background preloader

TIK NOWY

Facebook Twitter

Narzedziapol. Klasa od Google. Rewolucja w komunikacji i współpracy, która kilka lat temu rozpoczęła się za sprawą poczty Gmail firmy Google, a później kolejnych narzędzi pakietu Google, powinna wreszcie dotrzeć i zakorzenić się mocniej w szkołach.

Klasa od Google

Polskie szkoły mają już możliwość korzystania z pakietu specjalnie dla nich zaprojektowanego: Google Classroom. Oprogramowanie oferowane za darmo szkołom przez Google jest tak naprawdę wspaniałą platformą edukacyjną, którą można wykorzystać na wiele sposobów. W aplikacji tej nauczyciele mogą tworzyć wirtualne klasy i mają możliwość elektronicznie zadawać, zbierać i oceniać prace, a wszystko to opiera się o zintegrowane narzędzia Google – dokumenty, dysk i pocztę Gmail.

Wszystko mamy w jednym miejscu. Dzięki niemu uczniowie mogą współpracować przy wspólnym tekście, prezentacji, obliczeniach, blogu itp. Jak stworzyć interaktywną publikację w 5 krokach. Chcieliście kiedyś stworzyć interaktywny magazyn lub broszurkę, w której zagnieżdżone będą filmy?

Jak stworzyć interaktywną publikację w 5 krokach

Dawno już myślałam o przygotowaniu takiej publikacji, jednak do tej pory nie znalazłam narzędzia, które by mi na to pozwoliło, było darmowe i jeszcze na dodatek proste w obsłudze. Aż do niedawna, kiedy to odkryłam, że Issuu oferuje taką możliwość. MAKE BELIEFS COMIX! Online Educational Comic Generator for Kids of All Ages. Narzędzia i aplikacje internetowe.

Fastest Way to Create Comic Strips and Cartoons - Toondoo. O stronie i o mnie - Strona internetowa edukacyjnytik! Learning to the Core. Jak działa tablet z Androidem? Jak go skonfigurować i używać? Część 1: pierwsze uruchomienie. Wielokrotnie radziliśmy wam, jaki tablet wybrać.

Jak działa tablet z Androidem? Jak go skonfigurować i używać? Część 1: pierwsze uruchomienie

Pisaliśmy na co zwracać uwagę, przedstawialiśmy konkretne propozycje. Zakładamy, że czytając te słowa należycie już do grona początkujących tabletManiaKów i właśnie szykujecie się do uruchomienia Waszego pierwszego tabletu. Pomożemy Wam krok, po kroku skonfigurować system i omówmy najważniejsze aplikacje, a w kolejnych odsłonach maniaKalnego poradnika podpowiemy, jak rozwiązać bardziej skomplikowane problemy, w tym również te związane z brakiem flasha i konfiguracją darmowego internetu z Aero2.

MULTIMEDIA. Aplikacje-Edukacja-Tablet-Smartfon. O stronie i o mnie - Strona internetowa edukacyjnytik! Zorganizowana przez Konsorcjum Otwartej Edukacji. Naciśnij spację lub kliknij dwukrotnie, aby edytować. Capture ideas at the speed of thought – using a mind map maker designed to help you focus on your ideas and remove all the distractions while mindmapping.

Naciśnij spację lub kliknij dwukrotnie, aby edytować

Create unlimited mind maps for free, and store them in the cloud. Your mind maps are available everywhere, instantly, from any device. Brainstorm, create presentations and document outlines with mind maps, and publish your ideas online and to social networks. Get Started Why use MindMup? MindMup is great for individual note-taking, collaborative planning, teamwork and classrooms.

Mwalkow41/5ozrx4om3v. Aplikacje - berek - oto Twoja strona Jimdo! Narzędzia i aplikacje internetowe. Doodle Google. Files/user_guide_pocketbook_623_pl_.pdf. Nakręć Obrazy interaktywna - ThingLink. Game-based blended learning & classroom response system. Book - Coloring pages and crafts. Kids & School Page Borders. Edytor wideo YouTube - YouTube - Pomoc. Dostosowywanie głośności Dla każdego klipu w projekcie można ustawić inny poziom głośności.

Edytor wideo YouTube - YouTube - Pomoc

Najedź kursorem myszy na klip na osi czasu i znajdź suwak głośności. Przesuń go, aby zmniejszyć głośność klipu lub utworu muzycznego. Dodawanie dźwięku Do filmu można dodać nową ścieżkę dźwiękową. Organizator konferencji i warsztatów edukacyjnych, magazyn dla nauczycieli. mCourser - Mobilna platforma edukacyjna. Organizator konferencji i warsztatów edukacyjnych, magazyn dla nauczycieli. Scholaris.

NAPISY GIFY ZDJECIA

StoryJumper: Publish and read children's story books. Log in to Padlet. Społeczny Internet w nauczaniu. Nauczanie i uczenie się w Web 2.0. Narzędzia online i mobilne urządzenia w szkole. Edukacja interaktywna. Strona ta powstała, by gromadzić i upowszechniać informacje na temat edukacyjnych zasobów Internetu, jak również darmowego oprogramowania, które może być wykorzystywane przez nauczycieli do przygotowywania i prowadzenia lekcji.

