background preloader

13 maja

Facebook Twitter

Zbiór zastrzeżony IPN nadal tajny? Nowe przepisy nie zakładają automatyzmu jego ujawnienia. Przyjęta przez Senat bez poprawek nowela ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej nie rozwiązuje kwestii tzw. zbioru zastrzeżonego.

Zbiór zastrzeżony IPN nadal tajny? Nowe przepisy nie zakładają automatyzmu jego ujawnienia

Dokumenty miały zostać odtajnione, tymczasem przyjęte zapisy ustawy nie są w tej kwestii tak oczywiste. Magdalena Środa: kobiety tracą szansę na swoją niezależność - [WYWIAD] - strona 1. Cieszy się pani, że premierem naszego kraju jest kobieta?

Magdalena Środa: kobiety tracą szansę na swoją niezależność - [WYWIAD] - strona 1

Pewnie, że się cieszę, bo czuję, że każdy sukces feministek jest także moim sukcesem. Nie wszystkie kobiety są świadomymi feministkami, które dostrzegają problemy, zauważają sfery, w których nie mamy równych szans i możliwości, i chcą walczyć o prawa dla siebie. W nowoczesnym świecie o te prawa walczą również mężczyźni, którzy wiedzą, że bez równości nie można mówić o demokracji. Pani Beata Szydło należy do tej grupy kobiet, które czerpią zyski z tego, co zrobiły dla nich inne kobiety. Niestety, nie ma poczucia solidarności.

Kobiety nie zawsze potrafią być solidarne? To bardzo duży problem. Kongres Kobiet w tym roku zaprosił do udziału premier Szydło? Poranna rozmowa: Robert Paluch – Radio Zachód 103 i 106 FM. Jakubiak: Wciskali nas pod moherowy beret - RZECZoPOLITYCE. Dzisiaj w Redzikowie (woj. pomorskie) odbędzie się uroczysta inauguracja, w której wezmą udział: prezydent Andrzej Duda, szef MON Antoni Macierewicz, przedstawiciele administracji USA z zastępcą sekretarza obrony Robertem Workiem na czele.

Jakubiak: Wciskali nas pod moherowy beret - RZECZoPOLITYCE

Wkrótce ruszy budowa bazy pocisków przechwytujących amerykańskiego systemu antyrakietowego. W 2018 r. instalacja ma osiągnąć gotowość operacyjną. - To było duże wyzwanie dla Lecha Kaczyńskiego, dzisiaj powstaje baza – mówiła Jakubiak. Jej zdaniem przez prezydentem Andrzejem Dudą stoją obecnie wielkie wyzwania. - Jeśli Duda będzie potrafił sformułować główne koncepcje po szczycie NATO, to może być wyjątkowa prezydentura.

Jeśli nie odnajdzie się po szczycie, to będzie tylko poprawnym prezydentem – uważa Jakubiak. - Traktowałam go jako umiarkowanego, ale kampania narzuca zaostrzenie wizerunku. Fakt, że prezydent w trakcie sporu o Trybunał Konstytucyjny stoi po stronie PiS, może dwojako oceniać. Według niej prezes TK prof. Dorian Grey dobrej zmiany. Pyzaty mężczyzna z przylizaną fryzurą sforsował drzwi gabinetu i ulokował się na leżance. − Doktorze, nich mi pan pomoże – z błagalnym wyrazem twarzy zwrócił się do medyka. − Co się stało – spytał lekarz?

Dorian Grey dobrej zmiany

− Przychodzą do mnie nocą – poskarżył się gość. − Duchy dawnych żon – spytał doktor, chcąc dowcipem rozładować atmosferę? − Nie, żona jeszcze nie dostała nominacji – zaprzeczył pacjent, nie poznając się na żarcie. Złoto prezesa. Magdalena Środa: kobiety tracą szansę na swoją niezależność - [WYWIAD] - strona 1. Cieszy się pani, że premierem naszego kraju jest kobieta?

