background preloader

אקטיביזם

Facebook Twitter

האמנית לירון ברייר-דנציגר מתעדת בתערוכה חדשה מקומות שבהם נשים הותקפו מינית - אמנות. Ynet "לא נתנו לרוסיה יום אחד של חסד" - תרבות ובידור. נטשה מוזגוביה מרגישה טוב מאוד בתוכנית היומית שלה, "חדשות בחמש" (חברת החדשות של ערוץ 2), שהיא מגישה לצידו של דני קושמרו.

ynet "לא נתנו לרוסיה יום אחד של חסד" - תרבות ובידור

נשים על הכוונת - אלימות כלפי נשים בארץ ובעולם. מחברות המאמר: נצ"מ ד"ר בשורה רגב, ניצן שירי אלימות כלפי נשים וכלפי קטינות (עד גיל 18) היא תופעה חברתית, החוצה גבולות, מגזרים ותרבויות, ומתרחשת לאורך ההיסטוריה ברחבי העולם.

נשים על הכוונת - אלימות כלפי נשים בארץ ובעולם

הגורם המרכזי לשכיחות תופעה זו הוא היעדר שוויון בין המינים. עם השנים, גוברת המודעות לקיומה של התופעה בישראל וכי בקרב נשים בנות 18 עד 24, שיעור מקרי הרצח הוא הגבוה ביותר, ועל כן ארגונים שונים פועלים למיגורה. בין השנים 2003 ל-2011 שיעור הנשים באוכלוסיית ישראל נותר יציב, והוא עומד על ממוצע של 50.5% לעומת ממוצע גברים של 49.5%. נשים יהודיות באוכלוסייה מהוות בממוצע בשנים אלה 76.8% מכלל אוכלוסיית הנשים, ואילו נשים מוסלמיות מהוות בממוצע 15.9% מכלל אוכלוסיית הנשים באותן שנים. מרכזי קליטה 2015. לפי נתונים, שהוצגו בוועדת עליה וקליטה בנובמבר 2014 על יד מרכז המידע והמחקר של הכנסת, "באוקטובר 2014 התגוררו 6,541 עולים ב-23 מרכזי קליטה", כאשר "הרוב המוחלט של העולים במרכזי הקליטה הם עולים מאתיופיה והם מהווים כ-78% מכלל העולים שם".

מרכזי קליטה 2015

לשם השוואה, "הקבוצה השנייה בגודלה שמתגוררת במרכזי הקליטה היא עולים מרוסיה והם מהווים רק 4.9% מהעולים". נתונים אלה משקפים מדיניות שונה של משרד הקליטה ביחס לעולים שונים: למרות שמספר העולים מאתיופיה בשנים האחרונות קטן ביחס לעולים ממדינות אחרות, שיעורם במרכזי הקליטה מהווה כמעט 80%. Camp - כיפות מחסה לדרי רחוב. Ava DuVernay. The 39 Most Iconic Feminist Moments of 2014. In 1998, Time magazine declared feminism dead.

The 39 Most Iconic Feminist Moments of 2014

Nearly 15 years later, it wondered if instead, perhaps feminism should be banned. Constantly on attack from all sides, feminism has spent the past few decades proving its importance and relevance over and over and over again. If there's one thing history has taught us, it's that the backlash against feminism will always be a measure of our success.

That's the thing with progress — it is perceived as a threat by those too weak to embrace it. Indeed, it's clear 2014 was a historic one for feminism. בין "אשה אמיתית" ל"מכוערת": על סערת אלמה דישי. השחקנית אלמה דישי, שמככבת בקמפיין ההלבשה התחתונה של טריומף, היא "הקורבן" האחרון בדיון המנסה לקבוע מהי אשה בהתבסס על המראה והגוף שלה, וזה גם הרגע בו הוא מפסיק להיות ביקורתי הדיון הסוער סביב קמפיין ההלבשה התחתונה של חברת "טריומף" בכיכובה של השחקנית אלמה דישי ("איש חשוב מאוד"), נחלק בין היתר לאלו שחושבים שהיא שמנה, כשם גנאי או כמחמאה; אלו שחושבים שלקרוא לה שמנה זה עלבון לשמנות; ואלו שחושבים שלו היתה יפה, המשקל שלה לא היה כל-כך משנה.

