background preloader

Uprchlíci II

Facebook Twitter

Část uprchlíků v Drahonicích zahájila hladovku, obávají se deportace | Politika a společnost. 11. listopadu 2015 v 07:34 Uprchlíci v Drahonicích tvrdí, že jsou v zařízení vězněni, a obávají se deportace (ilustrační foto)Foto: ČTK Více než čtyři desítky uprchlíků z detenčního zařízení v Drahonicích na Lounsku zahájily hladovku. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) se obávali toho, že budou vráceni do zemí, odkud pocházejí. Ve stejný den totiž ministerstvo odvezlo přibližně 40 migrantů v rámci dublinských opatření do jiné evropské země. „Ti ostatní, kteří v zařízení zůstali, se začali obávat toho, že budou také navráceni a odsunuti. „Zaměstnanci jim vysvětlili, že tato skupina čtyřiceti lidí byla navrácena v takovémto počtu výjimečně. V drahonickém zařízení pro uprchlíky bylo k úterku obsazeno podle statistik ministerstva vnitra 144 míst.

V prohlášení, které poskytl ČTK evangelický farář Mikuláš Vymětal, protestující běženci uvedli, že utíkají z rozvrácených a zničených zemí. Detenční zařízení pro uprchlíky v DrahonicíchFoto: ČTK. Rozumek: Know-how ministerstva vnitra? Chovat se tak, aby žádný uprchlík už do Česka nepřišel. Kultura nenávisti | DATOVÁ ŽURNALISTIKA. (Text původně vyšel pod názvem Obnažené hodnoty v A2larmu.) Na mé poslední návštěvě u filmového kritika, publicisty, překladatele a bytostného levicového intelektuála Antonína Jaroslava Liehma u při příležitosti dokumentární rekapitulace jeho života (a tudíž i velké části naší novodobé historie) se řeč stočila na Velkou hospodářskou krizi z konce dvacátých let.

„Tehdy, to jsem byl ve třetí třídě, přišla třídní učitelka s oznámením, že počínaje dneškem musí si každý zámožnější spolužák brávat nějakého z chudších minimálně dvakrát týdně k sobě domů na oběd. Je prý celosvětová finanční krize a hrozí, že některé rodiny ještě o něco zchudnou a nezvládnou se ani relativně akorátně najíst.“ Když uviděl ve tváři můj naprosto šokovaný výraz, dodal: „Ani na vteřinu nenapadlo nikoho ve třídě přemýšlet nad tím, proč je to důležité. Když selžou elity… Česká republika se podle posledních výzkumů ocitla mezi pěticí států, které mají v Evropské Unii nejnižší minimální mzdu. Když selže levice…

Willkomen. Dnes je možné přejet z Česka do Německa a vůbec si nevšimnout kdysi tak přísně střežené hranice. Nikdy za posledních sto let nebyla cesta k našim západním sousedům tak snadná a bez překážek a oni nám nikdy nebyli tak blízko. A přesto obrazy přicházející minulý týden zpoza Šumavy působí jako z jiné, velmi odlišné civilizace. Na fotbalových stadionech při zápasech Bundesligy fanoušci mávají transparenty na podporu uprchlíků. Na sociálních sítích se šíří video syrského muže, který zevnitř autobusu plného běženců natočil mávající německé starousedlíky se slunečnicemi v ruce. V Mnichově, kam vlakem z Budapešti přijely přes čtyři tisíce uprchlíků, musí policie žádat občany, aby už nenosili na nádraží žádné dary – nevědí, kam je všechny dávat. Tohle německé vítání přitom probíhá jen týden poté, co tamní úřady vydaly značně dramatickou zprávu, která si přímo říká o opačné emoce – o obavy a nejistotu.

Loď už není plná „Byl to šok. Kancléřka uklidňuje, že „to zvládneme“. Hrdí imigranti. Máme právo omezovat imigraci. Rozbíjet lodě mafii, postavit zdi kolem Evropy, zavést elektřinu do uprchlických táborů, pořádně patrolovat hranice. A pokud někoho přijímat, pak po pečlivém výběru. Když v červenci zasedal český parlament a jednal o rostoucí vlně uprchlíků, nápady z poslanců jen padaly.

