background preloader

Wiosna

Facebook Twitter

Przysłowia o wiośnie Przysłowia polskie dla dzieci Przysłowia o pory roku. Wiersze i przysłowia o wiośnie - niespodzianki. Wiosenne porządki Autor: Brzechwa Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana, Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana, Lecz zajrzała we wszystkie zakątki: - Zaczynamy wiosenne porządki.

wiersze i przysłowia o wiośnie - niespodzianki

Antonio Vivaldi - Wiosna. Marek Grechuta - Wiosna, ach to ty. Wiosna. Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego.

Wiosna

Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Meteorologia[edytuj | edytuj kod] Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy, noc krótsza, aż do przesilenia letniego, od tego dnia dni stają się krótsze, a noce dłuższe.

Temperatura powietrza wiosną rzadko spada poniżej 0 °C.