Magdalena Środa: kobiety tracą szansę na swoją niezależność - [WYWIAD] - strona 1

Pewnie, że się cieszę, bo czuję, że każdy sukces feministek jest także moim sukcesem. Nie wszystkie kobiety są świadomymi feministkami, które dostrzegają problemy, zauważają sfery, w których nie mamy równych szans i możliwości, i chcą walczyć o prawa dla siebie. W nowoczesnym świecie o te prawa walczą również mężczyźni, którzy wiedzą, że bez równości nie można mówić demokracji. Obniżka ratingu nie jest przesądzona?

Dotyczy Gazety Wyborczej

Gra „Demokracja 3”. Rozszerzenie Polska 2015 - Trendy. Kibicujesz rządom „dobrej zmiany”?

Gra „Demokracja 3”. Rozszerzenie Polska 2015 - Trendy

Prawdziwa podła zmiana. Foto: arch.

Prawdziwa podła zmiana

GP W 2007 r. na scenie błękitnego marszu dla zwolenników Platformy Obywatelskiej zagrali i zaśpiewali Tomasz Lipiński i Paweł Kukiz, artyści – symbole drugiej fali rockowego boomu lat 80., autorzy pokoleniowych hymnów. Dla wielu dawnych fanów było to pewnym zgrzytem, anarchizujący idole grający dla partii politycznej przestają brzmieć autentycznie, gdy powtarzają, że nie wierzą politykom.

Do tego pokolenie wychowane na muzyce lat 80., choć często tworzące wspólnotę wokół ulubionych piosenek, tekstów i zespołów, nie stanowi przecież politycznego czy ideowego monolitu. Wyzysk pracownika ma się w Polsce dobrze: To nie jest kraj przyjazny dla ludzi na etacie - Praca i Kariera - praca, kariera, prawo pracy, praca za granicą, rekrutacja - GazetaPrawna.pl - Autor: Piotr Szumlewicz13.05.2016, 07:21; Aktualizacja: 13.05.2016, 08:28.

Wyzysk pracownika ma się w Polsce dobrze: To nie jest kraj przyjazny dla ludzi na etacie - Praca i Kariera - praca, kariera, prawo pracy, praca za granicą, rekrutacja - GazetaPrawna.pl -

Media Narodowego Strachu. Agnieszka Kublik: Od kiedy do mediów publicznych przyszedł PiS, "Wiadomości" TVP straciły ok. 750 tys. widzów, to spadek aż o 14 pkt proc.

Media Narodowego Strachu

A w grupie komercyjnej 16-49 lat - nawet 27. Dużo. Kazimierz Żórawski: Jednej dobrej odpowiedzi na pytanie "dlaczego? " Czy prezydent Andrzej Duda ułaskawi skazanych za najazd na siedzibę PKW? Ustawki sejmowe. Co robić, kiedy oglądalność spada? Zobacz odcinek Ustawek. Polska edycja Business Insidera. Dziś wielkie otwarcie. TVP jak Russia Today. I nie chodzi o rzetelność dziennikarską, a zwykłe niedbalstwo. Od czasów „dobrej zmiany” TVP coraz częściej opisywana jest mianem „jak Russia Today”.

TVP jak Russia Today. I nie chodzi o rzetelność dziennikarską, a zwykłe niedbalstwo

Czy konie mnie słyszą?! FELIETON. Życie umysłowe. Z końmi sprawa się komplikuje. Nie wiadomo, za co trzeba je pociągnąć, żeby pociekły z nich dolary. Dotychczasowe pociągnięcia skutkowały niestety tylko tym, że konie wyciągały kopyta. W związku z tym minister Krzysztof Jurgiel, syn ziemi podlaskiej, powołał Radę ds. hodowli koni. Rada, jak to rada, ma swojego przewodniczącego, a przewodniczący zastępcę. Zastępca ma 36 członków - przedstawicieli nauki, ekspertów i hodowców.

Paweł Demirski: Nie chcę być niczyim sztandarem. Maszerują i czatują - Express Bydgoski - Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze - aktualności, informacje, artykuły, wydarzenia. Pisałem niedawno o słabej opozycji, a tu, proszę, pod skrzydłami KOD-u ulice Warszawy, jeszcze stolicy Polski, zamieniły się w rwącą rzekę przeciwników dobrej zmiany. Ilu ich było?

