background preloader

Dubisimon

Facebook Twitter

Dubi Simon

תמונות מחתונת אילן ונטע

נגד הטבעונות | הלל גרשוני. יום העצמאות, חגה של מדינת ישראל, נחגג באופן מסורתי במטס אווירי, זיקוקים, השאת משואות, וכמובן – מנגל. אין מה לומר, בשר על האש פשוט עושה לנו את זה. לא סתם אנחנו נמצאים בעשירייה הפותחת של המדינות צורכות הבשר, ויש שיאמרו – בשלישייה הפותחת. כעם, מאז ומתמיד ידענו שחגיגה טובה עושים עם בשר. אפילו "קרבן חגיגה" לא היה אלא בהמה שהקריבו את אבריה הפנימיים ואכלו את השאר. הנה כי כן, לא רק אנחנו אוהבים בשר, אלא גם אלוהינו לא מתנזר ממנו. נכון, יש טענות בחז"ל ובמפרשים שאדם הראשון לא אכל בשר. שורשים סינטטיים עם הזמן, השתנו ההנמקות: מהנמקה עיקרית של פרישות עבר הדגש להצדקות מוסריות, בהשפעת עליית ההשקפות הדמוקרטיות: אם אין לנו סמכות על אנשים אחרים ועל עמים אחרים, הרהרו בינם לבין עצמם חלק מהאנשים, מה נותן לנו סמכות על גופם של בעלי החיים?

את עליית הטבעונות כתנועה מרכזית – כלומר, הינזרות גם ממוצרי בעלי חיים ולא רק מבשרם – אנחנו רואים רק בעשורים האחרונים; עצם השם vegan נטבע רק בשנת 1944, ועד אז עיקר הדיון היה סביב צמחונות, לא טבעונות. מדוע עלתה הטבעונות עכשיו, ומה יתרונה על פני אחותה הוותיקה יותר, הצמחונות? היכן היא מולדת היהודים? המאמר פורסם לראשונה באנגלית במגזין 'מוזאיק'. אנו מודים למערכת על הרשות לתרגמו. תרגום: צור ארליך. בעשרה במארס 1883, על פי הלוח היוליאני שנהג ברוסיה הצארית, פרסם העיתון העברי 'הַמֵּלִיץ' שהופיע פעמיים בשבוע בפטרבורג שיר מיוחד לרגל פורים: "אחותי רוחמה", שירו של עורך העיתון, יהודה לייב גורדון, הלא הוא יל"ג, הנחשב לגדול המשוררים העברים בעת ההיא.

הבקיאים מבין קוראי המֵליץ זיהו ודאי לאן כיוונה הכותרת: לפרק א' בספר הושע, מקום שם נצטווה הנביא להתחתן עם אשת הזנונים גומר בת דבליים ולהוליד ממנה ילדי זנונים, "כי זנֹה תִזנֶה הארץ מאחרי ה'". לבת שתלד גומר נצטווה הנביא לקרוא בשם "לא רוחמה", "כי לא אוסיף עוד ארחם את בית ישראל". שמותיהם של הבנים יהיו "יזרעאל" ו"לא עמי". גם כותרת-המשנה בשירו של יל"ג הייתה מקראית: "לכבוד בת יעקב אשר עִנָּהּ בן חמור". מַה-תִּתְיַפִּחִי, אֲחוֹתִי רֻחָמָה, מַה-נָּפַל לִבֵּךְ, מָה רוּחֵךְ נִפְעָמָה, וּלְחָיַיִךְ שׁוֹשָׁנִים מַה-נָבֵלוּ? "אָן אוֹלִיך חֶרְפָּתִי? " דַּם הֶבֶל הוּא הָאוֹת עַל מֵצַח קַיִן! קוּמִי נֵלֵכָה! כמובן, "אחותי רוחמה" לא הציע רעיון חדש. א. ב. ג. ד. ה. ו. ז. How to be the James Bond of the Web: 37 Best Marketing Tools to Spy on Your Competitors. I’ve always liked the idea of being a spy, complete with gadgets, fast cars, and an attractive significant other. It would be a great way to get secret information.

Well, it may be too late for me to join the Secret Service, but I can indulge in a bit of undercover information gathering – and you can, too – by taking a sneak peek at competitors. We’re not talking industrial espionage, but there are plenty of good reasons to see what competitors are doing. You can: Get inspiration for new ways to connect with customers and thereby improve customer retention.Find out if competitors are doing anything better than you and how you can match it.Look under the hood of their search and marketing optimization strategy and see what you can legally steal.Improve your own plans to beat the competition based on data rather than assumptions.

There are dozens of marketing tools that you’re probably already using to monitor your own performance. Ad Monitoring Tools 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. 12. 13.

חיפוש פטנטים

חברת זוגלובק. 10 best competitive intelligence tools from 10 experts. Posted on October 19, 2014 by Rob Petersen inShare117 Sun Tzu’s wisdom in The Art of War is as true today as it was in 500 B.C. Competitive Intelligence is the gathering of publicly-available information about an enterprise’s competitors and the use of that information to gain a business advantage. The goals of competitive intelligence include discerning potential business risks and opportunities and enabling faster reaction to competitors’ actions and events.

If Sun Tzu were with us today, he would probably be using digital competitive intelligence tools to understand his adversaries. Here are 10 experts giving us their best competitive intelligence tools: GOOGLE TRENDS: Measuring individual sites (yours or competitor) is good but the real fun in this is comparing trends. COMPETE: Has a useful interface, speaks the right language (unique visitors, visits, etc.), offers the ability to compare multiple sites, and its data is easy to understand and well presented. Browsers. Similar Search. Statistic Information.

מנועי חיפוש מיוחדים

Image Search. Scholar Search. Keywords. Alerts & Current Awareness. Archive Search. Intellectual property search.