background preloader

Türkiye

Facebook Twitter

Mutlaka Gidip Havasını Solumanız Gereken 20 Ege Köyü. Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı. Karaköy. İstanbul'un En Güzel 10 Teras Restaurant ve Barı. Izoutdoor. Türkiye'nin En Büyük Kamp Alanı. Trekking. Kamp Yapabileceğiniz En İyi 10 Yer. Farklı tatil alternatifleri arayanlar için hazırlamış olduğumuz listemizde Türkiye’de kamp yapabileceğiniz en iyi yerleri bulacaksınız. 10.

Kamp Yapabileceğiniz En İyi 10 Yer

Yedigöller Milli Parkı – Bolu Çadır Fiyatı: Günlük-Kişibaşı 7 TL Özellikleri: Elektrik yok, ateş yakmak serbest, çadırı kendiniz getiriyorsunuz. Bölge, isminden de anlaşıldığı gibi gölleri dolayısıyla tercih edilen kamp yerlerinden biri. 9. Türkiye’de Kamp Yapılacak 20 Harika Yer - Geziko. 4 mevsimin yaşandığı güzide ülkemizde kamplı tatil yapmak, kamplı geziler yapmak artık sıkça rastlanılan tatil yöntemlerinden birisi oldu.

Türkiye’de Kamp Yapılacak 20 Harika Yer - Geziko

Yemek

Dünyanın konuştuğu Türkiye’deki 8 cennet koy. Nayah Istanbul. Pronto Tour. 1.Gün İstanbul-Selanik Kadıköy eski Salı Pazarı otoparkında saat 19:00'da buluşma ve hareketimizi takiben saat 20:00'de Barbaros Bulvarı Hamidiye Camii önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Tekirdağ üzerinden İpsala'ya doğru hareket.

Pronto Tour

Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Selanik'e doğru harekete ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde. 2.Gün Selanik-Üsküp Selanik'e varışta yapılacak aktarmanın ardından Makedonya'nın başkenti Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. 3.Gün Üsküp-Belgrad Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. 4.Gün Belgrad-Saraybosna. Yabancı Misafir'e Hoşgeldiniz... Best Trekking and Mountaineering in Turkey. Doğa Aktiviteleri Grubu (DAG) Derneği Spor Kulübü. Türkiye'nin en güzel 7 kumsalı. Türkiye’nin hem doğal güzelliği hem de temizliğiyle öne çıkan, sakin bir tatil için gidilebilecek en büyüleyici 7 kumsalını siz Uplifers okuyucuları için derledik.

Türkiye'nin en güzel 7 kumsalı

Kelebekler Vadisi. KACKAR ULTRA TRAIL. ATLAS. 1.

ATLAS

Bir insanın yaşamının her aşamasında öğrenmesi gereken bir şeyler vardır mutlaka. Eğer doğa yürüyüşleri veya kampçılık yapmaya kakar verdiyseniz mutlaka eğitim alın. Eğitimsiz doğaya açılmak kazaya davettir. 2. Hiçbir etkinliği tek başınıza gerçekleştirmeyin. 3. Taut'un evi ve gizemi. Boğaziçi Köprüsü’nden Avrupa yakasına geçerken köprünün çıkışında, sağda şık bir konut görürsünüz.

Taut'un evi ve gizemi

Saray yavrusu gibi bir şeydir. Çokça merak edilir. 10 of the best high-end restaurants in Istanbul. La Mouette This restaurant is located on the terrace of Beyoğlu's Tomtom Suites hotel.

10 of the best high-end restaurants in Istanbul

It has a superb view of the old city, but, more importantly, it has the talents of two young chefs who are doing stellar work using locally-sourced ingredients. Their imaginative take on the Turkish staple Arnavut ciğeric (Albanian-style liver) is reminiscent of foie gras and is among the more sublime dishes found in town. Kekova - Recherche Google. Whc.unesco.org/en/list/1457/gallery/

English Français Help preserve sites now!

whc.unesco.org/en/list/1457/gallery/

Tam Karaköy zamanı - Hürriyet Seyahat. Son zamanlarda İstanbul’un en gözde semtlerinden biri haline gelen ve Galata Port projesiyle daha ön plana çıkan Karaköy sadece burada yaşayanların değil gelip geçenlerin kültürlerini de harmanlamış.

