background preloader

Wiosna

Facebook Twitter

Wielu ludzi mówi, że wiosna jest najpiękniejszą porą roku. Wiosna trwa od 21 marca do 22 czerwca. Na wiosnę cała przyroda budzi się do życia. Wiosenne kwiaty, jak na przykład przebiśniegi, zawilce i krokusy, zaczynają kwitnąć.Dni stają się coraz dłuższe, a noce coraz krótsze. Słońce świeci mocniej i temperatura powietrza rośnie. Śnieg i lód topnieją. Drzewa mają pierwsze małe listki i stają się zielone. Powietrze staje się świeże i pachnie kwiatami. Na wiosnę często są burze. Błyska się wtedy i grzmi. Dla roślin jest dobrze, gdy na wiosnę pada dużo deszczu. Rośliny potrzebują dużo wody, aby rosnąć i kwitnąć.

Z ciepłych krajów wracają ptaki wędrowne, na przykład bociany, i budują teraz swoje gniazda. Na wsi rolnicy mają dużo pracy na polach i w ogrodach. Sieją zboże, sadzą nowe drzewka owocowe i krzewy.

W maju jest naprawdę ciepło. Dni są długie, dlatego wielu ludzi wyjeżdża na łono przyrody, aby aktywnie odpoczywać. Jeżdżą wtedy na rowerze, wędrują, spacerują lub uprawiają jogging.

W czasie słonecznej pogody ludzie w dużych miastach idą do parku na spacer i słuchają tam, jak ptaki śpiewają. Dzieci i młodzież grają w piłkę nożną na boiskach lub jeżdżą na rowerze. Wszyscy są optymistycznie usposobieni i widzą rzeczywistość przez różowe okulary, nawet uczniowie, którzy w kwietniu i maju muszą zdawać swoje egzaminy maturalne.

Festival of Colors - World's BIGGEST color party. Holi festival of colors kicks off India. Cztery pory roku PowerPoint Presentation - ID:4325807. Świat prezentacji - Prezentacja: Zwiastuny wiosny.ppt. Kolorowanki - WIOSNA - SuperKid. Kolorowanki, karty pracy, ćwiczenia, gry i zabawy do wydrukowania.

Kolorowanki wiosna - wiosna - Nulek11. Wiosna - KARTY PRACY - jollen. "Witaj Wiosno" scenariusz przedstawienia, powitanie wiosny ... „Witaj Wiosno” Występują: Narrator (może być nauczyciel)Wiosna WiatrSłońceDeszczMotyl I (cytrynek)Motyl II (pawie oczko)BiedronkaKwiat I (stokrotka)Kwiat II (tulipan)PszczołaJeżWiewiórkaKot Dekoracja wiosennaPłyta CD z odgłosami przyrodyNarrator:Zapraszamy na przedstawienie.

"Witaj Wiosno" scenariusz przedstawienia, powitanie wiosny ...

Scenariusz apelu klasy VI a "Wiosna na wesoło" Scenariusz apelu klasy VI a "Wiosna na wesoło" Prowadzący stoją na scenie, naradzają się ze sobą nie wiedząc, co robić.

Scenariusz apelu klasy VI a "Wiosna na wesoło"

Prowadzący I: Jest już? Przyszła? Wiersze i przysłowia o wiośnie - niespodzianki. Wiosenne porządki Autor: Brzechwa Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana, Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana, Lecz zajrzała we wszystkie zakątki: - Zaczynamy wiosenne porządki.

wiersze i przysłowia o wiośnie - niespodzianki

Maszeruje Wiosna - Piosenki Dla Dzieci. Fasolki - Wiosna W Ogródku ( Piosenki dla dzieci ) Idzie wiosna. Wiosna - Piosenki dla dzieci bajubaju.tv.