Které z nich ale mohou skutečně pomoci? Hovořili jsme o tom se šéfem organizace, jež má v popisu práce rozumět situaci v zemích, z nichž uprchlíci do Evropy přicházejí. EXODUSText je součástí speciálu Respektu o uprchlické krizi, v rámci něhož odemykáme reportáže, komentáře a další tematické texty jako náš příspěvek k lepší orientaci české společnosti. Málokterý pojem je tak zprofanovaný jako slovo krize.

Je tohle, co zažíváme v Evropě kolem uprchlíků, krize? Jde o krizi, ale ze složitějších důvodů, než je jen otázka počtu uprchlíků v Evropě. Česko už zažilo větší uprchlické vlny, například během války na Balkáně. Je to tak. Lidé mají strach, že přijde mnohem víc uprchlíků než patnáct set. Kolik imigrantů Evropa unese? Střípky ze Švédska – nevypadá to, že by si tam šlapali po štěstí • Blogy Respektu. Sociální ráj versus neúnosné daně, fungující multikulturní společnost versus nezvládnutá imigrace a prudký růst kriminality, úžasné místo k životu versus liberalizovaný chaos – mnoho protichůdných označení u nás dostává současné Švédsko.

Vyplatí se proto situaci posoudit na místě. Krátký turistický pobyt pochopitelně neumožní kvalifikovaně nahlédnout třeba za finanční oponu jednotlivých domácností. To, co je viditelné, ale naznačuje, že zdejší vysoké ceny jsou pro místní zvládnutelné, při zběžném pohledu v ulicích se navíc zdá, že onen blahobyt je dostupný prakticky všem. Scény pouličních žebráků u katedrály v Lundu (kteří navíc vypadají značně organizovaně) nebo výdej jídla pro bezdomovce v kostele svaté Kláry ve Stockholmu jsou výjimkami, které toto pravidlo spíše potvrzují, druhý příklad podává svědectví o rozvinuté občanské společnosti. Malmö je také místem, kudy do Švédska vstupuje značná část současných imigrantů – vlaky přes Öresundský most jezdí každých dvacet minut. Tania Dumbrava: Dočká se Česko své Cucule? V poslední době jsem vlivem medií a někdy protivného až protiprávního vyjadřování na sociálních sítích měla tendenci propadávat beznaději a cynismu.

Nikdo nebude akceptovat uprchlíky v České republice, nedejbože jim pomáhat! Nemluvě o uspořádání nějaké kampaně nebo sbírky na jejich podporu, což se jinak v okolních státech děje. Někteří lidé sledují jenom nedostatky islámu a tím si posilují své přesvědčení, že všichni muslimové chtějí v Evropě zavést šáriu a znásilnit naše ženy dcery. Podobně i já jsem začala sledovat jen nenávist na internetu, až jsem došla k závěru, že se s tím nedá nic dělat. Řekni, kde ti Češi jsouPřemýšlím, odkdy se solidarita a humanismus staly nadávkou.

Když jsem přijela do České republiky v roce 2008, lidé se chovali jinak – alespoň když byli online. V poslední době se ale začaly objevovat i jiné hlasy. Naopak hledání kladných článků, i když jsou v menšině, mi zvyšuje morálku a získávám naději. Sarkastické reakce jako „ubytuj si je u sebe doma! Tania Dumbrava: Petře Hůlové: ne o strachu, ale o xenofobii hovořme otevřeně. V pondělním rozhovoru na DVTV řekla spisovatelka Petra Hůlová, že je v pořádku otevřeně mluvit o strachu z uprchlíků. Už dlouho jsem čekala na někoho, kdo toto řekne před kamerou. Souzním, souhlasím. A kdybych to viděla před půl rokem, tak by mi to stačilo. Teď mi ale takový názor přijde překonaný. Proč Hůlová nepíše o příbězích uprchlíků a nemění názory většinových čtenářů? A strach už dávno není jen strachem. Představte si tedy situaci člověka, který má přednášet dětem o respektu a soucitu, protože to ministerstvo školství a Evropská unie požadují, ale který zároveň s tímto zadáním nesouhlasí.

