background preloader

ІнфоМікс "Інформаційна безпека дітей під час війни"

Facebook Twitter

На сьогодні інтернет є безмежним простором для задоволення найрізноманітніших потреб дитини у навчанні й відпочинку, у комунікації з рідними, у самоствердженні й визнанні серед однолітків, в отриманні чергової порції інформації з фронту. Водночас всесвітня мережа може нести загрози здоров’ю й матеріальному добробуту своїх користувачів, де діти можуть бути як жертвами, так і потенційним джерелом загроз в Інтернеті.


ІнфоМікс "Інформаційна безпека дітей під час війни і не тільки…" містить систематизовані різнопланові матеріали у вигляді онлайн-закладок, які можуть бути у нагоді педагогам, бібліотекарям та всім зацікавленим у даній темі.

Інформаційна безпека. Інформаці́йна безпе́ка — це стан захищеності систем обробки і зберігання даних, при якому забезпечено конфіденційність, доступність і цілісність інформації, використання й розвиток в інтересах громадян або комплекс заходів, спрямованих на забезпечення захищеності інформації особи, суспільства і держави від несанкціонованого доступу, використання, оприлюднення, руйнування, внесення змін, ознайомлення, перевірки запису чи знищення (у цьому значенні частіше використовують термін «захист інформації»)[1]. Інформаційна безпека держави характеризується ступенем захищеності і, отже, стійкістю основних сфер життєдіяльності (економіки, науки, техносфери, сфери управління, військової справи, суспільної свідомості і т. д.) стосовно небезпечних (дестабілізаційних, деструктивних, суперечних інтересам країни тощо), інформаційним впливам, причому як до впровадження, так і до вилучення інформації[2].

Історія[ред. | ред. код] Основні поняття безпеки інформаційних технологій[ред. | ред. код] ↑ Коваленко, Ю. Інформаційна безпека під час війни | Новини | Українське радіо. Ворог веде війну не лише ракетами й бомбами, але й за допомогою інформаційних вкидів, а також активно шукає інформацію про пересування українських військ у інтернеті. Як правильно поводитися в інтернеті, аби не стати помічником ворога?

Де брати достовірну інформацію під час бойових дій. Слухати Три правила поведінки в інфополі. Слухати Інфополе в умовах війни. Слухати 1. Слухати 2 Три правила поведінки онлайн під час війни. Слухати Як врятуватися від дезінформації. Безпека в інтернеті. КМАН. ФУРАШЕВ В.М. Сучасні війни: роль та місце інформаційного права та інформаційної безпеки. Інформаційна безпека держави: напрями й інструменти захисту Українського інформаційного поля. Інформаційна безпека. Загрози при роботі в Інтернеті і їх уникнення — урок. Інформатика, 10 клас.

Типи загроз в інтернеті. 1. Стосуються особистої безпеки: Ознайомлення з порнографічними матеріалами, ненормативною лексикою, інформацією суїцидального характеру, расистського, ненависницького чи сектантського змісту.Загроза отримання недостовірної чи неправдивої інформації.Формування залежності (ігрової, комп’ютерної, інтернет).Спілкування з небезпечними людьми (шахраї, грифери).Залучення до виконання протиправних дій (хакерство, порушення прав та свобод інших). 2. Стосуються безпеки інших. Матеріали, існування та використання яких може стати причиною посягання на безпеку оточуючих (наприклад, інформація про створення вибухівки).Свідоме та несвідоме введення в оману інших.Вчинення протиправних дій, що тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.Кібербулінг — свідоме цькування та приниження, передусім однолітків. 3.

