background preloader

Fitness

Facebook Twitter

Opanuj szpagat do perfekcji - TFW. W końcu udało mi się zmobilizować do stworzenia wydarzenia na które bardzo długo czekałyście.

Opanuj szpagat do perfekcji - TFW

Na samym początku chciałam podkreślić, że nie jest ono w niczym podobne do poprzedniego. Panuje w nim pełna dowolność. Przygotowałam dla Was 2 playlisty. Jedną z rozciąganiem do szpagatu, a drugą z innymi ćwiczeniami rozciągającymi np.: joga, pilates. W kalendarzu zaznaczyłam Wam w które dni z jakich playlist korzystamy. Kalendarz przygotowałam na 30 dni. UWAGA! Playlista 1: Playlista 2: Playlisty co jakiś czas będą uzupełniane o nowe propozycje. Dlaczego przygotowałam 2 zestawy rozciągające? Nie trzeba codziennie rozciągać się do szpagatu. Ćwiczenia fizyczne przygotowujące do szpagatu. Zrobienie szpagatu poprzecznego to marzenie wielu.

Ćwiczenia fizyczne przygotowujące do szpagatu

Jednak wbrew powszechnej opinii, jest to zadanie prostsze niż się z pozoru wydaje. Podstawą szpagatu jest bowiem odpowiednie rozciągnięcie ciała. Jakie ćwiczenia fizyczne należy zatem wykonywać, aby w końcu wykonać upragniony szpagat? Ćwiczenia przygotowujące do szpagatu: Stretchkick Należy stabilnie oprzeć nogę na wysokości powyżej linii bioder. Half slide split Siedząc w klęku prostym, należy wyprostować nogę prawą, a lewą, w pozycji ugiętej powoli, przesuwać w bok tak, by pachwiny były jak najbliżej podłogi. Skłon w przód w rozkroku Stojąc w szerokim rozkroku należy powoli pochylać tułów w przód jednocześnie nie uginając kolan i wytrzymać 30 sekund.

Skłon w przód w pozycji siedzącej Siedząc w jak najszerszym rozkroku należy pochylić tułów maksymalnie do przodu, mając jednocześnie wyprostowane plecy. Szpagat przy ścianie Należy położyć się przy ścianie i oprzeć o nią nogi na całej ich długości. Sałatka „Grzybki na leśnej polanie” Składniki: 1 duży słoik pieczarek marynowanych w całości 1 puszka groszku 1 puszka kukurydzy 2 duże marchwie 3 średniej wielkości ziemniaki 3 duże jajka 2 cebule (u mnie jedna biała, jedna czerwona) 2 ogórki kiszone sól, pieprz majonez Wykonanie: W pierwszej kolejności musimy ugotować ziemniaki, marchew oraz jajka.

Sałatka „Grzybki na leśnej polanie”

Studzimy po czym wszystkie składniki kroimy oddzielnie w kostkę, to samo robimy z ogórkiem kiszonym. Dno oraz boki tortownicy musimy wyłożyć folią spożywczą, aby sałatka ładnie odeszła. Układamy kolejno: - pieczarki główkami do dołu - groszek konserwowy - marchewkę, posypujemy ją delikatnie solą i pieprzem, smarujemy cienko majonezem - ziemniaki, sól, pieprz, majonez -kukurydza, majonez -ogórki kiszone, cebula, majonez -jajka, sól, pieprz, majonez Tak przygotowaną tortownicę przykrywamy folią spożywczą i wkładamy do lodówki na noc. 25 Killer Sites For Free Online Education. Dieta na płaski brzuch. Szczupłą talię także trzeba wyćwiczyć!

Dieta na płaski brzuch

Trenerka radzi, jak najszybciej ją ukształtować. Niski indeks glikemiczny na płaski brzuch Tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha gromadzi się, kiedy w diecie jest dużo produktów o wysokim indeksie glikemicznym (IG). Jest to wskaźnik, według którego klasyfikowane są produkty spożywcze zawierające węglowodany np. produkty zbożowe, owoce, warzywa, słodycze, w zależności od tego jak zmienia się poziom glukozy we krwi po ich spożyciu.

Wysoki IG ma: białe pieczywo, daktyle, arbuzy, bób, paluszki, popcorn, frytki, napoje słodzone. Najniższy IG ma: większość owoców i warzyw, pieczywo razowe, kasza jęczmienna, soczewica, soja, mleko oraz makaron pełnoziarnisty. Warto pamiętać, iż poziom IG potrawy zależy nie tylko od zawartości białka, tłuszczu czy węglowodanów, ponieważ równie ważny jest sposób przyrządzenia dania. Chcesz mieć płaski brzuch? Artykuł powstał we współpracy z Anetą Łańcuchowską z Poradni Dietetycznej „hälsa” (www.halsa.pl) Workout Food, cooking and simple tricks to make workout snacks to replace processed bars and drinks. I am a three season running athlete so as you can imagine I have seen my fair share of sports drinks, granola bars, chocolate milk and protein shakes and everything in between.

Workout Food, cooking and simple tricks to make workout snacks to replace processed bars and drinks

I, however have recently chosen to steer clear of these processed snacks as much as I can. obviously in situations when they are all that is available, I will eat them. I choose to eat real food, which means I usually make it myself. I like to go by the rule that if you cannot pronounce all the ingredients of a food item, you should not eat it. i have found that eating non processed food and drinks before and after running or workouts instead of eating processed food and drinks makes me feel better and therefore perform better. the snacks I make are usually quite simple and can be made ahead of time or on demand.

It is good to reload on protein and carbs after a workout. there are many simple and inexpensive ways to get these nutrients, most of which are less expensive than many bars available at the supermarket. Białka, tłuszcze i węglowodany. Często się słyszy, że produkty żywnościowe zawierają mało węglowodanów, są bogate w białko lub wolne od tłuszczu.

Białka, tłuszcze i węglowodany

Warto wrócić do postaw żywienia i przyjrzeć się tym trzem makroskładnikom, które są źródłem prawie wszystkich kalorii w pożywieniu. Żywność zawiera zazwyczaj w różnych proporcjach białka, tłuszcze i węglowodany. Jednak istnieją produkty, które zawierają wyłącznie jeden z tych trzech składników pokarmowych np. olej (zawiera tylko tłuszcz) czy cukier (zawiera węglowodany). Białka Zbudowane są z 20 aminokwasów, z czego można wyróżnić 8, których organizm nie potrafi sam wytworzyć (aminokwasy niezbędne), w związku z czym muszą one zostać dostarczone wraz z pożywieniem. Białka są źródłem energii. 1 gram białka dostarcza 4 kcal. Tłuszcze Pomimo tego, że cieszą się nie najlepszą reputacją to są one niezbędnym składnikiem diety.

Podstawowe funkcje tłuszczu w organizmie to: