background preloader

Słowo

Facebook Twitter

Wiecek. Tekst ewangelii: J 16,5-11 Jezus powiedział do swoich uczniów: Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: Dokąd idziesz?

Wiecek

Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. Smutek w sercu To doświadczenie przychodzi niekiedy do człowieka. Co zrobić, by wybaczyć wrogom? Kazania Pasyjne a.D. 2016 – Rzymskokatolicka parafia pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Oby Bóg nas zaskoczył - O co właściwie nam chodzi? 21 Niedziela Zwykła – (Łk 13, 22 – 30) – 25.08.2013 – Dom rekolekcyjny Górka. Jezus nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż do Jerozolimy.

21 Niedziela Zwykła – (Łk 13, 22 – 30) – 25.08.2013 – Dom rekolekcyjny Górka

Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?» On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!” ; lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”. Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”. Dzisiejsza Ewangelia zaczyna się od krytyki niezdrowej ciekawości.

Według Mateusza Jezus mówi o dwóch bramach: szerokiej i wąskiej. W czasie II tygodnia rekolekcji ignacjańskich, gdy rozważane były treści Medytacji o dwóch sztandarach jedna starsza siostra zakonna stwierdziła, że to rozróżnienie dotyczy ludzi świeckich. Podobnie może być w naszym życiu. Medytacja Pisma Świętego onLine Łk 4,21-30. (30.01.2016) Publicystyka dla katolika.

Ciekawe

Sercański Portal Ewangelizacyjny. Ojciec Grzegorz. Glosojcapio.pl - Portal dwumiesięcznika Głos Ojca Pio - Kryterium wiary - J 3,14-21. „Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony”.

glosojcapio.pl - Portal dwumiesięcznika Głos Ojca Pio - Kryterium wiary - J 3,14-21

Przed sądem Jezusa jest tylko jedno kryterium – wiara. Wierzymy w Niego bądź nie. Jest to bardzo ostre kryterium – takie jak życie i śmierć. Sercański Portal Ewangelizacyjny. Po dwóch tygodniach przerwy mamy dla Was wspaniałe wieści z budowy!

Sercański Portal Ewangelizacyjny

Przygotowaliśmy fotogalerię oraz krótki film, byście mogli przenieść się (na razie wirtualnie) w progi Profeto.pl. Te kolejne zmiany dzieją się tylko dzięki WAM! Dziękujemy za Wasze wsparcie! Czytaj więcej » Po dwóch tygodniach przerwy mamy dla Was wspaniałe wieści z budowy! Przygotowaliśmy fotogalerię oraz krótki film, byście mogli przenieść się (na razie wirtualnie) w progi Profeto.pl. AMBONKA. 8. tydzień zwykły - poniedziałek 3 marcaMk 10,17-27: Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne ?”

AMBONKA

Jezus mu rzekł: „Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę”.On Mu rzekł: „Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości”.Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: „Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną” . - Musi pan odstawić alkohol - mówi lekarz do pacjenta.- Zupełnie? PRZEMIANA - Chrześcijański Portal Kierownictwa Duchowego - strona ks. Józefa Pierzchalskiego SAC. Czytania na każdy dzień. Radio eM 107,6 FM - radioem.pl. Maleńka Droga Miłości - Wspólnota Dusz Najmniejszych.

Dom Rekolekcyjny OAZA w Suchej - Rozważania Ewangeliczne. Wyniki - Malach Głogów. Komentarze w Radio Plus Płock. Www.lutownica.dominikanie.pl/_/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=7&id=24&Itemid=36. Notes biblijny. Pielgrzym. ZAPISKI NIE TYLKO NIEDZIELNE. Pierwsze zdanie Ewangelii wg świętego Jana brzmi: Na początku było Słowo.

ZAPISKI NIE TYLKO NIEDZIELNE

Jan, który był uczniem Jezusa otrzymuje objawienie podobne do tego jakie kiedyś, kilka wieków wcześniej inny natchniony autor otrzymał od Boga. On zaczął podobnie swoje opowiadanie: Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię (Rodzaju 1,1). To zdanie jest pierwszym zdaniem nie tylko tekstu o stworzeniu, ale całego świętego Pisma.

To nie przypadek, że oba te teksty zarówno ten o stworzeniu świata z Księgi Rodzaju jak i ten o początku Boga-Człowieka z Ewangelii świętego Jana zaczynają się właśnie tak. Jan otrzymuje podobne objawienie od Boga jak kiedyś autor tekstu z Księgi Rodzaju. Słowo na niedzielę... Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących. Blogi - spotkania.wiara.pl. Na peryferiach. Kalendarz Liturgiczny. 30 marca, poniedziałekdzień powszedni Dn 13,41–62; Ps 23; J 8,1–11Całe zgromadzenie zawołało głośno i wychwalało Boga, że ocala tych, co pokładają w Nim nadzieję.Dn 13,60 Najpierw bezpodstawnie skazali Zuzannę na śmierć, a potem bardzo się cieszyli, wychwalając Boga.

Kalendarz Liturgiczny

Tylko z czego się cieszyli? Z tego, że została uratowana? Przecież sami mogli zapobiec jej śmierci – oni, czyli my (nie mylić z takim zespołem). Zauważyłam, że nieraz nie jestem do końca świadoma konsekwencji swoich czynów. Myśl na dziś:Pan jest cierpliwy i ma wielkie miłosierdzie. Tak mówi doświadczenie, tam gdzie działają liczne sprzeczności, tam też rozkwita największa nadzieja (św. Ignacy Loyola) III Niedziela Wielkiego Postu – B. Wj 20,1-17 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. – Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

III Niedziela Wielkiego Postu – B

KAZANIA SZYBKIE - nk.pl.