background preloader

Jesień

Facebook Twitter

Jesień. Sprzątanie opadłych liści Jesień – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego.

Jesień

Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z malejącą średnią dobową, oraz (w przypadku Polski) stosunkowo dużym w skali roku opadem atmosferycznym. W świecie roślin i zwierząt jest to okres gromadzenia zapasów przed zimą[1]. Meteorologia i astronomia[edytuj | edytuj kod] Za jesień klimatyczną przyjmuje się okres roku (następujący po lecie), w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 15 a 5 °C[2]. Jesienne odloty ptaków. Złota polska jesień. ZLOTA POLSKA JESIEN - film relaksacyjny PL. Krótki film o jesieni. Wiersze jesienne. Wiersze jesienne „Wiatr-ptak” J.Ratajczaka Wiatr jest ptakiem, Ma skrzydła przejrzyste, który szybuje wysoko, bije nimi o fale, chmurom wytycza szlaki, potrąca w locie liście,

wiersze jesienne

Jesienna zaduma. O jesieni, jesieni. J e s i e ń. Liście jesienne. Jak nie kochać jesieni... Antonio Vivaldi - Jesień. JESIEŃ IDZIE PRZEZ PARK Czerwone Gitary. Pani Jesień - Piosenki Dla Dzieci. Mimozami jesień się zaczyna. Jesień Stare Dobre Małżeństwo. Jesień.. Piosenka Czesława Niemena. Piosenki przedszkolaka - Idzie jesień.