background preloader

Prawo autorskie

Facebook Twitter

Jak prawidłowo korzystać z licencji Creative Commons? Daj palec, a zjedzą całą rękę.

Jak prawidłowo korzystać z licencji Creative Commons?

To powiedzenie najlepiej oddaje problem z licencjami Creative Commons. Ich paradoks polega na tym, że mimo swojej korzystności dla użytkowników, i tak są przez tych użytkowników nagminnie łamane. Dlatego dzisiaj nauczę Cię, jak prawidłowo korzystać z dobrodziejstw CC, by przy okazji „wolnej” licencji nie narobić sobie kłopotów.

Spis treści Wolność, kocham i rozumiem = Creative Commons Najczęściej powtarzanym mitem dotyczącym licencji Creative Commons jest przekonanie, że materiały udostępniane na ich warunkach można używać bez jakichkolwiek ograniczeń. Podstawową zasadą, jakiej hołdują licencje CC jest sformułowanie „pewne prawa zastrzeżone„. Jeśli chcesz prawidłowo korzystać z materiałów publikowanych na licencjach CC, najpierw musisz zrozumieć i pokochać tę kontrolowaną wolność, jaką zapewniają one użytkownikowi. Oblicz licencję. CB GIM wiarygodność informacji w sieci HD. CB GIM prawa autorskie HD. Copyright trolling - skala zjawiska i propozycje rozwiązań - Centrum Cyfrowe.

Copyright trolling był tematem spotkania II posiedzenia grupy roboczej ds. analiz Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Naruszeniom Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych, które odbyło się w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu dzisiejszym.

Copyright trolling - skala zjawiska i propozycje rozwiązań - Centrum Cyfrowe

Kwestię trollingu prawnoautorskiego śledzimy od dawna – uważamy takie działania za nieetyczne i oczekujemy, że system prawa autorskiego będzie zawierał odpowiednie przed nimi zabezpieczenia. W tej sprawie interweniowaliśmy u Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, nasze stanowisko przedstawiliśmy też w tym miesiącu przy okazji unijnych konsultacji dotyczących IPRED. Przedstawiamy nasze argumenty dotyczące zagadnienia copyright trollingu, które zaprezentowaliśmy na spotkaniu. Copyright trolling – definicja Trolling prawnoautorski polega na wykorzystywaniu istniejących procedur ochrony prawa autorskiego w sytuacjach, które nie podlegają takiej ochronie.

Ofiar szuka wśród najsłabszych. Zobacz, kto wpadł w pułapkę fotografki. Razem z naszymi partnerami przechowujemy na urządzeniu informacje, takie jak pliki cookie, i uzyskujemy do nich dostęp, a także przetwarzamy dane osobowe, takie jak niepowtarzalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, w celu zapewniania spersonalizowanych reklam i treści, pomiaru reklam i treści oraz zbierania opinii odbiorców, a także rozwijania i ulepszania produktów.

Ofiar szuka wśród najsłabszych. Zobacz, kto wpadł w pułapkę fotografki

CB PG kreowanie wizerunku HD. O projekcie - Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

O projekcie - Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wymyśliliśmy po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach. Realizując projekt szczególną wagę przywiązywać będziemy do tego, by umiejętnie motywować dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Zaproponujemy systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

Elementy realizacji projektu: CB PG wiarygodność informacji w sieci HD.

Prawo autorskie

Czym są licencje Creative Commons? Jak korzystać z licencji Creative Commons? Większość internautów chociaż raz spotkała się z pojęciem „licencje Creative Commons” (CC).

Czym są licencje Creative Commons? Jak korzystać z licencji Creative Commons?

Jestem przekonana, że Ty również. Okazuje się jednak, że niewielu użytkowników sieci wie, czym tak naprawdę są licencje CC. Czas najwyższy to zmienić. Tym bardziej, że licencje Creative Commons stają się coraz popularniejsze wśród polskich twórców – na licencji CC swoją książkę zatytułowaną „Doktryna jakości” opublikował sam prof. Andrzej Blikle. Skąd brać legalnie darmowe zdjęcia? - Aliant. Dane osobowe Administratorem Twoich danych osobowych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych jest Anmarsoft Marcin Olech, ul.