Nie wiadomo do dziś, bo po zmianie władzy w naszym kraju liczenie przestało być specjalnością elit i podległych im służb. Dobra zmiana generałów - Elbląg w www.portEl.pl. Dziś już oficjalnie gen. bryg. Marek Sokołowski przejął obowiązki dowódcy 16 PDZ (fot. MS) Dziś (13 maja), już oficjalnie, gen. dyw. Leszek Surawski przestał być dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, a jego obowiązki przejął gen. bryg. Marek Sokołowski. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski zastał wyznaczony na stanowisko Inspektora Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Euro 2016. Ależ wpadka TVP! Zdjęcie Thiago Cionka prosto z gry komputerowej! [ZDJĘCIE]

W czwartek selekcjoner Adam Nawałka ogłosił szeroką kadrę, która będzie walczyła o wyjazd na turniej we Francji. W grupie 28 piłkarzy znalazło się również miejsce dla obrońcy Palermo, Thiago Cionka. Niektórzy eksperci raczej powątpiewają w przydatność znajdującego się ostatnio w niezłej formie zawodnika, ale najwidoczniej po macoszemu postanowiła go również potraktować TVP. Redakcja sportowa prawdopodobnie nie posiadała aktualnego zdjęcia reprezentanta i postanowiła zamieścić to z... gry komputerowej!

Dobra zmiana? RMF 24 - Najbliżej faktów. Mit Wyszehradu. Niedoceniony Bałtyk. Autor: Piotr Wójcik13.05.2016, 07:21; Aktualizacja: 13.05.2016, 07:54 Wyraźnie widać zarysowujące się kształty polityki zagranicznej, jaką chciałaby prowadzić Warszawa. Jej priorytetami są zacieśnianie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz z Wielką Brytanią. źródło: ShutterStock Po latach pływania w głównym nurcie UE w Polsce ujawniła się potrzeba wykreowania własnej, nieszablonowej polityki zagranicznej, która odpowiadałaby na nowe wyzwania.

Zasadne staje się jednak pytanie, czy rząd, który obwieścił to nowe otwarcie, na pewno obrał dobre kierunki Wyraźnie widać zarysowujące się kształty polityki zagranicznej, jaką chciałaby prowadzić Warszawa. Żeby nie było tak jak było. Czas spolonizować MSZ! « Wirtualna Polonia. Poranna rozmowa: Robert Paluch – Radio Zachód 103 i 106 FM. W Warszawie ruszył VIII Kongres Kobiet. Niech "Wiadomości" widzom "Wiadomości" pokazują widzów "Wiadomości" oglądających "Wiadomości" Magdalena Środa: kobiety tracą szansę na swoją niezależność - [WYWIAD] - strona 1. Wiadomości: VolleyBox 21: Koniec ery „farbowanych lisów”

Sprawa celnkiów

Sojusz ze Skandynawią przyniesie nam dużo więcej korzyści niż z Grupą Wyszehradzką - Świat - Najnowsze informacje z Europy i ze świata - polityka, komentarze, dyskusje dziennik.pl. Wyraźnie widać zarysowujące się kształty polityki zagranicznej, jaką chciałaby prowadzić Warszawa. Jej priorytetami są zacieśnianie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz z Wielką Brytanią. Audyt czy prognostyk, oto jest pytanie! Euro 2016. Jan Tomaszewski o powołaniach: Adam Nawałka nikogo nie skrzywdził - SE.pl. W czwartek Adam Nawałka podał szeroki skład reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy. Dobra zmiana dla posła PiS. Andrzej Jaworski w zarządzie PZU - Wiadomości. Rada nadzorcza PZU powołała Andrzeja Jaworskiego w skład zarządu spółki.

Jaworski jest posłem Prawa i Sprawiedliwości, pełni funkcję przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych. Jaworski wejdzie w skład zarządu PZU SA z dniem 14 maja. W komunikacie spółki czytamy, że "powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe". Jaworski w 1995 roku ukończył studia humanistyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kultury; jest absolwentem studiów doktoranckich z zakresu politologii i nauk społecznych na ATK w Warszawie (obecnie UKSW).

W latach 1999-2003 był m.in. wicedyrektorem ds. turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W latach 2006–2008 pełnił funkcję prezesa zarządu Stoczni Gdańsk. Beata Kempa w "Piaskiem po oczach" Niebezpieczne zabawy z pok choi.