Це найбільш поширені типи загроз, з якими може зіштовхнутися в інтернеті, викладаючи чи переглядаючи сумнівну інформацію. Типи загроз в Інтернеті — Війтівський ОЗЗСО. Інтернет-загрози Для «тонкого» тролінгу притаманне вирізнення глибокими знаннями в галузі психології, психології маніпулювання, що дає їм змогу впливати на людей за допомогою витончених механізмів впливу, особливо під час діалогів (полілогів) у дискусіях. Тролінг може свідчити про латентну агресію, про страждання комплексом неповноцінності, про невпевненість у собі (у мережі троль дозволяє собі те, чого не може дозволити у реальному житті), розчарованість чи втому від повсякденності, або їх метою є позбутися негативних емоцій та перешкоджати конструктивній дискусії, — а може слугувати і потужною маніпулятивною зброєю в руках бійців інформаційних війн через цілеспрямоване розпалювання конфліктів, що використовується з метою штучного формування громадської думки (в тому числі через нав'язування учасникам основних кліше пропаганди, дезорієнтації і навіть «зомбування» звичайних читачів.

В першому випадку тролі отримують моральне задоволення, в другому — матеріальну винагороду за «роботу». 2. Віртуальний простір шкільної спільноти: безпека під час війни - Новини. Нині, коли на території України ведуться повномасштабні бої, війна триває і в інтернеті. У складні для країни часи важливо захищати себе не лише фізично, а й інформаційно. В умовах війни росії проти нашої держави українці стикаються з фейками, дезінформацією, інформаційними атаками.

Ворог також може перехоплювати дані, заходити в чати й групи, щоб дізнатися інформацію, зламувати акаунти. Усе це окупанти роблять для того, щоб українці втратили віру в перемогу й опустили руки, тому шкільна спільнота має пам’ятати про свою кібербезпеку. Сьогодні в інформаційному просторі поширюються: • фейки – свідомо фальшива новина, яка розміщується, а потім активно поширюється. . • мізінформація – подання незначної частки правдивої інформації, щоб створити видимість реальності. . • дезінформація, що від початку має певні цілі й майже ніколи не буває поодинокою. Ще небезпечніше джерело інформації – немодеровані групи в соцмережах або вайбер-чати. Тема “Як «правильно» читати новини?” Орієнтовний зміст: “Так” “Ні” Основні інтернет-загрози | Безпечне місто. Про основні типи загроз, з якими можуть зіткнутися діти під час перебування в мережі Інтернет, спеціально для «Кібер-варти» розповів Орест Полотай, викладач Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Кафедри управління інформаційною безпекою.

Зараз інтернет є популярним серед дітей, підлітків, молоді, і тому виникає загроза з використанням цієї мережі в повсякденному житті. Можна виділити основні типи загроз, з якими може зіткнутися дитина під час перебування в мережі Інтернет. Перша – це сайти, не призначені для перегляду дітьми (інформація, пов’язана з насильством, або яка містить порнографічні матеріали). Друга загроза пов’язана зі спілкуванням у мережі Інтернет. Це спілкування за допомогою чатів, різноманітних веб-обмінників та систем миттєвого повідомлення.

Співрозмовник по іншу сторону монітора може бути не тим, за кого себе видає. Третій вид загроз – передача інформації індивідуального характеру, що може бути використана зловмисником. Загрози в інтернеті. Тільки 18% дорослих перевіряють, які сайти відвідує їх дитина. При тому, що 87% батьків вважають, що повинні навчати дітей правилам безпечного користування мережею. Інститут соціології НАН України нещодавно провів дослідження про те, наскільки серйозними є загрози, які підстерігають українських дітей в Інтернеті. Адже хоча рівень комп´ютерної грамотності зростає, багато батьків просто не розуміються на підводних каменях мережі для їх чад: 76% батьків навіть не цікавляться, які Інтернет-сторінки відвідує їх дитина. Відповідно до статистики правоохоронних органів США, 70% злочинців, засуджених за злочинами, пов´язаними з сексуальною експлуатацією дітей, використовували Інтернет.

А кожна п´ята дитина піддається сексуальному домаганню в on-line чатах. Але це лише одна з небезпек - часто злочинці вивідують номери банківських карток батьків або дізнаються, коли нікого не буде вдома (наприклад, коли сім´я поїде у відпустку), щоб без ризику зламувати квартири. Які є ризи в інтернеті? Література. Презентація на тему Загрози, що походять з Інтернету — презентації з інформатики | GDZ4YOU. Рейтинг Інтернет-загроз - IT-фахівці проаналізували вплив війни в Україні на кібербезпеку — УНІАН. У січні-квітні 2022 року загальна кількість виявлених зразків загроз зросла на 20% порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Фахівці міжнародної компанії ESET, що спеціалізується на розробці антивірусного програмного забезпечення, склали рейтинг найбільш поширених кіберзагроз за січень-квітень 2022 року.

