background preloader

Zus

Facebook Twitter

Biuro podatkowe Piła Biuro rachunkowe Piła FISK Księgowość Piła. NIN - jak go ugryźć. Nadszedł wreszcie ten dzień....

NIN - jak go ugryźć

Udaliśmy się na interview w sprawie NIN-u do JobCenter Plus. Czekaliśmy na niego długo, bo aż całe 10 dni. Ale cofnijmy się trochę w czasie : Po pierwsze wyrobienie NIN nic nie kosztuje więc jest na czym oszczędzić kasy. Po drugie NIN jest jeden na całe życie i "ręka boska was broni" żeby go zgubić bo nie zostanie wam wydany kolejny. Jak już wiecie spotkanie wyznaczono nam na 9.50 w Tooting ( jakieś półtorej godziny drogi komunikacją miejską od naszego miejsca zamieszkania). Potwierdziłam dane teleadresowe, podałam nr telefonu, musiałam powiedzieć, czy pod tym adresem będę jeszcze mieszkała przez kolejne tygodnie.

Z moich obserwacji wynika, że lista pytań zależy od pracownika. National Insurance Number (NIN) w UK (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej. Numer Ubezpieczenia Społecznego w Wielkiej Brytanii (National Insurance Number, NIN), to indywidualny i unikatowy numer, który otrzymuje każdy podatnik - odpowiednik polskiego NIP-u.

National Insurance Number (NIN) w UK (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej

Jest nadawany raz na całe życie i wymagany do podjęcia legalnej pracy w Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej. Co to jest Nationanl Insurance Number - tzw. FAQ - najczęściej zadawane Pytania i Odpowiedzi - Jak nie płacić ZUS - Legalne i skuteczne obniżenie składek. Weszliśmy do Unii, skorzystajmy z możliwości jakie oferuje wspólny rynek.

FAQ - najczęściej zadawane Pytania i Odpowiedzi - Jak nie płacić ZUS - Legalne i skuteczne obniżenie składek

Pamiętajcie, że Wasze decyzje są chronione przez unijne prawo. Reasumując - mamy już wybór, nie jesteśmy już skazani na polski ZUS, urząd skarbowy, polską samobójczą politykę gospodarczą, czy głodową emeryturę. Pytania i odpowiedzi. Księgowość i zakładanie spółek Ltd. w Wielkiej Brytanii. Corporation Tax – podatek od osób prawnych – Podatek w UK. Podatek dla firm (Corporation Tax) to podatek odprowadzany od podlegających opodatkowaniu zysków firm typu limited company i innych organizacji, takich jak kluby, stowarzyszenia, związki i inne podmioty nie mające odrębnej osobowości prawnej (unincorporated bodies).

Corporation Tax – podatek od osób prawnych – Podatek w UK

Niniejszy artykuł zawiera podstawowe informacje dotyczące podatku Corporation Tax. Znajdziesz tutaj nie tylko definicję Corporation Tax, ale także informacje o tym, kto musi go płacić oraz co i kiedy powinieneś zrobić w związku z tym podatkiem. Rejestracja spółki w Anglii , rejestracja spółki LTD w UK, firma w Anglii. Spółka Limited (LTD) Private Company Limited by Shares Firma Limited – Wymagania DYREKTOR: Minimum jeden Dyrektor jest wymagany.

Rejestracja spółki w Anglii , rejestracja spółki LTD w UK, firma w Anglii

Co najmniej jeden z dyrektorów musi być osoba fizyczna. Dyrektor spółki ltd w Anglii. Jakie korzyści? Jakie obowiązki? Dyrektorem spółki ltd może generalnie zostać każdy kto ma ukończone 16 lat.

Dyrektor spółki ltd w Anglii. Jakie korzyści? Jakie obowiązki?

Dyrektor nie może być zdyskwalifikowany przez sąd z funkcji dyrektora i nie może być nierozliczony z bankructwa / upadłości – jeśli zaistnieje taka sytuacja wymagana jest zgoda sądu. Nie potrzebne są żadne formalne kwalifikacje by zostać dyrektorem spółki ltd. Spółka ltd w Wielkiej Brytanii musi mieć przynajmniej jednego dyrektora, a spółki akcyjne muszą mieć co najmniej dwóch. Jeśli spółka ma tylko jednego dyrektora, dyrektor musi być rzeczywistą osobą. Jeżeli jesteś dyrektorem we własnej spółce ltd niewątpliwą tego zaletą jest możliwość korzystania z ulg podatkowych związanych z płaceniem sobie wynagrodzenia. Będąc dyrektorem swojej firmy jesteś jednocześnie pracownikiem, co jest jednym z przywilejów, ponieważ Twoje zarobki są kosztem dla firmy, a to jednocześnie wpływa na płacenie mniejszego podatku. Jako dyrektor spółki ltd w Anglii wynagrodzenie możesz pobierać w formie wypłaty lub dywidend. Najczęściej zadawane pytania. Jak zarejestrować spółkę LTD w Wielkiej Brytanii?

