background preloader

חיות וחוויות

Facebook Twitter

איך העכביש טווה את קוריו? העכביש הוא פרוק רגליים (אך לא חרק) טורף בעל שמונה רגליים.

איך העכביש טווה את קוריו?

בדרך כלל הוא צד חרקים קטנים, שאותם הוא לוכד ברשת דביקה שהוא טווה. חוזקה של הרשת נובע מהחומר החלבוני שממנו היא עשויה. הסרטונים שלפנינו מתארים איך העכביש טווה את רשתו. הסרטון הראשון עוסק בתהליך הטוויה של סיבי הקורים והשני עוסק במבנה הקורים. הסרטונים הם באנגלית, לכן הוספתי תרגום והסברים בהמשך העמוד. הסרטונים נלקחו מ-Dr. העכביש טווה את קוריו ממשי שמגיע מבלוטות מיוחדות. פטמות הטוויה הן איברים דמויי אצבע הנמצאים בקצה הבטן ושמשמשים את העכביש לטוויית הקורים.

Comment l'araignée construit-elle sa toile. הכיתה האינטראקטיבית קורי עכביש. דודי שמחה אוהב חיות. מערכי שיעור. רמת הנדיב. רמת הנדיב. קסם של מדע - דף ראשי. Mabat.edumining.info/files/for_teachers_a.pdf. Своими руками. Символ Нового 2009 года. Fa2(1).jpg (1600×1131) הקונצונים ומוצרי החלב. Www.dafdaf.co.il/images/file/Hafaalot/arayot.pdf. Www.dafdaf.co.il/images/file/Hafaalot/arayot.pdf. זה כל הסיפור - על הגובה: ממשל זמין לילדים. הַצְּפַרְדֵּעִים בַּסִּפּוּר הֵצִיקוּ מְאוֹד, הֵן קִרְקְרוּ כָּל הַלַּיְלָה וְהִפְרִיעוּ לִישֹׁן.

זה כל הסיפור - על הגובה: ממשל זמין לילדים

הַמֶּלֶךְ הֶחְלִיט לְהַשְׁמִיד אֶת כָּל הַצְּפַרְדֵּעִים בַּמַּמְלָכָה. חִסּוּל הַצְּפַרְדֵּעִים גָּרַם לְהִתְרַבּוּת הַיַּתּוּשִׁים. הָרַעְיוֹן לְהַשְׁמִיד אֶת הַצְּפַרְדֵּעִים הָיָה רַעְיוֹן גָּרוּעַ. נַנִּיחַ שֶׁהַמֶּלֶךְ הָיָה מַקְשִׁיב לַיּוֹעֵץ הַזָּקֵן וְלֹא הָיָה מְחַסֵּל אֶת כָּל הַצְּפַרְדֵּעִים, וּבְכָל זֹאת הָיָה רוֹצֶה לִפְתֹּר אֶת הַבְּעָיָה - מַה הֱיִיתֶם מַצִּיעִים לוֹ לַעֲשׂוֹת כְּדֵי לִפְתֹּר אֶת בְּעָיַת הַצְּפַרְדֵּעִים? מָה אֶפְשָׁר לַעֲשׂוֹת בִּמְקוֹם לְהַשְׁמִיד אֶת כָּל הַצְּפַרְדֵּעִים? הפריחו את השקדייה. רמת הנדיב. בעלי חיים - עקבות - דרכי קדם. ינשוף הכל חי חיות תוכניות העשרה פעילויות העשרה אטרקציות לילדים בעלי חיים פינת חי גני ילדים בתי ספר חוגים. חורף. מגזין עיתון חי - יצאנו לבחון את החיים הזוהרים של הגחליליות. מפרום מאת: טל מזרחי, מסעדת ברטה פורסם 25.04.14 11:54 בהכנה של מפרום צריך קצת להשקיע, אבל אין ספק שהתוצאה שווה כל שנייה של השקעה.

מגזין עיתון חי - יצאנו לבחון את החיים הזוהרים של הגחליליות

קבלו מתכון למנה שתעשה לכם טוב על הנשמה תגובות: 1. בעלי חיים זוהרים - רבים סבורים שהגחליליות הן בעלי החיים היחידים שמאירים, אבל יש עוד יצורים, בני כחמישים קבוצות שאין ביניהן קרבה אבולוציונית, הזוהרים באור יקרות.

בעלי חיים זוהרים -

מה גורם לבעלי חיים לפלוט אור, ומה הם עושים באור הזה? בנימין פרנקלין, המדען־מדינאי־כלכלן־ממציא, היה הראשון ששיער, בשנת 1753, שתופעת הים הזוהר נגרמת על ידי יצורים מיקרוסקופיים. ואכן עם הזמן התגלתה פליטת אור אצל חיידקים ויצורים זעירים הצפים בים (פלנקטון), וכן בספוגים, נבוביים (מדוזות ואלמוגים), מסרקנים, סרטנים, דיונונים ודגים. ביבשה, בנוסף לגחליליות, נפלט אור מזחלים מסוימים ומפטריות בקרקעית היער.