Před rokem bych ještě uznala, že lidé mají strach, který se dá v určitém směru pochopit. Jedna skupina musí najít pochopení pro obavy. Neukazuji na viníky. Isabelle Boni-Claverie ukázala tuto diskrepanci ve svém dokumentu Trop noire pour être française. A já osobně nevím, jaké je jeho řešení. Zatím místo toho jen sedíme na zadku a hejtujeme. Pevnost Evropa, věznice Česko. Uprostřed světa plného válek existuje enkláva míru. Bezpečný kontinent, který je spojen v solidární unii, který pochopil, že svobodný pohyb obyvatel je možný a rozhodl se zrušit hranice. Kontinent poučený historií světových válek, vědomý si hrůz genocidy, nebezpečí fašismu. Kontinent, jenž se stal vzorem pro mnoho lidí, kteří neměli to štěstí se narodit do tak svobodného světa. Jeho státy představují naději pro statisíce lidí za hranicemi Evropy.

Uprostřed nepokojů, bojů a válek sní o poklidném žití někde mezi námi. Někteří z těchto lidí se skutečně za cenu života pokoušejí doplout do onoho bájného světa, nejlepšího z možných. Než zavřeme hranice, měli bychom vědět, co vlastně opevňujeme. Jaké to asi je umírat žízní na přeplněné lodi, když vás na živu drží jen naděje, že na konci této cesty čeká krásný nový svět, svoboda?

V České republice se nyní stále častěji volá po nevybíravém zacházení s uprchlíky a zdůrazňují se přitom české hodnoty. Přestaňme si lhát. Autorka je dokumentaristka. Proč mnozí Češi reagují tak nenávistně a nelidsky vůči uprchlíkům? | 1. 10. 2015. 133 6 Google +0 0 0 V reakci na článek Co dělat" z 26.9. jsem se pokusil zkonkretizovat pár mých dojmů, které by mohly přispět k pochopení současné nehezké situace v ČR a případně i k odpovědi na onu položenou otázku, píše Michal Kokeš. Myslím, že v dosavadních diskusích s cílem pojmenovat příčiny obludného postoje velké části české veřejnosti dosud příliš silně nezazněly následující aspekty, které vnímám jako poměrně zásadní. 1) Pasivní odklon do klidného a pohodlného soukromí, které od člověka kromě rutinní práce a dalších nezbytných aktivit od člověka prakticky nic nevyžaduje. Nejsilněji je toto zakódováno z normalizace 70. a 80. let. Osobně si pamatuji, že na otázku, proč člověk neprotestuje, byla obvyklá odpověď zhruba ve smyslu, že to přece nemá smysl, protože chleba stejně levnější nebude. 2) Neschopnost veřejně podporovat nějaké pozitivní hodnoty a záliba v negativním vymezování a ostrakizaci veřejně zvolené oběti spolu s celkovou hrubostí veřejné diskuse.

Vytisknout. Kde a jak dlouho je v Česku? Projděte si cestu uprchlíka. Existuje několik „typů“ migrantů, kteří se dostanou na území České republiky. Velice často se dostávají do Česka, když cestují z Maďarska (kam uprchlíci proudí zejména ze Srbska – tzv. balkánská cesta) do Německa, což často bývá jejich cílová destinace. Hranice střeží celníci a cizinecká policie, která dělá razie například v mezinárodních rychlících z Budapešti do Berlína. Rozhodli jsme se zdokumentovat pouť „typických migrantů“ za lepším životem, které v Česku den co den zatýká policie na jejich cestě do Německa. Typy uprchlíků Zařízení pro migranty Vysvětlení pojmů.

SVĚT: Několik slov k uprchlíkům | DeDeník. Fotografie lodí s migranty na Středozemním moři jsou plné mladých mužů, kteří rozhodně nevypadají ani na Syřany, ani na Libyjce, kteří by měli velmi dobrý důvod prchnout do Evropy před IS. Kým jsou a proč jdou zrovna sem? Pokud jde o Syřany, tam je věc poměrně jasná. Nikdo nemůže po civilistech chtít, aby do jednoho bojovali proti Islámskému státu – stejně jako nikdo nemohl chtít po českých civilistech v roce 1940, aby se zbraní v ruce bojovali proti Třetí Říši. To je prostě nerealistické. Vzhledem k tomu, že na územích dobytých Islámským státem mohou žít pouze kolaboranti a kdokoliv jiný, je-li mu život milý, prostě uprchnout musí, je jasné, že vznikne uprchlická vlna. Velkou část té vlny absorbovalo Turecko a mělo by za to mít náš dík. Nazývat syrské uprchlíky v Evropě tragédií je nesmysl, protože velmi záleží na tom, jak moc se evropské země postarají, aby to tragédie nebyla. Ty, kteří budou pochybní, pak je třeba okamžitě poslat zpět.

