background preloader

2016

Facebook Twitter

19 II: Co z Łejerami? Jest nowy pomysł! Pojawił się nowy wariant w sprawie przyszłości Zespołu Szkół nr 4 „Łejery”.

19 II: Co z Łejerami? Jest nowy pomysł!

Podczas piątkowego posiedzenia komisji oświaty, radny Tomasz Lipiński, poinformował zebranych o pomyśle, na który wpadli radni z klubu Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z tą propozycją, szkoła podstawowa i gimnazjum zostaną zlikwidowane, lecz... dopiero za rok. Taką uchwałę radni podejmą już teraz. Przez rok będą jednak intensywnie starać się o przyznanie szkole statusu eksperymentalnej. Dopiero wtedy, gdy to się nie powiedzie, szkoła zostanie przekazana pod opiekę Fundacji „U Łejerów” . - Próbowaliśmy znaleźć kompromis - przyznaje Tomasz Lipiński. - Idealnym rozwiązaniem jest przyznanie szkole statusu eksperymentalnej.

Ta przez rok będzie mogła przygotować się organizacyjnie i finansowo do prowadzenia szkoły. Ostatecznie czterech radnych na siedmiu zaopiniowało projekt pozytywnie, dwóch było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. 21 IV: Te mury pamiętają zabory i wojnę. Szkoła na Fabianowie ma już 200 lat! [ZDJĘCIA] Bombardowanie miasta, braki w wyposażeniu, ławki z otworami na kałamarze, wymiana liczydeł na kalkulatory, wyposażenie klas w urządzenia multimedialne...

21 IV: Te mury pamiętają zabory i wojnę. Szkoła na Fabianowie ma już 200 lat! [ZDJĘCIA]

To wszystko pamiętają mury Szkoły Podstawowej nr 52 na Fabianowie - prowadzonej dziś przez Fundację Familijny Poznań. W sobotę będzie ona świętować jubileusz 200-lecia istnienia. - Formalnie rocznica otwarcia szkoły przypadała w grudniu ubiegłego roku. Uroczystość odbędzie się jednak nadal w roku szkolnym 2015/2016 - tłumaczy Jacek Misch, dyrektor szkoły. Pierwsza podstawówka Jak czytamy w książce pt. . - Szkoła powstawała w latach 1813-14. 23 IV: Ducha szkoły na Fabianowie nie zabił zaborca ani wojna. Nadal uczą się w niej dzieci.

23 IV: Szkoła Podstawowa nr 52 świętuje 200-lecie istnienia [ZOBACZ ZDJĘCIA] Na 200-lecie szkoły na Fabianowie zjechało kilkuset absolwentów - z wielu pokoleń.

23 IV: Szkoła Podstawowa nr 52 świętuje 200-lecie istnienia [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Dla nich obecni uczniowie przygotowali wystawy, które pozwolą cofnąć się do przeszłości, ożywić wspomnienia. W klasach wystawiono m.in. zabytkowe pomoce dydaktyczne, podręczniki i zeszyty z dawnych lat, fotografie. Sale zostały przygotowane tematycznie. Goście mogli więc zarówno cofnąć się o 200 lat, jak i zobaczyć klasę XXI wieku. Każda sala szkoły jest bowiem wyposażona w tablice interaktywne i mobilny sprzęt komputerowy.

7 VII [s. 3]: Zostawić 6-latka w przedszkolu czy posłać do szkoły? Dobrze, że rodzice mają wybór. Czy brakuje miejsc w poznańskich przedszkolach?

7 VII [s. 3]: Zostawić 6-latka w przedszkolu czy posłać do szkoły? Dobrze, że rodzice mają wybór

15 IX: Dzieci z Fabianowa przywitały swoje kucyki. 21 III: Szachty: Finał rewitalizacji terenów wokół glinianek. Rewitalizacja Szacht to przykład jak wiele można zrobić dzięki wykorzystaniu lokalnych inicjatyw, zaangażowaniu mieszkańców i współpracy miast.

21 III: Szachty: Finał rewitalizacji terenów wokół glinianek

Malownicze tereny z gliniankami po dawnych cegielniach przez wiele lat traktowano jako dzikie wysypiska śmieci. Teraz mają szansę stać się miejscem wypoczynku mieszkańców poznańskiej aglomeracji. Do finału zbliżają się prowadzone tam etapami od 2014 roku prace polegające na budowie alejek, sadzeniu drzew, stawieniu ławek i oznakowaniu. Obecnie koncentrują się one przy tzw.

? 25 III: Z kartek kalendarza - 25 marca: Andrzej Huszcza i Tomasz Gollob zwycięzcami Kryterium Asów - WP SportoweFakty. W 1984 roku Andrzej Huszcza drugi raz w swojej karierze wygrał Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych.

? 25 III: Z kartek kalendarza - 25 marca: Andrzej Huszcza i Tomasz Gollob zwycięzcami Kryterium Asów - WP SportoweFakty

W sezonie 1990 zwycięzcą tego prestiżowego turnieju został 19-letni Tomasz Gollob. W sezonie 1984 III Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych zakończyło się triumfem Andrzeja Huszczy. 3 IV: Od poniedziałku tramwaje z Junikowa pojadą innymi trasami - Plewiska.net. Od poniedziałku,4 kwietnia będzie prowadzony awaryjny remont przejazdu przez torowisko na ulicy Grunwaldzkiej na wysokości ulicy Ostroroga.