Tam Karaköy zamanı - Hürriyet Seyahat

İspanyol Engizisyonu’ndan kaçan Yahudilere ev sahipliği yapmış, 19. yüzyıl sonlarından itibaren Osmanlı’nın finans merkezi olmuş, kapılarını 1917 Bolşevik Devrimi’nden kaçan Beyaz Ruslara da açmış. Günümüz insanı binalardaki ihtişamı, detaylardaki gizli hikayeleri farkeder mi bilinmez ama yüzyıllardır liman olan Karaköy son zamanlarda inanılmaz bir değişim içinde. Yeni kafeler, restoranlar, oteller, sanat galerileri ve dükkanlar birbiri ardına açılıyor. Galata Köprüsü’nün devamındaki Karaköy 19. yüzyılda burada yaşamış olan Karaim Yahudileri’nden almış adını. Genelevleriyle de ünlü olan semt, Necatibey Caddesi ve rıhtım arasında görebileceğiniz çok sayıda unutulmuş kiliseyle donatılmış. Karaköy iskelesine doğru ilerlediğinizde, köşede neoklasik üslubun kullanıldığı T.C.

48 saatte Bozcaada: Kavuşuruz elbet bir bağ bozumu - Hürriyet Seyahat. 18.00Adanın en güzel koylarından biri Akvaryum’da denize girerek Bozcaada’daki ilk gününüze “Merhaba” deyin.

48 saatte Bozcaada: Kavuşuruz elbet bir bağ bozumu - Hürriyet Seyahat

Ayazma Plajı’nın hemen yanında yer alan Beylik Koyu sakinliğiyle cezbedici. Deniz faslından sonra ada merkezine dönüp Rum Mahallesi’ndeki Çiçek Pastanesi’nde (www.bozcaadacicekekmek.com) meşhur Bozcaada sakız kurabiyesi ve ada kahvesi eşliğinde güzel bir akşamüzeri keyfi yaşayabilirsiniz. Google Maps. Utilisateurs d'un lecteur d'écran : cliquez ici pour accéder à la version HTML brut. Vişne Kiraz. Altındere vadisi milli parkı - Recherche Google. URANOS. Avanos, köprübaşı no:88 de bulunan tamamı kaya oyma 720 kişi kapasiteli SARIKAYA restaurant ile, Avanos akbel’de bulunan tamamı kaya oyma 320 kişi kapasiteli URANOS restaurant’ta servise başlama tarihimiz olan 01/01/2014 den 01/01/2015 ya kadar vereceğimiz öğle ve akşam yemeği mönü detayları ile fiyatları aşağıda olduğu gibi uygulanacaktır. A) a-ÇORBALAR Sebze, mercimek, domates, şehriye, tavuk suyu, yayla, ezogelin *Siparişe göre istenilen başka bir çorba çeşidi de yapılabilir. b-SALATALAR Çoban, yeşil, patates patlıcan salatası B) SEBZE YEMEKLERİ İmam bayıldı, patlıcan musakka, pastırmalı kuru fasülye, yoğurtlu kabak, domates, biber dolma, patatesli omlet, peynirli börek C) ET YEMEKLERİ Çömlek kebabı, tas kebabı, güveç fırında köfte, fırın tavuk, alabalık ızgara piriç pilavı garnili.

Kanlıçay - Pirpila. Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok! Doğanın tüm nimetlerinden faydalanırken bir yandan da doğa ile keyifli bir mücadeleye girecek, yazın en sıcak günlerinden birini, sizi gizleyen kanyonun gölgesinde ve sürekli olarak üzerinizi örten ormanın himayesinde serin geçireceksiniz. Kanlıçay Sakaryanın Karapürçek ilçesine bağlı bir köy. Soğuk suyu ve bol şelalesi olan bir dere. Dağcılık, coğrafya, tarih, jeoloji.