background preloader

Craft

Facebook Twitter

Letnia torebka na szydełku - ścieg popcorn - A nuż szydełko. Po skończeniu kolejnej już czapeczki dla Stasia – czapeczki z nausznikami w końcu postanowiłam zrobić coś dla siebie.

Letnia torebka na szydełku - ścieg popcorn - A nuż szydełko

Nie ma sensu w środku lata robić rękawiczek, ale letnia torebka to już jest jakiś pomysł. W związku z powyższym musiałam przeprosić się z gazetką „Akcesoria na druty i szydełko”, w której znalazłam całkiem, jak mi się początkowo wydawało, łatwy wzór. Niestety poległam przy pierwszym zdaniu z oczkami ścisłymi i zamiast torebki powstała czapeczka z nausznikami. Szydełkowe instrukcje dla początkujących Włóczka Nawet nie marzyłam o tym, że w sklepie uda mi się dostać włóczkę zalecaną w opisie jeśli chodzi o skład (52% wełny merynosowej i 48% bawełny). Makrama dla początkujących. Podstawowe węzły, z których zrobisz kwietnik. - Zielona bombonierka. Makrama – must have w urban jungle.

Makrama dla początkujących. Podstawowe węzły, z których zrobisz kwietnik. - Zielona bombonierka

Trend urban jungle to nie tylko rośliny i zielone aranżacje z monsterą w roli głównej. To cała masa okołoroślinnych gadżetów i dodatków, które odzwierciedlają styl miejskiej dżungli i indywidualny gust jej mieszkańców. W urban jungle widać zamiłowanie do półek, na których nieprzypadkowo ustawione rośliny przeplatają się z botanicznymi dekoracjami i książkami, doniczkową rewię mody i nietuzinkowe pomysły na wyeksponowanie roślin. Do czołowych gadżetów miejskiej dżungli należą też kwietniki – stojące i podwieszane. Swój wielki come back przeżywają obecnie kwietniki z makramy, które ja pamiętam z dzieciństwa. Przyszła jednak pora na przypomnienie sobie umiejętności wiązania sznurków, bo makrama znów jest modna.

Od czego zacząć? Zanim zaczniesz tworzyć swoją pierwszą makramę, poświęcić trochę czasu na podstawy. Co będzie potrzebne do ćwiczeń? Przymocowanie sznurka – pętelka mocująca. Podstawowe węzły makramy - od czego zacząć naukę splotów? W dzisiejszym poście przygotowałam dla Was opisy, jak wykonać podstawowe węzły makramy.

Podstawowe węzły makramy - od czego zacząć naukę splotów?

Sama musiałam przypomnieć sobie, jak wiązało się podstawowe sploty, aby wykonać projekty, o których już dawno rozmyślałam. Możecie śledzić na bieżąco moje makramowe wyroby w social mediach, szczególnie na moim Instagramie. Niestety, przygotowywanie wpisów na bloga zajmuje więcej czasu niż przygotowanie samego projektu. Dlatego już zrobiłam kilka kwietników i kilka makram na ścianę, ale wpis o podstawach pojawia się na blogu dopiero dzisiaj. Makrama DIY. Kwietnik ze sznurka KROK PO KROKU urzadzamy.pl. Wiszący kwietnik ze sznurka możesz zamocować zarówno w salonie, jak i na balkonie czy tarasie.

Makrama DIY. Kwietnik ze sznurka KROK PO KROKU urzadzamy.pl

W duecie z żywą zielenią roślin będzie efektownym i wyróżniającym się detalem dekoracyjnym. Chociaż takie kwietniki makramy możesz kupić gotowe, to o wiele przyjemniej wykonać wszystko samodzielnie. Tym bardziej że możesz dowolnie i po swojemu dodawać drobiazgi dekoracyjne do kwietnika. Poniżej znajdziesz pełną instrukcję DIY przygotowaną przez Martę Zakrzewską, specjalistkę od makram oraz autorkę bloga Marheri Crafts. Makrama dla początkujących - sploty i węzły.

Makrama to prawdziwa sztuka wiązania sznurków.

Makrama dla początkujących - sploty i węzły.

Techniką tą można się posłużyć aby stworzyć bransoletki z makramy, kolczyki, paski ale również torby lub elementy zdobnicze np. szali czy pledów. Makrama pozwala stworzyć bardzo wyrafinowane wzory przy użyciu jedynie odpowiednich sznurków – nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Dodanie do supełków koralików sprawia, że tworzone projekty są jeszcze bardziej zachwycające. Co to jest makrama? Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć ⋆ Pasart Blog.

Kartki

Szycie. Handmade-kursy ,wzory ,tutoriale: Jak zrobić warzywa z filcu. Powiem wam szczerze,że takich cudeniek wykonanych z filcu dawno nie widziałam.

Handmade-kursy ,wzory ,tutoriale: Jak zrobić warzywa z filcu

Pod każdym zdjęciem znajdziecie link do kursu. Maripê: Moldes de carros e coisinhas de meninos. Este Blog Link daqui terça-feira, 3 de novembro de 2009 Moldes de carros e coisinhas de meninos Olá, aqui tem bastante moldes de carrinhos para fazer em patchcolagem, bordado, feltro ou o que mais a imaginação mandar.Se alguém tiver mais sugestões de coisinhas de meninos eu gostaria de receber, me mandem um email e eu posto aqui, ok?

Maripê: Moldes de carros e coisinhas de meninos

Postado por Mariane Prospero Polins às 00:02.

Różności

Mimin Dolls. DIY Butterfly Greeting Card from Free Template. Coloring Page. Sunshine's Creations.Vintage Threads Inc.com: Squared up Yoyo Tutorial. Where do you want to go friends and followers This Blog Linked From Here My Other Sites plus family and friends too The Web If you like my blog and the free patterns and tutorials and want to say thank you I have a wish list on ravelry of patterns (click here) I would like to make.

Sunshine's Creations.Vintage Threads Inc.com: Squared up Yoyo Tutorial

Search This Blog Thursday, September 20, 2007 Squared up Yoyo Tutorial So you want to know what I do on a day when I have over 100 degree temp I make a yoyo tutorial. I was at a local fabric store in the last week and they had these charm squares for sale and a lovely quilt on display they had made with them. Play with the layout and even mix in a few round yoyos or even some hearts in to the mix have fun with this. Update Sep 22 7:39 a.m.After I finished making this tutorial I decided to go on line and see if I could find other square yoyos out there. At 9/20/2007 05:23:00 PM Email ThisBlogThis! Labels: holiday:thanksgiving, quilts, sewing, tutorials, yo-yo 34 comments: Load more... Links to this post.

Mawsons Always Moving: Square Yo-Yo Quilt. COUTURE COUTURE. Sowa - opis wykonania. Sploty wszystkie (album) Zielonyklub.pl - Surowce i półprodukty do kosmetyków, mydła, świec. Craftideas.info - Free Crafts, Ideas, Projects, Patterns and Tutorials. Slip Stitch Cable Wrap Cardigan (Archived) pattern by Monica Welle Brown. This pattern is available for free: the-slipped-stitch-cable-wrap_v2.pdf Please note, this pattern has not been tested by a knit tester.

Slip Stitch Cable Wrap Cardigan (Archived) pattern by Monica Welle Brown

The version of this pattern from 12.27.11 included some errors. An updated (12.30.11) version is now available for download at m1designs.typepad.com. An important correction is the cast-on stitches for the small and medium sizes: Quilt Blocks Galore 15.