background preloader

Medialní výchova

Facebook Twitter

Twitch.tv. Twitch.tv je platforma pro živé vysílání (streaming).

Twitch.tv

Byla založena v červnu 2011 spolumajiteli stránky Justin.tv, Justinem Kanem a Emmettem Shearem. Druh tohoto vysílání se zaměřuje především na videohry, vysílání soutěží eSports (progaming) a další podobné akce s herním účelem, ale i hudbu a umění. Obsah webu lze prohlížet buď živě, nebo pomocí záznamu z daného vysílání, u kterých si streamer může určit, jestli obsah bude volný uživatelům nebo jej zpoplatní. Twitch.tv je nejpopulárnější služba tohoto typu, v říjnu 2013 měla 45 milionů unikátních diváků svých internetových stránek, a od února 2014 byla považována za čtvrtý největší zdroj špičkového internetového provozu ve Spojených státech.[2]

HATE FREE CULTURE. MEME Theory: How Donald Trump used Memes to Become President. Banksyho dílo vydražili za milióny, ihned poté se samo zničilo – Novinky.cz. Ooh, That Smell. The smell of success may be more acrid than sweet at Animal Planet.

Ooh, That Smell

To get the attention of dog owners, the network’s U.K. channel is first going after dogs—by affixing ads that give off a dog urine scent to the foot of lampposts. When the pooch comes over for a sniff, the owner sees a larger ad above promoting Animal Planet’s new dog awards show. “We’ve identified the ‘cocked-leg market,’ ” says Ed Staples, a spokesman for London PR shop Red Consultancy whose proper English accent makes it kind of comical whenever he says “dog urine,” which these days is quite often. The artificial scent was created by Celessence in London, using technology called microencapsulation.

Celessence usually develops nicer smells like washing powder and coffee. What was the client’s first reaction? It seems no one is pissed about the gross concept. IKEA vám může se svou reklamou změnit život. Musíte ji ale nejdřív počůrat : Marketing journalFacebookLinkedInTwitterEmailPrintAddthis. Lepkavá pavučina dat a sociálních sítí — Olga Karpecká. Sociálními bublinami citlivých intelektuálů otřáslo dne 4.2.2017 děsivé zjištění.

Lepkavá pavučina dat a sociálních sítí — Olga Karpecká

Agentury mohou prostřednictvím dat ovlivňovat volební výsledky! Článek, který vyšel v A2larmu je všechno, jen ne krátký.

Média

Canvas fingerprinting: nový způsob sledování, proti kterému není obrana - Lupa.cz. Výzkumníci z Princentonu a belgické KU Leuven zdokumentovali nový způsob, jak sledovat uživatele napříč webem bez použití cookies, HTML5 storage či jakýchkoliv současných metod, proti kterým se už umíme poměrně efektivně bránit.

Canvas fingerprinting: nový způsob sledování, proti kterému není obrana - Lupa.cz

„Canvas fingerprinting“ spočívá v nakreslení skrytého obrázku prohlížečem a v získání unikátních informací, které pak dokáží konkrétní prohlížeč identifikovat. Metodu už objevili ti, kteří nás chtějí sledovat. Aktuálně ji využívá pět procent ze stovek tisíc největších webů na Internetu – včetně například www.whitehouse.gov, www.youporn.com či www.theblaze.com (přehled dalších hledejte zde). Eff.org - site maintenance. Me and my Shadow. Europe-v-facebook.org. List of all data sets.

europe-v-facebook.org

ASMR – nová virtuální droga? Nové slovo chemsex. Proč ujíždíme na sexu na drogách? „Bytová situace v Londýně je natolik špatná, že spousta lidí bydlí stále s rodiči.

Nové slovo chemsex. Proč ujíždíme na sexu na drogách?

Nemůžou si domů přivést někoho, s kým budou mít sex. Je to velmi obtížné. Proto se scházejí v bytech bohatších, kteří mají větší byty, rádi berou drogy a dokážou je sehnat.Foto: id-iom, zdroj: Flickr, CC BY-NC 2.0 Pojem chemsex zatím v českých poměrech příliš známý není. Odborníci ho přitom srovnávají s první vlnou HIV epidemie v 80. letech minulého století.

Prostrenofake

Nástroje. Bloggingång - www.123minsida.se/Bojan. Rick Astley – Never Gonna Give You Up - Příběh písně. Z praxe: Pomáháme České poště - JSI. Martin Malý na sociální síti Facebook kritizoval nevhodně navržené webové stránky České pošty, která nyní nabízí adresátům jako řešení omezené schopnosti doručovat balíkové zásilky možnost vyzvednutí v depech.

Z praxe: Pomáháme České poště - JSI

Přestože je vytvoření online mapy jednoduché, zvolili tvůrci webu České pošty nabídku jen stažení souboru s tabulkou s adresami dep. Ukážeme si proto, jak snadno můžeme z této tabulky vytvořit mapu pro vložení na web. Martinův podnět jsem využil k vytvoření ukázkové úlohy pro žáky. Tabulka s přehledem dep je ke stažení v 18kB souboru ve formátu XLSX: Pro vytvoření interaktivní mapy využijeme službu Dynamické tabulky Google: V prvním kroku musím do služby importovat staženou tabulku: Po importu se zobrazí výřez tabulky ke kontrole, v dalším kroku pak můžeme tabulku pojmenovat: Čistý komín 2.0. Blogy, hrob inspirace - Módnípeklo.cz. Internet je zaplaven módními blogy, ale přesto mám pocit, že když hledám inspiraci, nemůžu na žádnou narazit.

Blogy, hrob inspirace - Módnípeklo.cz

Když hledám blog, který bych chtěla pravidelně sledovat, protože autorka hýří nápady, podobá se to pátrání po jehle v kupce sena. Blogová historie Módní blogování nemá dlouhou historii: jeden z prvních módních blogů, slavný The Sartorialist, vznikl v roce 2005, blog Garance Doré o rok později, v roce 2008 začala blogovat Tavi Gevinson. Reální geekové versus „reální geekové“ EwaNN ING Commercial 2015 HD. Johnnie Walker - The Walk - Harvey Keitel. Kobe Bryant vs Lionel Messi - COMERCIAL TURKISH AIRLINES. Pepsi Commercial HD - We Will Rock You (feat. Britney Spears, Beyonce, Pink & Enrique Iglesias) YouTube.

TOP 5 Pepsi vs Coke commercials. Ewann McGregor speaks 7 different languages! ING Commercial 2015 HD. Instagram je lež. Blogerka tvrdí, že on-line život není reálný a smazala si účty na sociálních sítích.

Trolling

Stream. Aalternativa. Nová média. Angažovaná reklama. Sexismus v reklamě. Fotografie. Nový typ muže. Rozhlas.