מדוע וכיצד גחליליות מאירות בלילה? עודד. גחליליות (firefly) הן חיפושיות החיות בלילה ומאירות כחלק מהתקשורת שלהן כדי למצוא בן-זוג.

מדוע וכיצד גחליליות מאירות בלילה? עודד

הגחליליות הנקבות נייחות ומהבהבות ע"י איבר המצוי בבטנן על מנת למשוך זכרים מזדמנים במעופם. הזכרים מהבהבים חזרה בתגובה ומחפשים את בת הזוג מהמין שלהם (יש מעל 2000 סוגי גחליליות!). נקודה מעניינת היא שלכל מין גחליליות יש את תדירות ההבהוב הייחודיות שלו. יש מין מסוים של גחליליות שלמד את הטריק. הם מהבהבים בתדירויות שונות של מינים שונים וכאשר הזכר מתקרב הם אוכלים אותו! גחליליות.wmv. ‪Firefly, nature's small wonder !‬‏ ‪Nature's fireworks: glowing fireflies lighting up Utah‬‏ ‪BBC Planet Earth/Blue Planet - Deep ocean creatures‬‏ ‪Deep Sea Creatures - Nature's Microworlds - Episode 11 Preview - BBC Four‬‏ חיות בית וחיות בר. תולעת ספרים - סיפורים מהלב. גלים תחומי דעת מרחב למידה קהילות חדשות מחולל פעילויות כיף מורים כניסה כלים שליחה הדפסה גודל הגופן תרגום הגדרה רק משתמשים עם סיסמה יכולים לשמור עבודות באתר.

תולעת ספרים - סיפורים מהלב

תולעת ספרים | סיפורים מהלב | גלים | סנונית היצירות | התערוכה | המעודדים | שעת חירום | פורומים | הדואר שלי | התיקייה שלי כניסה למורה וליועץ | על האתר | כתבו לתולעת כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש) מילה היא רק התחלה - חגית אמסטרדם פרנקל. דפי עבודה על בעלי חיים ביבשה, גילאים 7-8. דפי עבודה על חרקים, גילאים 5-6. מגזין עיתון חי - קנים, מחילות וגומות. מגוון הבתים בטבע מפתיע ונרחב. גלריית בתים של בעלי חיים. ינשוף הכל חי חיות תוכניות העשרה פעילויות העשרה אטרקציות לילדים בעלי חיים פינת חי גני ילדים בתי ספר חוגים. ינשוף הכל חי חיות תוכניות העשרה פעילויות העשרה אטרקציות לילדים בעלי חיים פינת חי גני ילדים בתי ספר חוגים. מחזור הרבייה - על רבייה באדם, בצמחים ובבעלי-חיים. אך האם תאי הרבייה של בעלי-החיים מוגנים בכל סביבה?

מחזור הרבייה - על רבייה באדם, בצמחים ובבעלי-חיים

- נבחן זאת במים וביבשה. האם כל סביבות החיים יכולות לספק לעוברים את כל הצרכים הנחוצים להתפתחותם? ואם לא - היכן העוברים מתפתחים בבעלי-חיים שונים? עוברים מתפתחים במים המים הם סביבה נוחה להתפתחות צאצאים. כפי שראיתם בפעילות בראש הפרק, העוברים של הדגים ושל הדו-חיים מתפתחים מחוץ לגוף בתוך ביצה שהנקבה הטילה במים. במקרים רבים הביצים המופרות נשארות במים, והעוברים מתפתחים בתוכן, ללא טיפול וללא השגחת ההורים. עוברים מתפתחים ביבשה העוברים של בעלי-חיים יבשתיים, כגון: יונקים (כולל אותנו, בני האדם), זוחלים וחרקים, מתפתחים ביבשה. עופות, זוחלים וחרקים העוברים של רוב העופות, הזוחלים והחרקים מתפתחים מחוץ לגוף - בתוך הביצה המופרית שהנקבה הטילה. רוב העופות דוגרים על הביצים. הגיע רגע חשוב: הסתיימה ההתפתחות של העובר, והגיע זמנו לצאת אל אוויר העולם!

כל נקבות היונקים ממליטות את הצאצאים שלהן (באדם משתמשים במונח לידה ולא במונח המלטה). לפניכם תמונות של הפרפר זנב סנונית בשלבים השונים של גלגולו. טבלה מסכמת: איך צאצאים באים לעולם? מדע וטכנולוגיה - דף ראשי. חינוך לשוני - דף ראשי. דודי שמחה אוהב חיות.