3 IV: Od poniedziałku tramwaje z Junikowa pojadą innymi trasami - Plewiska.net

Z uwagi na konieczność wyłączenia z ruchu tramwajowego od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do Junikowa, zmienione zostaną trasy czterech linii tramwajowych (1, 6, 13 i 15) oraz uruchomiona zastępcza linia autobusowa „za tramwaj” T1. Z uwagi na prace, tramwaje linii nr 6 i 15 będą dojeżdżać do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego zgodnie ze stałą trasą, a następnie skierują się objazdem ulicami: Reymonta, Hetmańską i Głogowską do mostu Dworcowego, gdzie „6” wróci na swoją stałą trasę.

Natomiast 15 będzie jechała dalej do Roosevelta. 10 IV: 10 rocznica przeniesienia krzyża w Fabianowie – zaproszenie. Nowy sondaż WL Start » Co nowego » 10 rocznica przeniesienia krzyża w Fabianowie – zaproszenie 10 rocznica przeniesienia krzyża w Fabianowie – zaproszenie Wyświetlono 494 razy droga krzyżowa Fabianowo krzyż rocznica życie.

10 IV: 10 rocznica przeniesienia krzyża w Fabianowie – zaproszenie

16 IV: Krzyż w Fabianowie – symbol wiary. Wyświetlono 519 razy We wtorek 12 kwietnia na Fabianowie została odprawiona droga krzyżowa.

16 IV: Krzyż w Fabianowie – symbol wiary

Termin nietypowy, bo już poza okresem Wielkiego Postu ale podyktowany 10 rocznicą przeniesienia krzyża stojącego niegdyś u zbiegu ulicy Fabianowo i Głogowskiej. Normalnie nie byłoby powodu wspominać takiego wydarzenia w sposób uroczysty, gdyby nie to, że z krzyżem wiąże się pewna historia. Przy ul. 28 IV: Świerczewo i Fabianowo-Kotowo połączone alejką pieszo-rowerową przez Szachty! - Osiedle Świerczewo. 28 IV: Świerczewo i Fabianowo-Kotowo połączone alejką pieszo-rowerową przez Szachty! 27 VI: Poznań: Dwie osoby ranne w wypadku. 6 VII: Fabianów. Przed sąd za uśmiercenie psa - Pleszew - NaszeMiasto.pl. Akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Fabianowa skierował do Sądu Rejonowego Prokurator Okręgowy w Pleszewie.

6 VII: Fabianów. Przed sąd za uśmiercenie psa - Pleszew - NaszeMiasto.pl

Oskarżeni to właściciel psa, który bestialsko się nad nim znęcał oraz jego kolega, który – zdaniem prokuratora – miał pomóc mu „pozbyć się“ zwierzęcia. Fabianów. Przed sądem za śmierć psa – Jeden z oskarżonych ,35-letni Mariusz J. był właścicielem mieszańca o imieniu „Misia” – tłumaczy prokurator Agata Kobiela–Kurczaba – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Jak ustalono w toku śledztwa, mężczyzna od lipca 2015 roku do listopada 2015 roku znęcał się nad swoim psem, nie dawał mu jeść, bił go i nie zapewniał należytej ochrony przed mrozem i deszczem. 10 VII: Prokuratura nie odpuściła i znalazła dowody. Dwaj mieszkańcy Fabianowa staną przed sądem za zabicie psa. Miliarder nie wycofa wojsk amerykańskich z waszego kraju, bo to tani sposób na powstrzymanie Rosjan. A jego deal z Putinem będzie polegał na neutralizacji Ukrainy - przekonuje Jędrzeja Bieleckiego George Friedman, szef agencji wywiadowczej Stratfor - w rozmowie w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita": Kto będzie następnym prezydentem USA? George Friedman: Hillary Clinton. 11 VII: Poznań: Bohaterzy i twórcy zostaną uhonorowani. Będą mieli swoje ulice i skwery. – Cieszę się, że prawdziwi bohaterowie trafiają na poznańskie ulice. Żałuję, że nie są to wielkie ulice – przyznał Michał Grześ, radny PiS, gdy na czerwcowej sesji Rada Miasta zdecydowała o zmianie nazwy części ulicy Kościuszki na Janusza Kulasa, uczestnika Czerwca `56. 9 VIII: Mieszkaniec ul. Sycowskiej odprowadzał ścieki z szamba do strumienia - poznan.eskainfo.pl. Za nielegalne szambo właściciele posesji zostali ukarani mandatami.; Straż Miejska w Poznaniu Ilustracja do artykułu Mieszkaniec ul. Sycowskiej odprowadzał ścieki z szamba do strumienia Strażnicy miejscy ujawnili kolejne nielegalne szamba na terenie Poznania. To przy ul. 9 VIII: Fekalia w Plewiance - Plewiska.net.

Ujawnienie źródła zrzutu fekaliów do Plewianki w rejonie ulic Sycowska / Fabianowo było możliwe dzięki zgłoszeniu jakie otrzymała Straż Miejska. „Potwierdziła to kontrola samego szamba wybudowanego z cegły, a „zabezpieczonego” płytą styropianową. Kontrola została przeprowadzona za zgodą właściciela posesji. Obecnie wdrożono procedurę zastępczego opróżnienia zbiornika oraz kontrolę jego szczelności. Właściciel nie posiadał żadnego potwierdzenia na usługę opróżniania zbiornika i sam przyznał, że pod ziemią znajduje się rura drenażowa odprowadzająca nieczystości w kierunku strumienia” informujePrzemysław Piwecki ze Straży Miejskiej w Poznaniu. 19 VIII: Szreniawa: historia wsi, jakiej nie znacie [WYCIECZKA NA WEEKEND] 27 VIII: Na Szachtach stanie wieża widokowa - Plewiska.net.