Про це йдеться в свіжому звіті компанії. Зазначається, що у цей період загальна кількість виявлених зразків загроз зросла на 20% порівняно з останніми чотирма місяцями 2021 року. Зокрема збільшилась кількість шпигунських програм та загроз, які поширюються через електронну пошту. Також у цей період значно вплинула на поширення загроз у світі війна в Україні. Активність завантажувачів та загроз через електронну пошту стрімко збільшилася За січень-квітень 2022 року кількість загроз, які поширюються через електронні листи, різко збільшилася на 37%. Кількість RDP-атак зменшилася вперше з початку пандемії Кібершпигуни активізували свою діяльність Про компанію: ESET в Україні: Як визначити та зловити фейк? | Інститут масової інформації. Фейк — це подання фактів у спотвореному вигляді або подання свідомо неправдивої інформації. До того ж фейк — це спосіб маніпуляції свідомістю шляхом надання неповної інформації, спотворення контексту, частини інформації з метою підштовхнути аудиторію до дій чи думок, які потрібні маніпулятору.

Ознаки, які можуть вказати на фейк: Відсутність джерел інформації.Анонімні джерела.Інформація, взята із соцмереж, з акаунтів, які не верифіковані.Лінк на підозрілі або маловідомі джерела (лінк на сайт huhurtrt.ru). Інформація від організацій, які були помічені в поширенні неправдивих даних.Дані соціологічних компаній, які не були активними в міжвиборчий період або були помічені у співпраці з політичними силами.Недостовірні цитати (перекручення з ніг на голову того, що сказали насправді / повністю вигадані цитати / неправильний переклад цитати).

Інструменти | StopFake. Детектор медіа. MediaSapiens. Українська правда - новини онлайн про Україну. Як убезпечити себе онлайн під час війни? Інструкція Мінцифри. Правила інформаційної безпеки під час війни: як захиститись цивільним. Противник проводить кібератаки, тому жителям України необхідно вжити особливих заходів. Наприклад, поставити складні паролі або почистити профілі в соцмережах. Громадська організація "Гільдія ІТ-фахівців" склала для українців правила інформаційної безпеки під час війни. Інструкція опублікована на офіційному сайті. Айтішники підкреслили, що цивільним важливо засвоїти чотири базові правила: Необхідно налаштувати двофакторну автентифікацію в усіх сервісах;Оновити й підібрати надійні паролі: мінімум 8 символів, включаючи великі та маленькі літери, цифри та спецсимволи, не повторюючи їх у різних сервісах;Не відповідати на дзвінки з незнайомих номерів;Телефонувати краще через зашифровані месенджери, оскільки мобільні сигнали можуть перехопити для прослуховування.

"Гільдія IT-фахівців" також рекомендувала кілька додаткових заходів, які допоможуть громадянським під час війни. Не можна фотографувати й публікувати в соцмережах фото військових, боїв, літаків, що пролітають, наслідків обстрілів. Інформаційна безпека під час війни: інструкція для дітей. Правила інформаційної безпеки під час війни. Що не можна публікувати? - Переяславська міська рада.

Понад 8 років війна, що точилася в нашій державі, була локалізована лише двома областями нашої Батьківщини. Та 24 лютого все змінилося. Вся Україна стала ареною бойових дій. Proslav посилаючись на ГО “Гільдія IT-фахівців” розповість — що ж треба знати та робити під час війни військовим, бійцям тероборони, волонтерам, працівникам критичної інфраструктури та звичайним цивільним людям, аби захистити себе у інформаційному просторі – Proslav. 1.

