background preloader

Umění, tvorba

Facebook Twitter

Christmas Paintings and Artwork — Annunciation, Shepherds, Madonna and Child, St. Joseph. Christian Articles Archive collected by Dr.

Christmas Paintings and Artwork — Annunciation, Shepherds, Madonna and Child, St. Joseph

Ralph F. Wilson There are thousands of renditions of the Holy Family, the Nativity, the Wise Men (Magi), etc., but I've tried to be selective. I consider the following some of the best I've found. Birth of Jesus pictures Christian computer art site Georges de la Tour (French painter, 1593-1652), influenced by the dramatic chiarscuro of Caravaggio. Christ in the Carpenter's Shop (1645), Oil on canvas, 137 x 101 cm, Muse du Louvre, Paris The Dream of St Joseph (c. 1640), Oil on canvas, 93 x 81 cm, Muse des Beaux-Arts, Nantes Adoration of the Shepherds (c. 1644), Oil on canvas, 107 x 131 cm, Muse du Louvre, Paris The New-born (1640s), Oil on canvas, 76 x 91 cm, Muse des Beaux-Arts, Rennes Sir John Everett Millais (Pre-Raphaelite English painter and illustrator, 1829-1896) Christ in the House of His Parents (1849).

Tulavy. CYKLUS CITRUS – Cyklus Citrus zvýrazňuje vybrané nezávislé filmy nastupující generace. Upozorňuje na originální autorská díla mimo mainstream, skutečné vitamíny kinematografie. ARTMUSEUM.CZ. Gotika plynule navazovala na románský sloh v druhé polovině 12. století a trvala až do 15. století, kdy volně přešla v renesanci.

ARTMUSEUM.CZ

Vznikla ve Francii, odkud se postupně rozšířila do celé Evropy. Člověk se v té době ještě nacházel ve středověku, pod vlivem scholastické a mystické filozofie byl v zajetí víry a náboženství. Gotika byla šířena prostřednictvím mnišských řádů do celé Evropy. Hlavním projevem umění byla architektura. Název gotika vznikl původně v renesanci jako hanlivé označení, oproti přísné strohosti románského slohu gotika působila dojmem nadmírné ozdobnosti a novosti.

Architektura Gotická architektura nalezla své uplatnění především ve stavbě katedrál a hradů, radnic, mostů, měšťanských domů, ale i v lidových hrázděných domech. Gotická katedrála v porovnání s románskými stavbami rostla do výšky, díky důmyslné konstrukci opěrného systému křížové klenby, mohutných pilířů a sloupových podpěr došlo k odhmotnění vnitřního prostoru stavby. Sochařství Malířství. Galerie. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Kristýna Petříčková. Workshopy pro leden – březen 2015. Věříme v unikátní recyklaci dřeva získávaného z palet.

Workshopy pro leden – březen 2015

Vlastnoručně si u nás vytvoříte kus nábytku bez nutnosti jakékoliv předchozí zkušenosti práce se dřevem. Budete odcházet hrdí na svůj počin. Vyrobte si s naší pomocí postel, stůl, police nebo židličku, cokoliv si vyberete, s námi dokážete! 1. Víkendové mini workshopy Intenzivní forma workshopů pro veřejnost, která probíhá pouze ve čtyřčlenných skupinách. Seznámíme Vás s naší vizí záchrany palet a společně vytvoříme Váš originální kousek nábytku. Workshopy začínají v sobotu (10 – 18 hod) a pokračují v neděli (12 – 18 hod) v termínech: Prosím, rezervujte si termín nejlépe měsíc předem. 2. Jsou určeny pro pokročilé a probíhají ve skupině max 2 účastníků. Co takový workshop obnáší? Místo workshopu : Jagellonská 17, Praha 3 PS: Podívejte se na fotografie z proběhlých workshopů.

Změna termínu pro workshop je možná týden pred konáním workshopu. Storno termínu workshopu je vyhrazeny pro ty co si zakoupí voucher Skladování. 100 women, their breasts and how they feel about them. Z lesa. V tomhle jsme všechny čtyři stejné, vždycky, když potkáme někoho, kdo nás zajímá a baví, nutí nás to ptát se...

Z lesa

A protože stále potkáváme tolik zajímavých lidí, možná čím dál víc, chceme se ptát častěji...tušíme, že by to mohlo bavit i vás. Všechny známe Jany blog Z lesa. Milujeme její obrázky a obdivujeme ji. Jana se totiž nebojí černočerné tmy lesa a umí žít šťastně na samotě se dvěma malýma dětma. Žádná depka, žádná ponorka, jenom samé krásné obrázky... Jana Kloučková Kudrnová je grafická designérka a ilustrátorka na volné noze. Vlastní tvorbu: grafiky, plakáty, trička aj. inspirovanou touhle lesní zkušeností nabízí na Fleru. Jano, čím jsi chtěla být jako malá? Nikdy jsem nechtěla být ničím jiným, než jsem teď. Jak ses tedy dostala ke své práci, k tomu co děláš a co tě živí? Ondřej Nágl – Fotografie přírody. Umelecká fotografia. Jiří Netík - sochař a řezbář. Solo sopránová lyra ze dřeva jilmového - Ateliér Tilia - umělecké dřevořezby, muzikoterapeutické nástroje, metalofony, litofony, lyry, nábytek, dřevěné rámy a doplňky.

KREDUM CZ s.r.o., výroba šperků z oceli damasteel, bižuterie, bytové doplňky, kreativní činnost.