בין "אשה אמיתית" ל"מכוערת": על סערת אלמה דישי

חוטבי עצים ושואבי מים, ישראל 2014. אז בנט מייעד תלמידים באשדוד לעבוד בתור חשמלאים, רתכים, מכונאי רכב, וזה לא מפתיע שצבע העור של הפועלים לעתיד אינו כצבע עורם של דוגמני הבית באתר משרד החינוך.

חוטבי עצים ושואבי מים, ישראל 2014

תום מהגר על שאלת ה"מקצועי או עיוני" והחבר מהתיכון שהלך ללמוד חשמל יהיה קל בהרבה ליישב יהודים מזרחיים (יהודים מתימן, מרוקו, חאלב והקווקז) במושבות חקלאיות. Be a publisher. לספר סיפורים באינטרנט: על סיפור סיפורים דיגיטלי. סיפור סיפורים היא מיומנות וגם אמנות, שחוזרת בתרבויות שונות למטרות שונות.

לספר סיפורים באינטרנט: על סיפור סיפורים דיגיטלי

סיפור סיפורים הוא כלי חשוב לפעילות באינטרנט כי הסיפור עוזר לבנות תקשורת ממוקדת, להעביר מסר, ולהניע אנשים לפעולה. אפשרויות התקשורת באינטרנט: היכולת להוסיף קישורים, תמונות, מוזיקה וסרטונים, לשתף ולהגיב על תכנים, יכולות להעשיר את הסיפורים, להעמיק או לפשט אותם. הנושא הזה, של סיפור סיפורים באינטרנט וככלי לשינוי חברתי, מעסיק אותי כבר כמה זמן. לאחרונה הזדמן לי להעמיק יותר בנושא, ולהרצות עליו בסדנה בכנס הארכיונאים השנתי של האיגוד הישראלי לארכיונאות ומידע והספרייה הלאומית, ולא יכולתי לבקש קהילה יותר טובה מזאת להתחיל שיחה ופעילות בנושא. בסדנה השתתפו כ-70 ארכיונאיות וארכיונאים מרחבי הארץ. מטרת הסדנה היתה לחבר את הארכיונאים לפעילות באינטרנט, וחשתי שסיפור סיפורים יכולה להיות נקודת השקה טובה. עוד אלמנט מרגש במפגש, היה המפגש עם נוני, שסיפרה לי שהיא עוקבת אחרי הבלוג, קוראת ומשתפת. הזווית השלישית. New Tab. הרחובות של ג'יין. דרום תל אביב כמושג מטהפיזי בארוחת יום שישי האחרונה, סיפרתי לאמי ולחברתה שהצטרפה אלינו על המקום שבו ביליתי בארוחת שישי הקודמת – אברקסס צפון שברחוב לילנבלום.

הרחובות של ג'יין

החברה, תל אביבית ותיקה, סיפרה שפעם לא היה בלילנבלום, שנמצא "בדרום העיר", דבר מלבד חלפני כספים מפוקפקים ובנקים שנוכחותם הלכה והתדלדלה עם השנים. ההתייחסות ללילנבלום כ"דרום העיר" הייתה מאד מעניינת בעיני. נראה לי שמעטים מבין תושבי תל אביב כיום, ילידי שנות ה-70 ואילך, יתייחסו לרחוב הזה כ"דרום תל אביב". הרחובות של ג'יין. מה הם משקי החי המתועשים? אנחנו וכדור הארץ. כוחה הלא ייאמן של חברות. מייק (30), איש הייטק מתל אביב, הוזמן בשנה החולפת ל־20 חתונות, כולן של חברים קרובים.

כוחה הלא ייאמן של חברות

"לפני שנה כולנו עדיין היינו רווקים מושבעים", הוא מספר ל"מוסף כלכליסט". "אף זוג לא דיבר על חתונה. ואז הזוג הראשון הודיע שהם מתחתנים, ובמהירות שיא זה נהפך למגיפת חתונות. בזמן האחרון הקצב הוא של שלוש חתונות בחודש. נשארתי הרווק האחרון". התחושה שמייק מתאר מוכרת לא רק לבני 30 ולא רק בהקשר של חתונות. הסופר תומר טרבס.