Військові та бійці тероброни Правила інформаційної безпеки для військових досить прості: 1.1 Ніколи нікому не казати, де саме ви знаходитеся. 2. Правила для волонтерів у цілому відрізняються від військових не сильно, але є декілька важливих моментів: 2.1 Якщо ви допомагаєте військовим на лінії фронту — не треба писати місце, куди ви це все будете везти. 3. Правила дещо складніші та ширші: 3.1 Нікому не розповідати про свою роботу. 4. Звичайним людям достатньо знати базові правила (4 перші пункти) та ще дещо: Захист від хакерів: правила безпечного використання інтернету під час війни. У складні для країни часи важливо захищати себе не лише фізично, а й інформаційно. Кіберполіція України сформувала список порад, які допоможуть вам захистити свої особисті дані від шахраїв і хакерів. ⁃ Надавайте перевагу Інтернету від мобільного оператора перед загальнодоступною мережею Wi-Fi.

Нагадаємо, що в разі виникнення проблем з мобільним зв’язком або інтернетом, ви можете скористатися цими месенджерами. Текст: Аліса Єрмоленко. Кібербезпека українців під час війни: як видалити особисті дані з інтернету - MediaSapiens. Залишати особисті дані в мережі небезпечно в будь-якому випадку, але під час війни загроза подвоюється, адже кількість кібератак на українські сайти значно збільшилася, а деякі території опинилися в окупації. Для того, щоб видалити особисті дані з інтернету, знадобиться час, терпіння та, ймовірно, гроші. Про це повідомляє The Washington Post. Експерти попереджають, що повністю знищити всі згадки про себе неможливо. Адже завжди є шанс випадково потрапити на чиюсь світлину чи відеозапис, що був оприлюднений без вашого відома. Але такого роду згадки зазвичай не можуть нашкодити.

Мова йде саме про особисті дані – адресу, номер телефону, водійських прав тощо. Перший очевидний крок, що треба зробити – прибрати особисті дані з соцмереж, месенджерів, YouTube-каналу тощо. Більш глибоке очищення стосується так званих брокерів даних. Фото: Pixabay. Як захистити свій смартфон у воєнний час: кілька простих правил. Експерт з кібербезпеки рекомендує не користуватися біометрією та видалити ті програми, в яких немає великої потреби. Фахівець у сфері кібербезпеки Андрій Баранович сформулював кілька простих правил, які допоможуть користувачам забезпечити інформаційну безпеку. Фокус публікує рекомендації спеціаліста. "Правила на те й правила, що вони не змінюються. І "military-grade" security будується не на секретному цифровому вундерваффі, а на дисципліні", — наголошує Андрій. Баранович, спираючись на власний досвід, радить повністю оновити телефон. "Якщо модель не підтримується, то краще купити менш наворочений, але оновлюваний", — зазначає Андрій.

На телефон не варто завантажувати "ліві" програми. "Для експериментів — окрема "труба". Також Баранович наголосив, що на його смартфоні "немає біометрії, тільки пароль (кількість спроб обмежено)". На всіх облікових записах стоїть двофакторна автентифікація. Зашифрований бекап даних знаходиться в "хмарі". Безпека у месенджерах: як захиститись від ворога онлайн?

Інформаційна безпека для дітей під час війни. | Діти in UA. Як захистити себе та дітей в інформаційному просторі під час війни? Склали покрокову інструкцію для дітей. Команда #stop_sexтинг виділяє такі актуальні правила поведінки в інформаційному просторі. Чого не робити в жодному разі: Якщо хтось із користувачів у мережі просить приватну інформацію (особистий номер телефону чи номер батьків, де батьки працюють, де родина зараз перебуває, яка ситуація в місті, де розміщується військова техніка в місті чи військові об’єкти) — таку інформацію в жодному разі не можна передавати.

Навіть якщо це онлайн-друг, якого дитина знає в реальному житті. Адже зараз дуже часто особисті профілі зламують для отримання інформації або створюють фейкові профілі.Не можна знімати розміщення та пересування військової техніки та військових у місті, де перебуває дитина. Оскільки окупанти можуть переглядати відкриті профілі українців для визначення місця розташування військових для подальшого нападу. Джерело: Новини / Правила безпеки в інтернеті у воєнний час.

