background preloader

Podróże

Facebook Twitter

Budget air tickets from low-cost airlines - combine lowcost carriers for optimal routing - find cheapest airfare among many airports at once. Polski włóczykij. Szalona Fiona.

Staż

Podróże dziewczyny spłukanej. Biblia pasażera: Odprawa online w Ryanair i Wizz Air krok po kroku. „Online check-in” polega na wprowadzeniu w odpowiednim miejscu na stronie danego przewoźnika danych wymaganego dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz wydrukowaniu karty pokładowej. Zasadniczo, w przypadku poszczególnych linii, procedura ta wygląda podobnie i można ją wykonać intuicyjnie, jednak dokonując odprawy online po raz pierwszy, zawsze dobrze się upewnić, czy wszystko robimy poprawnie. Możliwość samodzielnego odprawienia się i wydrukowania karty pokładowej przez pasażera jest dla przewoźników formą „cięcia kosztów”, natomiast dla nas jako klientów, taka opcja pozwala skrócić czas oczekiwania w kolejce na lotnisku.

Specjalnie dla mniej doświadczonych użytkowników Fly4free pisaliśmy już o tym, jak rezerwować loty w Ryanair i Wizz Air. Teraz, na przykładzie tych samych linii lotniczych, pokażemy Wam jak odprawić się przez Internet oraz udzielimy Wam kilku wskazówek dotyczących postępowania na lotnisku. W kolejnym etapie pojawią się szczegóły naszego lotu. Karta pokładowa: Picture 7067 « Kobieta pakuje się w podróż. Oto, co powinna zabrać na niskobudżetową wyprawę. Nie przesadzaj z gadżetami Naprawdę nie potrzebujesz całego zestawu akcesoriów, żeby mieć udaną wyprawę. Zbyt wiele gadżetów, szczególnie elektronicznych, może w trakcie podróży spędzać ci sen z powiek. Bo przecież pozostawienie ich w wynajętym pokoju, niezależnie od tego czy u miejscowych, czy w hotelu, wcale nie oznacza, że są one bezpieczne. Po co więc się denerwować? Ogranicz sprzęt do minimum.

Ja na swoje wyprawy zabieram, prócz rzecz jasna telefonu, lustrzankę, netbooka i adapter do prądu. Co może wam się jeszcze przydać i co warto zabrać: śpiwór (jeśli planujesz noclegi najtańszym kosztem), przeciwdeszczowy ochraniacz na plecak, mały podręczny plecaczek, worki wodoodporne (m.in. na dokumenty), latarkę (lub czołówkę), lejek do sikania (niezastąpiony z dala od cywilizacji), repelent na komary z DEET, kserokopia książeczki szczepień i paszportu oraz zdjęcia paszportowe (jeśli udajesz się do kraju, gdzie wymagana jest wiza). Bon voyage, dziewczyny! Fot. Majestatyczne mosty, które przeniosą Cię do innego świata - 12 pomysłów na...

Tanie przeloty, hotele, samochody - aby tanio podróżować. Najlepsze wakacje na campingu!

Adventure blog

Biblia Taniego Latania. Flightdiary. "Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2" - Książka, przewodnik - Patryk Świątek, Bartek Szaro - Księgarnia bezdroza.pl. Podróże dodają życiu smaku, pozwalają odkryć nowe światy i przeżyć przygodę. Wiele osób poprzestaje jednak na marzeniach o wyprawie, wzdychając: to luksus dla bogaczy! A przecież podróżować można za przysłowiowe "parę groszy". Paragon z podróży udowadnia, że często wystarczy znaleźć trochę czasu na zaplanowanie eskapady, poznać kilka trików i już – można wyruszyć choćby na koniec świata.

Poradnik taniego podróżowania zawiera wiele porad dla początkujących podróżników, którzy choć nie dysponują zasobnym portfelem, są ciekawi świata i nie boją się go poznawać. O autorach: Patryk Świątek – podróżnik, harcerz, wodzirej, fotograf, promotor podróżowania na własną rękę. Patroni medialni: PolskiBus » Przyjazna wyszukiwarka biletów. Księgarnia Globtrotera. Najlepsze przewodniki turystyczne! - Biblia Taniego Latania.