background preloader

Edukacja

Facebook Twitter

Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne Kangur - Zadania. Tech against Coronavirus - a list to work and learn remotely. Zdalne nauczanie za darmo. Oto najlepsze narzędzia online. Nauka zdalna, nauka w domu, zdalna klasa, do tego uczniowie i studenci muszą przywyknąć w pierwszej połowie roku 2020.

Zdalne nauczanie za darmo. Oto najlepsze narzędzia online

Sytuacja nie sprzyja spotkaniom bezpośrednim, dlatego trzeba korzystać z cyfrowych pomocy naukowych. Oto dobre narzędzia do zdalnego nauczania. Narzędzia do zdalnej nauki w domu Na trochę wolnego nikt narzekał nie będzie. 10 narzędzi do lekcji online. Darmowe narzędzia do prowadzenia lekcji online W ostatnich dniach lekcje online zyskują olbrzymią popularność.

10 narzędzi do lekcji online

Trudno się temu dziwić, zważywszy, że dzięki nim uczniowie nie muszą rezygnować z regularnej nauki a lektorzy z pracy. Zajęcia online gwarantują łatwy i bezpieczny kontakt oraz równie efektywną naukę. Narzędzia i zasoby edukacyjne na czas zamknięcia szkół. Uruchom myślenie projektowe (design thinking) w szkole. 15 kanałów edukacyjnych i naukowych, które przydadzą się w szkole.

Psychologia

WOK. Kreatywność - ćwiczenia jak rozwinąć twórcze myślenie. Zastanawialiście się czym jest kreatywność, czy kreatywności można się nauczyć?

Kreatywność - ćwiczenia jak rozwinąć twórcze myślenie

Czy da się wyćwiczyć abstrakcyjne myślenie, znajdywanie rozwiązań, pomysłowość… Gdy jesteś gotowy na codzienne wyzwania, elastyczny, ciekawy nowych doświadczeń, myślisz nieszablonowo i lubisz tworzyć, prawdopodobnie jesteś osobą bardzo kreatywną. Potraktuj więc ten wpis, jako systematyzację wiedzy. Co szkoła robi z mózgami dzieci? Diana Laufenberg: Jak się uczyć? Na błędach.