background preloader

3c Units 6 & 7

Facebook Twitter

Notatka do zeszytu. Naucz się nowych słówek-codzienne czynności. Przeczytaj tekst piosenki, posłuchaj jej a następnie zaśpiewaj. Nagranie -piosenka. Posłuchaj i obejrzyj historyjkę "A trip to London"(Wycieczka do Londynu) Zobacz w jaki sposób tworzymy pytania, jeśli pytamy czy on/ona coś robi.Udzielamy też krótkich odpowiedzi. Zobacz w jaki sposób tworzymy twierdzenia i przeczenia, gry mówimy, że ona/on coś robi lub nie. Spróbuj wykonać zadanie 1 i 3 na stronie 60 w ćwiczeniach.Nie odsyłaj ich do mnie.Nie martw się, jeśli będziesz miał kłopoty z ułożeniem zdań.Jest to dość trudne zagadnienie gramatyczne, które będziemy jeszcze ćwiczyć w klasie.

Notatka do zeszytu. Zad. 2 str.54 w podręczniku.Uzupełnij zdania porami dnia lub godzinami i zapisz je w zeszycie.Posłuchaj nagrania i sprawdź swoje odpowiedzi:) Nagranie do zadania 2. Spróbuj wykonać zadanie 1 i 2 na stronie 64 w ćwiczeniach.Nie musisz dziś odsyłać zadań. Poćwicz poznane słownictwo:) Notatka do zeszytu. Poćwicz wymowę nowych słówek. Przeczytaj tekst piosenki, posłuchaj i zaśpiewaj.(podręcznik str.59)

Nagranie-piosenka. Wytnij mini-karty z ćwiczeń.Wylosuj kartę i spróbuj nazwać to, co widzisz na obrazku. Wykonaj zadanie 1 i 2 na stronie 70 w ćwiczeniach.Nie musisz odsyłać zadań:)