Edukacja interaktywna

Portale edukacyjne, aplikacje interaktywne online, gry, quizy umiejętnie wykorzystane mogą być efektywnym i efektownym sposobem przekazywania i przyswajania wiedzy. Wiele z nich doskonale sprawdzi się na tablicach interaktywnych. Większość materiałów do których docieram jest w języku angielskim - tych zasobów jest po prostu bardzo, bardzo dużo i większość z nich jest naprawdę na wysokim poziomie. Odwiedzając wyszukiwane przeze mnie strony łatwo się jednak przekonać, że aplikacje te są na tyle intuicyjne, że obcojęzyczny interfejs wcale nie będzie przeszkodą w ich używaniu. Coraz więcej jest też zasobów w języku polskim i zdarzają się wśród nich prawdziwe perełki. Eclipse Crossword. EFUN. Instrukcja GIMP - mila_d1. URL Droplet. MDL2.com: Discover the newest Moodle with our free hosting. YoWindow - Weather with magic. Piktografia.pl - Piktografia. Dziecko bezpieczne w sieci. Aplikacje - berek - oto Twoja strona Jimdo!

Klasoteka » Dla nauczycieli. Strona Bydgoskiego Bąbla Matematycznego Bąbel matematyczny to nazwa programu, w którym nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej szkolą się wzajemnie i dzielą doświadczeniami ze swojej pracy.

Klasoteka » Dla nauczycieli

Krok 1: Podstawowe narzędzia Prezi (spolszczenie tutoriala w 3 krokach) - Enauczanie. Nowoczesne metody edukacyjne i nowoczesne technologie w edukacji. Krok 1: Podstawowe narzędzia Prezi (spolszczenie tutoriala w 3 krokach) - Enauczanie. Nowoczesne metody edukacyjne i nowoczesne technologie w edukacji. Edulinki - 123funedu - oto Twoja strona Jimdo! Tu znajdziesz adresy ciekawych stron internetowych, których zasoby wykorzystuję w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej. www.dzieci.mos.gov.pl.

edulinki - 123funedu - oto Twoja strona Jimdo!

Darmowe zasoby. - jokookun strony Jimdo! CIEKAWE PROGRAMY - jokookun strony Jimdo! W tym miejscu przedstawiam programy w wersji freeware, które pomagają mi opracowywać materiały do umieszczenia na platformie TwinSpace, na blogu mojej klasy.

CIEKAWE PROGRAMY - jokookun strony Jimdo!

Mogą one również przydać się do przygotowania prezentacji dla rodziców na zebranie klasowe oraz uatrakcyjnić zajęcia lekcyjne. Chętnie odpowiem na pytania, jeśli napotkasz problem. Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz w księdze gości. Podstawy - GIMP. TIK w Trójce. TIK w Trójce. Flickr.com » BLOG Szkoły z Klasą 2.0. Wikimedia commons » BLOG Szkoły z Klasą 2.0. Google – zaawansowane wyszukiwanie grafiki » BLOG Szkoły z Klasą 2.0. Strona główna - Strona internetowa eduwarsztaty!

Glogster - krok po kroku by Beata Malentowicz. eTwinning- dobre rady. - jokookun strony Jimdo! 1.Dobrze mieć więcej niż dwóch partnerów w projekcie.

eTwinning- dobre rady. - jokookun strony Jimdo!

Nie każdy pracuje równie intensywnie i aktywnie. 2.Przygotujcie wspólny plan pracy: jak długo będzie twała praca nad projektem, co robicie w kolejnych tygodniach, jakie narzędzia wykorzystacie np.PPT, film, pokaz slajdów, zdjęcia... 3.Pamiętaj, że plan można po uzgodnieniu z partnerami zmieniać, dodawać pomysły, które zrodzą sie podczas pracy. 4.Używaj różnych narzędzi komputerowych - znajdziesz je w zakładce Ciekawe programy- ale też nie przesadzaj.

Wykorzystaj PPT, bo to potrafią uczniowie, naucz się jak zrobić pokaz slajdów w kilku programach i to na początek wystarczy. 5.Tematyka projektu powinna wynikać z podstawy programowej, programu nauczania dla etapu edukacyjnego uczniów, z którymi realizujesz projekt. LearningApps.org - interactive and multimedia learning blocks. Voki Home. Kahoot! - Login. <div class="container"><h1>Kahoot! Needs JavaScript to work</h1><p> To use Kahoot! , you need to have JavaScript enabled in your browser. To enable JavaScript, please do the following: </p><ul><li><a href=" these instructions</a>. Edukator - portal edukacyjny. Anna Dul on Pinterest.

Jigsaw Planet - Free Online Jigsaw Puzzles. Padlet is the easiest way to create and collaborate in the world. Generator kodów QR on-line. Online converter - convert video, images, audio and documents for free.