background preloader

Marketing

Facebook Twitter

Narzędzia - Internetowe.xyz. Promocja NGO za darmo - poradnik (część 1 z 2) - Trafero PR. Pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych stwierdzają często, że nie mają wystarczających środków na działania promocyjne.

Promocja NGO za darmo - poradnik (część 1 z 2) - Trafero PR

Jednocześnie zależy im na większej rozpoznawalności w otoczeniu, wśród odbiorców działań, społeczności lokalnej, urzędników i lokalnych firm. 5 darmowych generatorów memów z polskimi znakami - Trafero PR. Memy na Facebooku wciąż są popularne, zdobywają wiele polubień i udostępnień.

5 darmowych generatorów memów z polskimi znakami - Trafero PR

Hmm, że treści dla gimbazy, że wciąż te same obrazki… Jednak podoba się, i nie tylko nastolatkom. Pr biblioteczny. Pr biblioteczny. Public relations bibliotek naukowych w Internecie - Małgorzata Jaskowska. Public relations bibliotek naukowych w Internecie - Małgorzata Jaskowska. Interaktywne trendy na Filmteractive: jak trafić w gusta wymagającego pokolenia? Funkcjonując w świecie marketingu i nowych mediów można poczuć się jak na rollercoasterze.

Interaktywne trendy na Filmteractive: jak trafić w gusta wymagającego pokolenia?

Tempo i ciągłe nowe kierunki zmian sprawiają, że branżowe książki przestają być aktualne w chwili ich wydania, a dobre rady dotyczące prowadzenia kampanii są ulotne jak zdjęcia na Snapchacie. Odnalezienie się w tym świecie nie jest zadaniem łatwym, jednak świadomość zmieniających się trendów to obowiązek każdego kto w wirtualnym świecie chce stworzyć swoją przestrzeń i skutecznie komunikować się z otoczeniem.

O tych trendach wiele zostało powiedziane podczas tegorocznej edycji festiwalu Filmteractive. Sprawdźmy więc, w którą stronę w najbliższym czasie pojedzie branżowy rollercoaster. ArturJablonski.com - Blog o marketingu internetowym. eMarketing. E-marketing 1.

eMarketing

Wprowadzenie do e-marketingu - produkt- unikalna propozycja sprzedaży- grupa docelowa- profil klienta- segmentacja- analiza konkurencji. eMarketing. Twoja firma w Google, czyli jak przeprowadzić skuteczną kampanię AdWords - Damian Sałkowski - Wydawnictwo POLTEXT. Google AdWords to reklamowa kopalnia złota nie tylko dla firmy Google, ale także dla tysięcy małych, średnich i dużych firm.

Twoja firma w Google, czyli jak przeprowadzić skuteczną kampanię AdWords - Damian Sałkowski - Wydawnictwo POLTEXT

Google jako jedna z pierwszych firm na świecie dostarczyła reklamodawcom tak rozbudowany system. Każdy jego użytkownik, bez głębokiej wiedzy technicznej jest w stanie skonfigurować i uruchomić kampanię reklamową dla swojej strony internetowej. 10 kroków - jak zacząć marketing na YouTube? Internauci pokochali video, z roku na rok ta forma rozrywki rośnie w bardzo szybkim tempie.

10 kroków - jak zacząć marketing na YouTube?

Szacuje się, że do 2019 roku ponad 80% ruchu w Internecie będzie stanowić właśnie video. W związku z tym, aby docierać do swojej grupy docelowej, coraz więcej firm/organizacji decyduje się na kampanie video. Jednym z najczęściej słyszanych pytań dotyczących marketingu na YouTube jest: “Jak zacząć?”. Aby kompleksowo odpowiedzieć na to pytanie, postanowiłem napisać niniejszy artykuł. Pierwszym krokiem niech będzie identyfikacja potrzeby.

VIDEO - Promocja i budowa marki na Instagramie. W sierpniu zorganizowaliśmy webinar Michała Bajorka „Budowa i promocja marki na Instagramie”.