Najczęściej zadawane pytania

Etapy rejestracji: 1. Wypełniasz nasz formularz rejestracyjny, podając: § Firma (self/ ltd) w UK -formalności-pytanie – Forum Prawne. 1. Nie trzeba miec adresu w UK (ale trzeba wskazac adres siedziby spolki na terenie UK) 2. Tak, wystarczy virtual office, ceny zaczynaja sie od 5-7 funtow na miesiac za odbieranie poczty na polnocy Anglii. Firme LTD (odpowiednik spolki z o.o. w PL) otwiera sie w UK przez internet najprosciej przez posrednika, cena za wszystko to ok. 20 funtow.

Nie ma zadnych wymagan co do kapitalu, nie trzeba leciec do UK ani razu. Samo-zatrudnienie / self-employed w UK (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej) - zakładanie działalności gospodarczej. To najmniej skomplikowany sposób prowadzenia własnego biznesu w Wielkiej Brytanii.

Samo-zatrudnienie / self-employed w UK (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej) - zakładanie działalności gospodarczej

Nie musimy ponosić kosztów rejestracji. Wypracowane zyski możemy zatrzymać dla siebie. Uproszczona jest procedura związana z ubezpieczeniem. Należy jednak pamiętać, że za długi firmy odpowiadamy całym majątkiem. MojaWyspa.co.uk: Pytania i odpowiedzi : Samozatrudnienie (Self-employed) Odpowiedzi Jeśli nie jesteś pewny czy Twoja praca zalicza się do "self-employed" zadaj sobie te oto pytania:Czy wystawiasz swoim klientom faktury?

MojaWyspa.co.uk: Pytania i odpowiedzi : Samozatrudnienie (Self-employed)

Czy oferujesz usługi dla większej liczby klientów? Czy ponosisz odpowiedzialność za straty oraz tym samym korzyści twojej firmy? Czy jesteś w stanie zatrudnić pracowników swojej firmie? Czy masz kontrolę nad tym co, jak, gdzie i kiedy zostanie wykonane w ramach usług twojej firmy? Usługi. Inspekcje i dochodzenia podatkowe – Podatek w UK. Wszczęcie przez HM Revenue & Customs (HMRC) dochodzenia podatkowego (enquiry) nie musi oznaczać, że zrobiłeś coś nie tak.

Inspekcje i dochodzenia podatkowe – Podatek w UK

Urząd przeprowadza rutynową kontrolę określonego odsetka złożonych deklaracji podatkowych (tax return), aby upewnić się, że zostały one prawidłowo wypełnione. W związku z czym czasami może poprosić Cię o dodatkowe informacje, aby lepiej zrozumieć kwoty podane w deklaracji. Deklaracje, które zostają poddane kontroli, są wybierane drogą losową, co ma na celu zapewnić sprawiedliwe funkcjonowanie systemu. E-biznes, e-marketing i wszystko co na e- Kiedy pod koniec czerwca ogłosiłem na swoim blogu, że z powodu nieprzyjaznych warunków dla biznesu w Polsce zamykam firmę i przenoszę działalność do Wielkiej Brytanii, zawrzało.

I choć fala polskiej emigracji biznesowej na Wyspy ruszyła już wiele miesięcy wcześniej, sporo wskazuje na to, że w najbliższym czasie przerodzi się ona w prawdziwą lawinę polskich przedsiębiorców uciekających do bardziej sprzyjającego ekosystemu gospodarczego. Dziś o tym, dlaczego Polacy chcą rejestrować firmy w Anglii, jakie daje to korzyści oraz w jaki sposób się odbywa – rozmawiam z Markiem Niedźwiedziem, szefem firmy consultingowej Aexea, pomagającej przedsiębiorcom przenosić swoje biznesy do Wielkiej Brytanii. 3_26.07.11.pdf.indd - W którym kraju możesz być ubezpieczony.pdf. Oferta - VIREGO™ Limited company - brytyjska spółka z o.o. Limited Company w Wielkiej Brytanii to odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka jest osobą prawną. Finanse firmy kapitałowej są odrębne od finansów właścicieli firmy. Rejestracją spółek LTD w Szkocji, Anglii, Walii czy też Irlandii Północnej zajmuje się Companies House (odpowiednik Krajowego Rejestru Sądowego w Polsce). Limited Company są najpopularniejszymi spółkami w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak wśród innych spółek, które nabywają w wyniku rejestracji osobowość prawną, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mają obowiązek corocznie przekazywać do urzędu rejestrowego sprawozdania z informacjami o wszelkich zaistniałych zmianach.

Ucieczka na wyspy to dobry interes. Jak przenieść firmę do Anglii? - Strefa Biznesu opolskie. Masz dość polskiej biurokracji i wysokich składek na ZUS? Rozwiązaniem może być przeniesienie firmy do Anglii. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, głównie właścicieli niewielkich firm. Jak legalnie uciec od polskiego ZUS-u, pozostając jednocześnie ubezpieczonym? To proste, a doradztwem w tym zakresie, opartym na dobrodziejstwach prawa Unii Europejskiej służy coraz więcej specjalistycznych firm. Polak prowadzący biznes w UK: płacę tu 11 funtów na ZUS.