Skąd brać legalnie darmowe zdjęcia? - Aliant

Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk, NIP: 6441887774 Cele, podstawy prawne oraz okres przetwarzania danych osobowych wskazane są odrębnie w stosunku do każdego celu przetwarzania danych (patrz: opis poszczególnych celów przetwarzania danych osobowych poniżej). Uprawnienia. Jak legalnie wykorzystywać czyjeś zdjęcia - prawa autorskie i licencje CC. Jak legalnie wykorzystywać czyjeś zdjęcia?

Jak legalnie wykorzystywać czyjeś zdjęcia - prawa autorskie i licencje CC

20+ Serwisów z Darmowymi Zdjęciami Do Komercyjnego Użytku. Lista ponad 20 najlepszych serwisów z darmowymi zdjęciami o wysokiej jakości.

20+ Serwisów z Darmowymi Zdjęciami Do Komercyjnego Użytku

Wszystkie zdjęcia objęte są licencjami zezwalającymi na wykorzystanie ich w projektach komercyjnych. Warto jednak zawsze przed ich zastosowaniem sprawdzić szczegóły tych licencji. Niektóre wymagają podania nazwiska autora oraz adresu strony, z której zdjęcie zostało pobrane. Serwisy podzieliłem na 3 kategorie – wyszukiwarki zdjęć w innych serwisach, banki zdjęć zawierające prace wielu autorów oraz strony fotografów.

Prawa autorskie - jak legalnie korzystać ze zdjęć w sieci? Nie da się ukryć, że wpis na blog opatrzony kolorową fotografią, czy też grafiką jest o wiele bardziej atrakcyjny niż sam tekst.

Prawa autorskie - jak legalnie korzystać ze zdjęć w sieci?

Sieć pełna jest kolorowych zdjęć, z których chętnie korzystamy dla ubarwienia kolejnego posta. Pytanie, czy zawsze legalnie? Nie musisz posiadać wiedzy prawniczej, ale znajomość kilku podstawowych zasad znacznie ułatwi korzystanie z obrazów i umieszczanie ich w internecie w sposób zgodny z prawem. Darmowe zdjęcia - jak z nich korzystać i gdzie ich szukać? - jbanaszewska. Do wpisów na bloga, do prezentacji na studiach, do moodboardów, na tapetę w smartfonie… Wciąż poszukujemy i wykorzystujemy zdjęcia innych twórców.

Darmowe zdjęcia - jak z nich korzystać i gdzie ich szukać? - jbanaszewska

I nie ma w tym nic złego – o ile korzystamy z nich legalnie. W tym wpisie wyjaśnię na czym polega korzystanie z darmowych zdjęć zgodnie z prawem i przede wszystkim – gdzie ich szukać! Wyróżniamy dwie sytuacje, w których możemy legalnie korzystać ze zdjęć znalezionych w sieci. 1. Creative Commons Creative Commons to światowa organizacja non-profit wspierająca wolną kulturę. Prezentownik świąteczny - specjalna sekcja PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności. Poznaj licencje Creative Commons — Creative Commons Polska. Podstawowym narzędziem Creative Commons są licencje prawne pozwalające zastąpić tradycyjny model „Wszystkie prawa zastrzeżone” zasadą „Pewne prawa zastrzeżone” – przy jednoczesnym poszanowaniu zasad prawa autorskiego. Licencje Creative Commons oferują różnorodny zestaw warunków licencyjnych – swobód i ograniczeń.

Dzięki temu autor może samodzielnie określić zasady, na których chce dzielić się swoją twórczością z innymi. W ciągu dziesięciu lat działalności Creative Commons zbudowała silną pozycję na świecie poprzez intensywną promocję twórczości oraz tworzenie warunków legalnego dostępu do dóbr kultury. #BezSpiny – Pracownia Otwierania Kultury.