Що категорично заборонено публікувати під час війни – роз'яснення - Детектор медіа. Інформаційна безпека дітей під час війни. Як вберегти їх від неприємностей | Новини. Інформаційна безпека дітей під час війни by Має сенс. Serednya shkola. ПРАВИЛА ПУБЛІКАЦІЇ ІНФОРМАЦІЇ В ІНТЕРНЕТІ ЩОДО БУДЬ-ЯКИХ ОФЛАЙН-РИЗИКІВ C.14. Starsha shkola. ПРАВИЛА ПУБЛІКАЦІЇ ІНФОРМАЦІЇ В ІНТЕРНЕТІ ЩОДО БУДЬ-ЯКИХ ОФЛАЙН-РИЗИКІВ С.14. Урок "Інформаційна безпека" Кіберармія: що це таке та як провести урок про кібербезпеку. Моя суперсила - безпека в Інтернеті. Урок для 1-2 класу підготовлено спеціально до Дня безпечного Інтернету 2021 - #STOP_SEXтинг. #Не_ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті. Урок для 3-4 класу - #STOP_SEXтинг. Я знаю, як спілкуватись в Інтернеті. Урок для 5-6 класу - #STOP_SEXтинг. Тест Білборда та кохання в Інтернеті. Урок-квест в 7-8 класах. Урок «Інтимне селфі в інтернеті» - #STOP_SEXтинг. Тест Білборда та кохання в Інтернеті. Квест для 9-11класів.

Моя перша подорож безпечним онлайн-простором. Заняття для дітей дошкільного віку (4-6 років) Урок "Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?" - #STOP_SEXтинг. ЕЛЕКТРОННІ МАТЕРІАЛИ ГРИ 365° за шкалою медіаграмотності. Онлайн-гра “Пригоди Літератуса” | АУП. Онлайн-гра «Медіазнайко» | АУП. Медіаграмотні учні. Безпека дитини в інтернеті | #stop_sexтинг. Проект «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» - Офіс Ради Європи в Україні. Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі. Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру. The Web We Want (Інтернет, який ми хочемо). Посібник для вчителів. The Web We Want (Інтернет, який ми хочемо). Робочий зошит для підлітків. Закладинки. Посібник з протидії мові ненависті онлайн через освіту з прав людини.

Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті. Онлайк. Навчально-методичний посібник. Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті – #ЦЕНТР КРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі. Свобода вираження поглядів та Інтернет. Дізнайся про свої права в цифровому середовищі.

Попередження та протидія кібербулінгу в дитячому середовищі України. (Не)дитячі стосунки online 7-11 кл. Методичні рекомендаціїдо використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want) Методичні рекомендації щодо організації роботи сайту закладу освіти (із фокусом на повагу прав людини в онлайновому просторі) Як дітям безпечно спілкуватись в інтернеті під час війни: поради батькам. "Загрози,що походять з інтернету" Інформаційна гігієна під час війни. Форум «Інформаційна війна України» - ФОРУМ «ВЕЛИКЕ ВІДНОВЛЕННЯ» - ХАБ «ВЕЛИКЕ ВІДНОВЛЕННЯ» Home - Safer Internet Day.

День безпечного Інтернету 2023 – #ЦЕНТР КРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ. День безпечного Інтернету в Україні - Facebook. День безпеки в інтернеті - матеріали для пізнавальних і цікавих уроків в початкових класах НУШ. - EDUC.com.ua. Безпека дітей в Інтернеті | Міністерство освіти і науки України. Безпека в інтернеті – Інститут модернізації змісту освіти. #ЦЕНТР КРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ – Разом для найкращого Інтернету: 7 лютого День безпечного інтернету 2023!

Освітні серіали. Основи кібергігієни. Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» - Дія. Цифрова Освіта. Про кібербулінг для підлітків. ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ТА КІБЕРБЕЗПЕКА (Кропивницька міська рада) CERT-UA. Канал "Права людини та Інтернет" - 8 роликів. Цінуй своє життя, воно прекрасне! - youtube. Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу - youtube. Черних Олена “Безпека підлітків у мережі Інтернет” - youtube. Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів. Кібербезпека під час війни: як захистити інформацію та пристрої? - youtube.