Somálsko je kapitolou samou pro sebe.

Fakta

Mediální práce. Příběhy uprchlíků. Historické paralely. Benjamin Kuras: Migrační vlna tsunami přivádí lidi, kteří v naší západní civilizaci pokračovat nebudou, nechtějí a nezajímá je | Kupředu do minulosti. Jaké jsou příčiny hrozícího zániku západní civilizace? Co můžeme změnit? Proč odborníci předpovídají letošní krach světového finančního systému? Hostem Martiny Kociánové byl česko-anglický spisovatel, dramatik, překladatel a publicista Benjamin Kuras. V roce 1968 emigroval do Velké Británie, teď střídavě žije v Praze a v Londýně. Konec západní civilizace? Host: spisovatel a publicista Benjamin Kuras. Vložit na svůj web Martina: V jednom z vašich článků vzpomínáte na výrok amerického ekonoma Davida Goldmana, který řekl: „Malé civilizace mohou zaniknout z různých důvodů.

Benjamin Kuras: Začalo to už první světovou válkou, nástupem komunismu, druhou světovou válkou. Solženicyn: Chcete-li zničit národ, zničte jeho vědomí čím je a odkud pochází Naše civilizace ztratila chuť pokračovat nebo navazovat na svoje kořeny. Naše civilizace ztratila chuť pokračovat nebo navazovat na svoje kořenyFoto: pixabay.com Martina: Ale my jsme se nechali. Benjamin Kuras: Ale rozmnožovat jsme se přestali. Nelíbí se jim ubytování, stěžují si na jídlo. Mezi uprchlíky v Německu se stupňuje násilí | Evropa. 2. října 2015 v 17:32 Německé ubytovny jsou přeplněné. Na snímku přespávají migranti ve sportovní haleFoto: Reuters Situace v německých ubytovnách pro uprchlíky by se mohla vymknout kontrole.

V rozhovoru pro deník Bild před tím varuje předseda německých policejních odborů Reiner Wendt. Ubytovací zařízení pro migranty jsou přeplněná a často mezi nimi dochází k potyčkám. Důvody neshod jsou nejčastěji etnická nebo náboženská příslušnost přistěhovalců. Podle Wenda by Německo mohlo brzy řešit problémy nejen na hranicích. Útoky jsou prý dobře připravené a násilné. Německý ministr vnitra Thomas de Maizière v televizi ZDF přiznal, že za konflikty mohou hlavně nedostatečné kapacity ubytoven. Čtěte také: Je vděčný za azyl v Británii, chtěl by se ale vrátit domů. Thomas de Maizière ale zároveň zdůraznil, že Německo dělá v souvislosti s uprchlickou krizí vše, co je v jeho silách. Stávkují, protože se jim nelíbí ubytovny, nebo si stěžují na špatné jídlo. Autor: Marie Machytková. Migrační manifest. Perly politiků o uprchlických kvótách • Blogy Respektu. Čeští politici našli v posledních týdnech v některých případech až vášnivou zálibu v negativních komentářích směrem k uprchlíkům, případně lidem, či státům volajícím po solidaritě s nimi.

Pojďme se špetkou ironie probrat komentáře přijatých uprchlických kvót v podání čelních figur naší současné politické scény. Bohuslav Sobotka „Kvóty nebudou fungovat a nijak nás neposouvají při řešení skutečných příčin migrační krize.“ (Zdroj A). Pokud se touhle logikou řídí i premiérův lékař, tak doufám, že předseda vlády nedostane letos v zimě angínu. Pavel Bělobrádek „Místo aby EU nejdříve ze všeho ucpala díru v lodi, rozdá všem ešusy, aby rozlívali vodu rovnoměrně do všech částí trupu.“ (Zdroj A). Milan Chovanec „Nemůžeme tu držet za nohu Syřana nebo Pákistánce, který tu nechce být. „Nevěděl jsem, že pan kolega má tak velký byt. “ V reakci na prohlášení ministra Dienstbiera, že naše republika dokáže pomoci až desetkrát většímu počtu běženců, než po nás požadují evropské kvóty (Zdroj C).