VIDEO - Promocja i budowa marki na Instagramie

Zainteresowanie tym wydarzeniem było ogromne, cały czas spływa do nas mnóstwo pytań, gdzie możecie znaleźć nagranie tego wystąpienia. Zatem, specjalnie na Waszą prośbę, udostępniamy video z prezentacją Michała Bajorka :)! Dlaczego Twoja marka powinna pojawić się na Instagramie? Aplikacja Instagram to serwis społecznościowy służący do dzielenia się zdjęciami. Obecnie jedna z największych platform social media, posiadająca bazę ponad 500 mln użytkowników, z czego ponad 60% (300 mln) korzysta z niej każdego dnia. W krótkim czasie pozwala dotrzeć do ogromnej liczby odbiorców, dzięki czemu doskonale nadaje się do budowania i promowania marek oraz sprzedaży produktów.

Instagram Stories - Jak wykorzystać tę funkcję w marketingu? Instagram wdrożył u siebie aktualizację Instagram Stories, której funkcje zostały skopiowane większościowo ze Snapchata (My Story).

Instagram Stories - Jak wykorzystać tę funkcję w marketingu?

Wielu twórców treści, marek i influencerów mierzy się z pytaniem – na jakim kanale powinienem się teraz skupić: Instagram czy Snapchat? Dowiedz się, dlaczego Instagram zrobił taki ruch, jakie nowe narzędzia oferuje i czy Instagram Stories zgładzi Snapchata? Facebook zmierzył się w tym roku z ważnym problemem. Użytkownicy rzadziej dzielą się swoimi prywatnymi treściami w newsfeedzie, co jest ważnym elementem każdej platformy social media. Personal sharing has shifted to smaller audiences on Snapchat, Facebook’s Instagram and other messaging services. Original sharing of personal stories – rather than posts about public information like news articles — dropped 21 percent year over year as of mid-2015. Najlepszy czas na publikacje postów w mediach społecznościowych. Każdy z nas, zwłaszcza na początku swojej „przygody” z mediami społecznościowymi, wierzył, że coś takiego jest możliwe.

Najlepszy czas na publikacje postów w mediach społecznościowych

Że naprawdę istnieją złote godziny publikacji postów. Pragnąc uskutecznić swoje działania i walcząc z algorytmami na osiach czasu, niestrudzenie poszukiwaliśmy niezwykle skutecznych sposobów na wzrost zaangażowania i zasięgu – w tym, poprzez publikację postów o konkretnej porze. Nie twierdzę, że każdy tekst czy infografika związana z tym tematem są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Ale na wszelkie źródła, które podają nam konkretne, wąskie widełki godzinowe powinniśmy brać poprawkę. Budowanie społeczności na Snapchacie. Zastanawiasz się, jak zbudować swoją społeczność na Snapchacie od 0 do prawie 10 000 tysięcy followersów, nie będąc „gwiazdą Internetu” i nie mając budżetu reklamowego?

Budowanie społeczności na Snapchacie

Kiedy zaangażowałem się w aplikację Snapchat, to traktowałem ją jako dobre marketingowe wyzwanie. Budowanie społeczności od zera dało mi następujące możliwości: 20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści. Proste, darmowe i ładne – brzmi niemal jak utopia. Bo jeśli narzędzie jest proste, to zazwyczaj efekt końcowy jest również… zbyt prosty. Gdy mamy coś za darmo, to wiemy, że mogłoby być ładniej, gdybyśmy do tego dopłacili. 10 kroków - jak zacząć marketing na YouTube? Instagram marketing: 7 błędów, których powinieneś unikać za wszelką cenę. Kto mógłby przypuszczać, że ta wykupiona cztery lata temu przez Facebooka aplikacja doczeka się ponad 300 milionów aktywnych użytkowników? Od powstania Instagrama w 2010 roku wiele wiodących marek, wpływowych osobistości mediów społecznościowych, celebrytów i co sprytniejszych przedsiębiorców dociera do swoich docelowych odbiorców także poprzez ten serwis.

Ludzie, w większości, są wzrokowcami.