background preloader

Open Relationships & Poly

Facebook Twitter

נישואים פתוחים. נישואים פתוחים הוא קשר משפחתי שבו בני זוג נשואים מקיימים, בהסכמה הדדית, קשרים נוספים, הכוללים גם יחסי מין עם אנשים נוספים מלבד בני זוגם.

נישואים פתוחים

על פי רוב המונח אינו מכוון למי שעוסק בחילופי זוגות כי אם למי שמקיימים קשרים של ממש, שיש בהם לפעמים גם אהבה וחברות שכוללים גם יחסי מין עם בני זוג נוספים, שלא במסגרת מסיבת חילופי זוגות. אנשים החיים במערכת של נישואים פתוחים טוענים לרוב כי טבע האדם אינו מוגבל לאהבת אדם אחד, ושהמונוגמיה היא כפיה תרבותית חדשה. רווחת הדעה כי נישואים פתוחים מחזיקים מעמד (ואינם מתמוטטים לכלל גירושים) אם קיים איזון וקשר חברי טוב בין בני הזוג. בקהילת הפוליאמוריה העולמית טוענים לרוב כי כאשר קיימת הסכמה וחברות אמיתית בין בני הזוג, המאפשרים באמת זה לזו לקיים קשרי אהבה נוספים, אחוז הגירושין יורד מאד, כי אין צורך לסיים קשר ישן כדי להתחיל קשר חדש. Can polyamorous hierarchies be ethical? Part 1: The tower and the village - More Than Two. פוליאמוריה. פוליאמוריה היא קיום מערכת יחסים מבוססת אהבה עם יותר מפרטנר אחד.

פוליאמוריה

לפי פוליאמורים, אין מדובר בריבוי פרטנרים קבועים ליחסי מין, אלא בריבוי אהבות ממש. ההזדהות של אדם כפוליאמורי מבוססת על המוכנות ו/או הרצון להיות בריבוי מערכות יחסים, ולאו דווקא קיומן בכל רגע נתון.‏[1] בשימוש הכללי, פוליאמוריה מתייחסת לכל הצורות האחרות של מערכות יחסים מלבד מונואמוריה ובפרט מונוגמיה. Se connecter à Facebook. Se connecter à Facebook. Polyamorous Films/Series - a list by harukohana. Culture/Movies - Polyamory - Wikia. This page provides a listing of movies with a polyamorous theme.

Culture/Movies - Polyamory - Wikia

Some of the movies present the concept in a positive light, others in a negative light, and others offer no judgment. The initial content for this list came from The Alt.polyamory FAQ Culture Supplement. Polyamory works for us. Glossary of Polyamory Terms - More Than Two. This glossary is intended as a guide to many of the terms you might hear in the polyamorous community.

Glossary of Polyamory Terms - More Than Two

Some of the terms have definitions that are not clearly established or universally accepted, particularly with regards to terms used to describe various relationship styles. Where possible, I have tried to define such terms in ways that reflect all these different usages. Some of the terms in this glossary are used primarily in swinging; it should not be inferred from this that polyamory and swinging are the same thing.

Rather, there is enough crossover between the poly and swinging community that knowledge of some swinging terms is often helpful. The definitions given here, particularly of colloquialisms, reflect the usage I am most familiar with. פוליגמיה. פּוֹלִיגַמְיָה היא ריבוי בני זוג.

פוליגמיה

מקור המילה ביוונית ומשמעותה המילולית היא נישואים רבים. באנתרופולוגיה, פוליגמיה מתייחסת לנישואין עם בני זוג רבים והיא ההיפך ממונוגמיה (בן זוג אחד בלבד). רוב סוגי הפוליגמיה הנפוצים הם של פוליגיניה - גבר אשר לו מספר בנות זוג. פוליאנדריה - אישה בעלת מספר בני זוג - היא תופעה נדירה יותר בתרבות ובהיסטוריה האנושית. לעתים המונח פוליגמיה מציין ריבוי בני זוג דה פקטו, ללא קשר לשאלה האם בני הזוג מוכרים כנשואים זה לזו על ידי המדינה.

בביולוגיה, פוליגמיה מציינת כל סוג של ריבוי בני זוג. Growing Up Poor With Three Parents. Se connecter à Facebook. Se connecter à Facebook. Se connecter à Facebook. Ynet. Se connecter à Facebook. Se connecter à Facebook. Log into Facebook. ‫בעקבות שיחה עם הבן שלי רציתי להעלות כאן... - לב ארי ליונהארט פלג. Se connecter à Facebook. Polyamory Resources and Guidelines - More Than Two. עשרה כללים ריאליסטיים למערכות יחסים לא-מונוגמיות מוצלחות. Log into Facebook. האם נועדנו לבגוד בבן הזוג? - סגנון חיים. כ-4,000 מיני יונקים יש בעולם, אבל רק כמה עשרות מהם יוצרים זוגיות מונוגמית לכל החיים.