Andrej Babiš. Pavel Šafr: Žijeme v ohlušujícím tichu. Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr v rozhovoru o proměnách mediální scény, rozdělené společnosti a atmosféře strachu. Pavel Šafr byl šéfredaktor Lidových novin, Mladé fronty DNES, Blesku a Reflexu. V současnosti vede zpravodajský web Svobodné fórum a je jedním ze zakladatelů sdružení Free Czech Media. Tato organizace deklaruje mimo jiné smysl své činnosti ve sledování mocenského nátlaku na práci novinářů a upozorňování na riziko koroze demokratických poměrů v ČR. Jsou ale novináři skutečně pod mocenským nátlakem? Jak vnímá Pavel Šafr současnou českou mediální scénu, uprchlickou krizi a proč tak výrazně vystupuje proti Andreji Babišovi?

Petr Nutil: Jste jedním ze zakladatelů sdružení novinářů proti omezování svobody médií Free Czech Media. Můžete vysvětlit proč si myslíte, že jsou česká média omezována na svobodě slova? Pavel Šafr: Vidím velký zlom, který se odehrál v roce 2013 a považuji situaci médií do té doby za v zásadě analogickou s postavením západních médií. Poznámky pod čarou: Focus on Syria | The exhibition. Galerie: 12 kreseb, které ukazují předsudky proti uprchlíkům | Svobodné fórum. Jiří Kubička: Je xenofobie nemoc? Čeští politici jen naslouchají morální panice • RESPEKT. Šimon Pánek: Xenofobie českých médií a neschopnost politických elit je skandální. Migrant crisis: EU ministers approve disputed quota plan. Články názorové. Milá Evropo. Česká pozice | Uprchlický tábor v Jordánsku.

Syria Regional Refugee Response - Jordan. Skuteční samaritáni: Jordánsko pomáhá uprchlíkům víc než Německo | Svět ve 20 minutách. Česká vláda a celá Evropská unie musí ukázat lidskost. Člověk v tísni k problematice uprchlíků a migrace | Člověk v tísni. Břetislav Tureček: Podle EU se máme postarat o 525 uprchlíků. Kdo ale zajistí, že tu zůstanou? | Jak to vidí. Realita za výrobou nenávisti. Jak se šíří nenávist: Případ Islám v ČR nechceme • RESPEKT. Jiří Pehe: Ostnatý drát máme v hlavě | Názory a argumenty. Exodus • RESPEKT. Fotoreportér Jan Šibík: Chci se věnovat tématu uprchlíků. Irituje mě nesnášenlivost Čechů | Host Radiožurnálu.

Odborník na Blízký východ: Pošlete uprchlíky zpět do Sýrie. Válčit proti Islámskému státu! Vznikne v Evropě nová železná opona? „Migranti utíkají před tím, čeho se bojíme i my,“ říká ředitel Centra pro integraci cizinců | Dvacet minut Radiožurnálu. Ivana Ünlüová z Úřadu vysokého komisaře OSN: Většina uprchlíků z Afriky se chce vrátit | Dvacet minut Radiožurnálu.

Druhá strana

Petr Vavrouška se vydal s uprchlíky balkánskou cestou. Rozbrečel jsem se, přiznává | Host Radiožurnálu. Německé divadlo přibližuje utrpení uprchlíků. Zájemce zavírá do kamionu | Evropa. Do Mnichova během neděle dorazilo 8600 uprchlíků, Merkelová čelí kritice | Evropa. Jak si Plesl osedlal Konvičku • RESPEKT. Jan Sládek: Nad strachem z uprchlíků mají největší moc média - Strana zelených. Budou uprchlíci jen levná pracovní síla? Tohle se od nich můžeme naučit, tvrdí Pavel Maurer | Glosa Pavla Maurera. Jak se šíří nenávist: Případ Islám v ČR nechceme • RESPEKT. NOVINKY - Meta, společnost pro příležitosti mladých migrantů – Meta, foundation for opportunities for young migrants – Meta, fondation pour les opportunités des jeunes migrants. Uprchlíci vítejte! Němečtí a rakouští studenti ubytovávají migranty ve sdílených bytech | Společnost. Prolomit vlny s Petrou Hůlovou: Přestaňme se tvářit nadřazeně vůči těm, kdo se bojí uprchlíků | Prolomit vlny.

