background preloader

בן עטר

Facebook Twitter

היי דרומה, ליד הנכדים: בית מול המרחבים של מושב אשבול. אחרי שפרשה לגמלאות מקריירה ארוכה בטכניון, הרגישה פרופ' יונה קסיר שהגיע הזמן לפרק ב' בחייה: היא החליטה לעזוב את ביתה הישן בחיפה ולבנות לה בית חדש, קרוב לבתה ולשלושת נכדיה הקטנים, שגרים במושב אשבול שבצפון הנגב.

היי דרומה, ליד הנכדים: בית מול המרחבים של מושב אשבול

לכן קנתה מגרש בהרחבה של המושב, ואחרי חיפוש קצר בחרה באדריכלים לוסיאנו סנטנדראו ורונית ברקול (''SaaB אדריכלים''). "הגעתי לפגוש אותם עם בתי והיה בינינו קליק מיידי", היא מספרת. "הם שלחו אותי לראות עבודות, עשו לי סקיצה והתחלנו להתקדם". היו לה מעט דרישות, נזכרת קסיר בחיוך. "אמרתי שהכי חשוב זה שיהיה מקום לארח 35 איש בליל הסדר, ואולי אפילו 40 אורחים, שיהיו בעוד כמה שנים". עיצוב: הבתים הסמויים מן העין. כשמני ועידית נכנסים לביתם באפקה, נדמה כאילו הוא מנחש אותם ומתעורר לחיים באופן עצמאי כדי לערוך לבעליו קבלת פנים ראויה.

עיצוב: הבתים הסמויים מן העין

זר לא יידע איך לפתוח את הדלת נטולת הידית, ואורחת מזדמנת מתקשה לנחש כיצד ליטול ידיים בשירותים בקומה הראשונה (הטריק, מתברר, הוא לשים יד מתחת לצינור המתכת שיוצא מהתקרה ומתגלה כברז). קירות הבית רחב הידיים לבנים וחפים מתמונות. ארונות המטבח לבנים ונטולי ידיות ובליטות. במרכז המטבח, בעיצוב דקור, עומד "אי", שרק כיור, ברז וכיריים שטוחים מפרים את לובנו המוחלט. קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה. תקנות התכנון והבניה (היתר לעבודה מצומצמת), התשס"ג-2003 (להלן:"חוק פרגולה") "מצללה (פרגולה)" - מבנה בלא קירות, שתקרתו משטח הצללה מישורי ואינו משופע או נטוי, הנסמך על עמודים ובלבד שהמרווחים בין החלקים האטומים של משטח ההצללה מחולקים באופן שווה ומהווים 40% לפחות ממנו;

קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

נירלט אדריכלים ומעצבים. חיפוי קירות דמוי אבן ועץ בצפון. Ynet צבע לדירה: כך תוכלו לקשקש על הקירות. צביעת הבית היא כר פורה לשיגעונות ועיצובים מקוריים: טקסטורות מפתיעות, צבעים עזים ותבניות יחודיות.

ynet צבע לדירה: כך תוכלו לקשקש על הקירות

אפשר ללכת צעד קדימה ולשלב טכניקות מיוחדות ומפתיעות, שיוסיפו אלמנט של משחק לחדר הילדים או יעניקו לסלון עיצוב שמעולם לא ראיתם. רעיון מדליק במיוחד, בעיקר לחדרי ילדים אך לא רק, הוא צבע מגנטי. הצבע המיוחד מאפשר להצמיד עליו מגנטים, ממש כמו על מקרר או כל משטח מתכת אחר. צבע הבסיס הוא אפור כהה (בגלל רכיבי המתכת שבו), ואותו ניתן לכסות בצבע אחר. יש לצבוע את הקיר המבוקש בארבע שכבות, על מנת להבטיח שדה מגנטי חזק מספיק. עדי ארד, מארד פיתוח ויזמות, אומר כי אפשרות מעניינת היא לוח עליו אפשר לכתוב בגיר. לא רק לבן (צילום: shutterstock) אם לוח וגיר מעלים לכם סיוטים מימי בית הספר, אבל אתם רוצים לקשקש על הקיר בלי חשבון, להכין רשימות קניות או להשאיר הודעות - חברת Ideapaint פיתחה צבע מיוחד שהופך את הקיר ללוח מחיק גדול, עליו ניתן לכתוב עם טוש ייעודי ולהסיר את הכתוב בקלות בספוג או מטלית.

המוצר מיועד למשרדים, בתי ספר ובתים ומהווה רעיון מרענן וגם יעיל לעיצוב הבית. אורלי רובינזון, האתר הישראלי לעיצוב. איך לבחור אדריכל. איך מאתרים אדריכלים ומה משקלן של המלצות?

איך לבחור אדריכל

אחת המשימות הראשונות אותן תדרשו לעשות עם רכישת המגרש היא לשכור את שרותיו של אדריכל. ישנן מספר דרכים מקובלות לאתר אדריכלים פוטנציאלים לתכנון הפרויקט שלכם. הדרך הנפוצה ביותר היא לקבל המלצות ממכרים. אנשים הנמצאים בתהליך תכנון או בניה או כאלה שסיימו זה מכבר את בניית ביתם, ישמחו להמליץ או לא על האדריכלים שלהם. ריהוט כפרי - פשטות. שמאות במקרה של חריגות בניה ועוד שאלות חריגה - פורום נדלן. תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.

שמאות במקרה של חריגות בניה ועוד שאלות חריגה - פורום נדלן

פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום. על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת. הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק. שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי. מסינגר אדריכלות פלוס - גלריית פרויקטים. כמה עולה מפקח בניה ומה תפקידו? כמה עולים שירותי פיקוח, מה זה פיקוח, מה זה ניהול פרויקט והאם באמת צריך את זה?

כמה עולה מפקח בניה ומה תפקידו?

לאורך השנים, הבנתי כי אין לבונים מספיק כלים על מנת לבחור בצורה נכונה את מפקח הבניה שלהם. כמו כן, הבנתי שבונים לא מעטים שוכרים את שרותיו של מפקח בניה על פי המחיר שהציע ולא מתעמקים בתכולת עבודתו של המפקח ותרומתו לפרויקט. בגלל הבלבול המתמשך וריבוי השאלות בנושא, החלטתי לכתוב את המדריך לבחירת מפקח הבניה. מדריך זה מציג אספקטים שונים בבחירת מפקח הבניה ונותן מבט כולל על עולם הפיקוח והניהול בענף הבניה. המדריך כולל דוגמאות מהחיים, עלויות של פרויקטים שבוצעו והשוואות מפורטות. המדריך " כמה עולים שירותי פיקוח, מה זה פיקוח, מה זה ניהול פרויקט והאם באמת צריך את זה? לקבלת המדריך מלא בבקשה את הפרטים הבאים: הנה חלק מהנושאים שתמצא במדריך דוגמאות של בתים כולל עלויות ותדע כמה עולה לשכור מפקח ולמה ישנם הבדלים במחירי הפיקוח? (Microsoft Word - \350\345\364\361 \354\350\340\341\345)