background preloader

Fajn počtení

Facebook Twitter

Jak se hraje Černá kočka. Pojednání o soukromí v informačním věku — aneb "proč nejsem a nebudu na Facebooku" Pojednání o soukromí v informačním věku — aneb "proč nejsem a nebudu na Facebooku"Vydáno 25. 12. 2012 (24093 přečtení) Dnešní Facebooková generace je zvyklá velkoryse o sobě sdílet informace a mnozí lidé nechápou, proč by měli dbát na jakési "soukromí".

Pojednání o soukromí v informačním věku — aneb "proč nejsem a nebudu na Facebooku"

Soukromí se v naší "informační společnosti" zdá být zastaralým konceptem, kterému navíc vyhlásily totální válku tajné služby, němečtí psychologové i zakladatel Facebooku sám. V odpovědi na dotaz mé známé jsem se tedy pokusil zodpovědět otázky, jaký důvod snad člověk může být, aby nebyl na Facebooku, jaký význam má soukromí a proč si myslím, že je Facebook potenciálně nebezpečný. Tato stránka tedy postupně a uceleně rozebírá koncept soukromí; moc skrze informace; profilování; inherentní negativa sociálních sítí; persekuci skrze Facebook; negativa rozpoznávání obličejů a v neposlední řadě i vynucování konformity skrze dohled a konce, jakých ta konformita může dojít.

Informace jsou moc — a peníze Informace jsou esencí moci. Soukromí. Myslete vlastní hlavou. What Grows Well? - Windowfarms. You can grow almost anything in a Windowfarm, except root vegetables, like potatos or radishes, or plants like corn or wheat that are too tall for the system.

What Grows Well? - Windowfarms

Experiment with your own favorites or buy seeds for some of our favorite plants listed below. A great source of iron, this rich and hearty green flourishes in Windowfarms, providing fresh stalks for months and months after seed. Full sunModerate to high moistureVegetative Chamomile adds an appreciated floral element to the common Windowfarm, and homemade chamomile tea is an added benefit. Moderate to full sunLow to moderate moistureFlowering Dill grows large fast and is one of the easier herbs to manage in a Windowfarm. Lettuce loses water, nutritional value, and taste moments after picking, so you can imagine how much is lost by the time it gets to your grocery store.

Muzeum romské kultury. Pomáháme dětem se sociálním znevýhodněním zlepšit své školní výsledky a motivujeme je k dalšímu vzdělávání.

Muzeum romské kultury

V současné době do muzea na pravidelné doučování dochází 40 dětí. S kým pracujeme? Doučování je určeno zejména romským dětem od 6-18 let, které potřebují pomoc s domácími úkoly, procvičováním školní látky nebo chtějí vysvětlit něco, čemu nerozumí. Jak doučování probíhá? Doučování je individuální, probíhá jednou týdně na 60-90 minut. Pro větší efektivitu doučování koordinátorka doučování komunikuje se školou a s rodiči. Chcete se zapojit? RecenzeZdarma.cz - recenze, zkušenosti a diskuze. Ženy vražedkyně - Zvrácené myšlení - CZ. 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek. Za účelem utvrzení a udržení jejich „práva“ na vykořisťování jiných národů, Spojené státy se pravidelně uchylovaly k extrémnímu násilí, a zejména vojenskému. Zde je seznam známých ozbrojených intervencí a jiných trestných činů. Samozřejmě není úplný, ale můžeme tvrdit, že lepší asi není. „Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“ - Thomas Jefferson „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“ - Ernest Hemingway Jen v letech 1661-1774 byl z Afriky do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů zemřelo po cestě. 1622 - Americké války začínají prvním útokem na indiány v roce 1622 v Jamestownu, poté následovala válka s indiány (Algonquini) v Nové Anglii v letech 1635-1636 a válka v letech 1675-1676, která skončila zničením téměř poloviny měst v Massachusetts.

BlokExpertů.cz - Přednášky zajímavých osobností, které ukazují šíři oboru a praxi informačních studií a knihovnictví. Jednou se to stane! Připrav se - čti PostApo.cz! Rockefellerové: Svět patří nám - E15.cz / Zen. 11.3.2014 12:00 Ať se podíváte na jakoukoli oblast globálního byznysu, vždycky na ně narazíte.

Rockefellerové: Svět patří nám - E15.cz / Zen

Přesto není žádná jiná rodina obestřena tolika mýty a tajemstvími. Už otec Johna D. Rockefellera byl podvodník. A i když se o rodinu příliš nestaral, něco synovi přece jen předal. „Nepromarním žádnou příležitost své kluky ošidit. Jednou si spolu hráli a synek jako obvykle na otcovu výzvu skočil ze židle do jeho náruče. Na tuto rodinu existují v zásadě dva odlišné pohledy. Na rozdíl od svého otce měl nejučenlivější z osmi dětí John D. cílevědomosti na rozdávání, a ještě než mu bylo dvacet, obchodoval se zemědělskými produkty. Věc, kterou John D. nenáviděl ze všeho nejvíc, byla konkurence. Vanderbilt, přezdívaný Komodor, měl podle článku z roku 1881 Příběh velkého monopolu v časopise The Atlantic prohlásit, že byl jen jeden muž, který mu mohl diktovat – Rockefeller. K tomu, aby vybudoval takové impérium, ale i sebeprohnanější obchodník potřebuje jednu věc – peníze. John D. Test your geography knowledge - Europe countries.

Staňte se i vy proaktivním moderním zmrdem. Čas od času se s nimi setká každý.

Staňte se i vy proaktivním moderním zmrdem

Jsou moderní, aktivní, prosazují gétédéčko a ohánějí se výrazy jako dovykomunikovat nebo vyfídbekovat. Pracují v marketingu, dělají něco se svým životem, ale nejsou metrosexuálové, typičtí zmrdimanažeři ani hipsteři. Karel by asi napsal, že je to póvl z venkova, který čuchnul v Praze k penězům. Pořiďte si cokoliv od Applu… a mluvte o tom! Vlastnit iPhone, iPod nebo třeba MacBook je úplně v pořádku.