Česko je pro uprchlíky spíš tranzitní země, o azyl žádají jen jednotlivci | Politika a společnost. Hergot! s Jumperem: Křesťanský anarchista v Kurdistánu | Hergot! Jaroslav Franc, teolog | Host Telefonotéky. Český rozhlas Radio Wave (archiv - Hergot!) Na rakouském venkově si uprchlíci rychle zvykají, místní na ně mění názor | Evropa. Kolik stojí pevnost Evropa? A kdo na ní vydělává? | Data. Z hlediska migrace bych se víc bál pracovitých, houževnatých a tvrdých Číňanů než muslimů, říká Václav Cílek | Kupředu do minulosti. Václav Cílek: Obávám se klimatické krize, která donutí celé národy k obrovské a nekontrolované migraci! A stačí už málo | Jak to vidí. Prolomit vlny: Pomýlený plán Velké Británie špehovat „džihádistické školáky“ | Prolomit vlny.

Otevřený dopis premiérovi ČR kvůli přijímání uprchlíků. No Borders - Photos du journal. Těla mrtvých uprchlíků mají probudit svědomí evropských politických špiček | Wave News. Evropská unie vrací zpět do Kosova tisíce uprchlíků. Šanci získat azyl nemají | Evropská unie. Atény, Blockupy a Evropa: Demokracie a solidarita nemají hranice | Iniciativa Ne rasismu! Mrtví uprchlíci přicházejí do Berlína | Iniciativa Ne rasismu! Kteří uprchlíci nás skutečně ohrožují?

Zastavme utrpení a umírání lidí na evropských hranicích! Prolomit vlny: Česká média dělají z uprchlíků nájezdníky s iPhony | Prolomit vlny. Uprchlíci ze Sýrie zaplavují řecký ostrov Kos. Řecko doufá v pomoc zemí EU | Evropská unie. Evropská komise chce, aby Česko přijalo přes 1850 uprchlíků | Evropská unie. Česko neodmítá uprchlíky, ale systém jejich přidělování, vysvětluje poslanec Benešík | Ranní Plus. Hovorů o islámu se nesmí zmocnit štvavé facebookové skupiny, říká Ostřanský | Rozhovory. Plán EK počítá s přijetím tisíců uprchlíků. K solidaritě Brusel vyzývá i Čechy | Evropská unie. Cizinci v zemi zdejší: Čím dál cizejší, čím dál nesnášenější - Aktuálně.cz. Česko: Kvóty ne! Uprchlíky ne! Někdo jiný ať se o ně postará - Aktuálně.cz. Evropská unie by přežila ve vládě i Tomia Okamuru | Externí hlasy - RESPEKT.CZ. Stěhování národů v 21. století | - holzerfilip.blog.respekt.ihned.cz. Stěhování národů v 21. století (část 2) | - holzerfilip.blog.respekt.ihned.cz.

Jednotná azylová politika by EU rozložila | Externí hlasy - RESPEKT.CZ. Nepřítelem nejsou uprchlíci, ale pašerácká mafie | Aktuálně - breindl.blog.respekt.ihned.cz. Kdo se bojí uprchlíků? aneb migrační mytologie | - anthropictures.blog.respekt.ihned.cz. » Prohlášení: Zastavme další tragédie ve Středozemním moři – otevřme bezpečné cesty pro uprchlíky do Evropy. Rozcestí mimo civilizaci aneb emigranti v divočině - literatura - recenze - NeKultura.cz - denně o kultuře a zdarma. Nelegálních migrantů rapidně přibývá, přes Česko se snaží dostat na Západ | Politika a společnost. Británie má morální povinnost přijmout uprchlíky ze svých válek | 26. 4. 2015 | Britské listy. Expert: Zašpuntovat hranice Evropy? Migranti si vždycky najdou cestu. KOMENTÁŘ: Gesta nestačí. Česko se tváří, že se ho uprchlíci netýkají.

Rozhovor s Hynkem Pallasem: Imigrace je celoevropský problém. Průzkum ČRo: EU by měla aktivněji řešit problémy třetího světa, míní 75 procent Čechů | Politika a společnost. Migrant shipwreck: one child’s journey from Somalia to the shores of Italy.