האם נועדנו לבגוד בבן הזוג? - סגנון חיים

אצל השימפנזות הננסיות בונובו מקונגו, למשל, סקס הוא פעילות חברתית המשמשת לפיתוח קשרים, עם זכרים ונקבות כאחד. גם בקרב בני האדם מונוגמיה אינה יכולה להיחשב לנורמה. בעבודת מחקר ושמה "בחזרה למשפחות אלטרנטיביות, או מה לעזאזל קרה לסווינגרים, לנישואי קבוצה ולקומונות" מדווח רוג'ר רובין, חוקר בתחום המשפחה, כי מתוך 238 חברות של בני אדם בעולם, רק 43 הן מונוגמיות. כך, למשל, נשים רבות מבנות הטודה שבדרום הודו נישאות לכמה אחים. נשות האביסי בניגריה מתחתנות לפעמים עם שלושה גברים באותו היום. אפילו במערב מונוגמיה אינה נורמה הלכה למעשה. כלומר, הפוליאמוריה פורחת, אך אינה קבילה חברתית. היא אינה קוראת להשליך את המונוגמיה מכל המדרגות, אלא מציגה את האפשרות שקשר מונוגמי ארוך טווח במתכונתו הנוכחית הוא לאו דווקא הגשמת חלומם של אוהבים צעירים, אלא בעצם פצצה מתקתקת.

אבל זה כמובן בלתי אפשרי. האם קשר אחד יכול להיות לוהט וחמים בעת ובעונה אחת? סקס, שקרים ושווי האושר דה בוטון מריע לגיבורים העלומים של המונוגמיה. אבל יש מן הסתם עוד סכנות. ‫אהבה: מונוגמיה, פוליאמוריה ומה שביניהן. On the Difference Between Polyamory and Fucked Up. 5 Radical Ways People Do Non-Monogamy That You Need to Know About. Healing Biotope I.

איזה סוג של פוליאמוריה מתאים לך? איזה סוג של פוליאמוריה מתאים לך?

איזה סוג של פוליאמוריה מתאים לך?

שלא במפתיע, אני נתקלת בהרבה בורות ודיעות קדומות בנוגע ל"מה זה אומר להיות פוליאמורי". המאמר הקודם שלי, שפונה ספציפית לזוגות שיוצאים ממונוגמיה, לא ניסה לומר שככה זה נראה וזה הכל. למצוא את האחד? חיו בשלישייה במשך 43 שנה. 5 Myths You Learn Aren't True When You Date Someone in an Open Relationship. All it took was one run-in with my ex and his new girlfriend to get me to reluctantly make an online dating profile.

5 Myths You Learn Aren't True When You Date Someone in an Open Relationship

I tried to keep it together as I spoke to them, even shaking my replacement's hand while quickly judging her in my head. But after they left, I called a friend, crying. "How could he already be in a relationship? " Ynet "חירות? החופש לאהוב כמה אנשים במקביל" - יחסים. בחג הפסח אנו חוגגים אמנם את צאתנו מעבדות לחירות, אולם במובנים רבים אנחנו עדיין עבדים.

ynet "חירות? החופש לאהוב כמה אנשים במקביל" - יחסים

אנחנו עבדים לסמארטפון, למקום העבודה, לאינטרנט המהיר, לטלוויזיה ולמכונית. במילים אחרות, אנחנו העבדים של החברה הקפיטליסטית. יש שיגידו שאנחנו גם עבדים לצורת ההתארגנות המרכזית של החברה הקפיטליסטית, אותה יחידה כלכלית וחברתית מיידית במסגרתה אנו פועלים, הלא היא המשפחה המונוגמית. אם בשנים האחרונות אנחנו עדים לדפוסי משפחה אלטרנטיביים רבים ומגוונים כמו: משפחה חד מינית, חד הורית או הורות משותפת, הרי שהשנה האחרונה מאופיינת בפריחתה של הפוליאמוריה – ריבוי אהבות או ריבוי מערכות יחסים בו זמנית.

עוד בנושא: המסע הזוגי שלי לפוליאמוריה ובחזרה 4 מיתוסים על זוגיות פתוחה אור-לי ברלב, גרושה ואם לשתי בנות, היא פעילה חברתית והדוברת המרכזית של הפוליאמוריה בשנתיים האחרונות. מה זה בעצם פוליאמוריה? "פוליאמוריה זה היכולת להיות בקשר של אהבה עמוקה ומשמעותית עם יותר מאדם אחד במקביל, בגלוי וביודעין, תוך שקיפות ובהסכמה מלאה. הפכה לדוברת הפוליאמוריים. "המודל הפוליאמורי הנפוץ ביותר הוא של קשר ראשי וקשר משני.

בואי נדבר עליך. "לא כדאי לפתוח את היחסים בגיל צעיר"