki pszennej. Ciasto jest wtedy delikatne, miękkie, wspaniałe, aż rozpływa się w ustach. W tym roku będą tez pierogi wigilijne odsmażane tyle, że w wersji bezglutenowej. Mikser Kulinarny - blogi i przepisy kulinarne - wyszukiwarka przepisów kulinarnych. Dieta bezglutenowa – produkty dozwolone i zabronione. Produktami naturalnie bezglutenowymi są: kukurydza, ryż, ziemniaki, soja, proso, gryka, tapioka, amarantus, maniok, soczewica, fasola, sago, sorgo, orzechy, a także mięso, owoce i warzywa.

Dieta bezglutenowa – produkty dozwolone i zabronione

Za bezglutenowe uznaje się również produkty przetworzone, w których według ustaleń FAO/WHO zawartość glutenu nie przekracza 20 ppm (20 mg na kg) i oznacza się je międzynarodowym znakiem przekreślonego kłosa. Rozporządzenie Komisji WE 41/2009 dotyczące składu i etykietowania środków spożywczych odpowiednich dla osób nietolerujących glutenu Zabronione w diecie bezglutenowej są: pszenica (także orkisz), jęczmień, żyto i zwykły owies* i wszystkie produkty z ich dodatkiem.

W tabeli poniżej opisujemy produkty bez glutenu, mogące go zawierać oraz zawierające gluten. Tutaj natomiast prezentujemy wykaz konkretnych marek produktów bezglutenowych dostępnych na polskim rynku *Zwykły owies jest silnie zanieczyszczony glutenem, dlatego jest zabroniony w diecie bezglutenowej. Art.3.