background preloader

Multimedia

Facebook Twitter

How to Customize Kodi with All the Bells and Whistles. Media Browser. About Media Browser Gorgeous Displays Browse your media like you've never seen it before.

Media Browser

Media Browser makes it easy to find what you want to watch, when you want to watch it. Manages Your Media Take control of your media server from any device with a web browser. Monitor activity, manage your users and more. Available on Your Devices Media Browser has you covered on Android, iOS, Roku, Windows, Windows Phone, and many smart TV's. Media Browser. Tabulka velikostí a rozlišení monitorů, formát televizních obrazovek - kyk-ovo webloq. Čtvrtek, 24. července 2008Tabulka velikostí a rozlišení monitorů, formát televizních obrazovek Pomůcka pro zjištění, jaké rozlišení má vlastně můj monitor Video Standardy XGA 1024x768SXGA 1280x1024SXGA+ 1400x1050UXGA 1600x1200WSXGA+ 1680x1050WUXGA 1920x1200 Nejběžnější rozližení používaná v závislosti na velikosti obrazovky: (VGA) 640x480 — Toto rozlišení se dnes již skoro nepoužívá, protože bylo určeno zpravidla pro monitory o velikosti obrazovky 14 palců.

Tabulka velikostí a rozlišení monitorů, formát televizních obrazovek - kyk-ovo webloq

(SVGA) 800x600 — S tímto rozlišením se dnes již také skoro nesektkáme. (XGA) 1024x768 — Toto rozlišení najdeme zejména na 15ti palcových monitorech. (SXGA) 1280x1024 — Nejčastěji používané rozlišení na 17ti palcových monitorech, a však u kvalitnějších typů lze pracovat i v rozlišení 1600x1200. (UXGA) 1600x1200 — Toto rozlišení je určeno zejména pro 19ti a 20ti palcové monitory. (WXGA) 1280x800 — širokoúhlé rozlišení používané v noteboocích a širokoúhlých LCD monitorech o velikosti 15,4 palce. Zajímavé články: Mechanika nahrazuje elektroniku. XBMC Media Center PC Setup. A media center PC installed in your home theater networkRepurpose Your Old WiFi Router As A Super Router or Repeater With DD-WRT.

XBMC Media Center PC Setup

Read more ... » gives you access to a huge selection of internet available streaming video content, news, and weather, as well as being able to show your own photos, and video content. It does not require a high powered computerCheatSheet & Grab. Read more ... », and the XBMCLarryTalksTech: A look back at 2012. Read more ... » software you will be using is free. Here’s what is needed to get the media center PC running: We will be using XBMC media center software.

Windows: OS minimum supported: Windows XP with Service Pack 3.OS recommended: Windows 7, which is required for hardware video decoding.Windows Home ServerKeep Your Mac Safe - Part 3 (Preparing for Disaster). MacCheatSheet & Grab. Linux: x86 (Intel/AMD-based) processor computer capable of booting to CDLinux and Unix File Permissions. Specifikace Media-Tech ENGAGE HQ - Heureka.cz. XBMC: co umí, jak jej nainstalovat a co kde nastavit 2 návody a odpovědi. Výstupy grafické karty – 2.díl: S-VHS, Ypbpr, DVI, HDMI - Postřehy a zkušenosti ze světa mobilní techniky. V prvním díle jsem probral VGA a CVBS přenos.

Výstupy grafické karty – 2.díl: S-VHS, Ypbpr, DVI, HDMI - Postřehy a zkušenosti ze světa mobilní techniky

Mnoho a mnoho let to byly jediné dva konektory, které se daly na běžném notebooku najít. Pojďme se podívat, kam se technologie posunula. Tedy aspoň na straně notebooků. Smutným faktem je, že v této oblasti jsou výrobci notebooků velmi opoždění. Příkladem budiž DVI, které se už dávno usídlilo na grafických kartách stolních počítačů a LCD obrazovkách (s výjimkou toho úplně nejlevnějšího). S-Video (S-VHS) Tento Mini-Din konektor je velmi podobný zastaralým konektorům pro klávesnici a myš - PS/2.

Všechny čtyři piny základní varianty jsou udávané standardem a drží se jich všichni výrobci. Výstupy grafické karty – 1.díl: VGA, CVBS - Postřehy a zkušenosti ze světa mobilní techniky. Často vidím celkem banální otázky kolem možnosti připojení externích zobrazovacích zařízení k notebookům (jinak ale platí i pro počítače obecně), tak jsem si říkal, že by nebylo špatné udělat takové praktické shrnutí s pár testíky, abych odkryl tuto problematiku i lidem, kteří se do ní zatím nedostali.

Výstupy grafické karty – 1.díl: VGA, CVBS - Postřehy a zkušenosti ze světa mobilní techniky

V popiscích notebooků dnes lze často najít informace, že má notebook S-Video, VGA nebo DVI. Nám, co o tom aspoň něco málo víme, je hned jasné, co k čemu slouží. Jenže notebooky (resp. počítače) dávno nejsou doménou hrstky intelektuálů - podivínů. Běžný člověk o těchto věcech nemusí mít ani tušení. Jenže i běžný člověk si může chtít přehrát film z notebooku na své velké televizi v obýváku a stejně tak může běžný člověk chtít pracovat doma na větším LCD, než jaké mu poskytuje notebook.

V tomto úvodním díle se budu věnovat popisu dvou asi nejstarších výstupů, které se kdy na noteboocích používaly (a jeden z nich se ještě stále používá). Výhoda je tedy v jednoduchosti. Užití Závěrem. Xbmc-doplnky - Repozitář českých a slovenských video doplňků pro XBMC. Repozitář českých a slovenských doplňků pro XBMC Facebook Pokud jste s doplňky spokojeni, můžete poděkovat Jsou 2 způsoby, jak doplňky nainstalovat, zvolte ten, který vám vyhovuje více Pro instalaci repozitáře stáhněte ZIP soubor a v XBMC nainstalujte pomocí volby Nastavení -> Doplňky -> Instalovat doplněk ze zip archivu.

xbmc-doplnky - Repozitář českých a slovenských video doplňků pro XBMC

Stejným postupem jako v 1. nainstalujte instalátor neoficiálních repozitářů - je to skript (v XBMC jej naleznete mezi programy), který vám dovolí nainstalovat kterýkoliv repozitář, který je zobrazen zde. Po instalaci repozitáře se zanedlouho (ono to někdy pár minutek trvá) mezi dostupnými doplňky objeví nové kousky, které již instalujete standardním způsobem (např.