background preloader

Háčkování

Facebook Twitter

Jak změnit barvu v průběhu háčkování. Jak ukončit háčkování, aby to nebylo poznat. Když jsem háčkovala čepičky, nebo i hračky, vždycky jsem háčkování ukončila tím, že jsem okem na háčkku prostrčila ustřihnutý konec příze a bylo to.

Jak ukončit háčkování, aby to nebylo poznat

Konec jsem pak vháčkoala do rubové strany a zauzlíkovala a nakonec zastřihla. Pak jsem ale narazila na blog Future girl na návod, jak ukončit háčkovaní tak, aby to nebylo poznat. Tato technika v podstatě kopíruje styl háčkování, kdy se ručně pomocí jehly háčkuje oko, které spojuje poslední oko s prvním okem řady. A výsledek opravdu stojí zato:-) Tento způsob ukončení háčkování je samozřejmě možné použít na jakýkoliv háčkováný výrobek.Postupujte následovně: Navlékněte zbytek příze na jehlu.

Jak číst diagramy pro háčkování. Návrhářky háčkovaných výrobků by se daly rozdělit na dvě kategorie - ty, co mají rády slovní popis a ty, co mají raději obrázky.

Jak číst diagramy pro háčkování

Kam patříte vy? Já osobně mám nejraději obrázek doplněný slovním popisem. Co je to tedy ten diagram pro háčkování? Je to slovní popis nebo schéma, které je vlastně návodem na konkrétní výrobek. Na mých stránkách jste se doposud mohli setkat jen se slovním popisem. Slovní popis Pro někoho je slovní popis jednodušší, jasně Vám řadu po řadě říká, co máte dělat. Slovní popis by měl vždy obsahovat následující části: · materiál – přehled toho, co budete potřebovat (příze, korálky, flitry apod.), v dobrých popisech zjistíte i spotřebu materiálu · háček – jaký háček se má použít, aby se dosáhlo požadované velikosti uvedené v popise (anglicky gauge neboli zkušební vzorek) · seznam zkratek - seznam zkratech použitých v popisu (např.

Diagram. Netradiční háčkované vzory: tuniské háčkování. Tuniské háčkování, zdroj: youtube Říká se jiný kraj, jiný mrav.

Netradiční háčkované vzory: tuniské háčkování

Platí to, zdá se i u háčkování. Klasické vzory, které známe z našeho kontinentu, v Tunisku, potažmo v Afghánistánu nahrazují svými vlastními. A jejich technika dovoluje vytvářet velmi zvláštní mřížkovaný vzor. Při pohledu na výsledný výrobek mi nedalo zjistit, jak toho docílili. U tuniského háčkování se pracuje se širším háčkem. Řetízkové oko Řetízkové oko je stejné jako u běžného háčkování. Takto postupujete až nakonec celého řetízku. Háčkování. Háčkování Háčkování je oblíbená ruční práce Zdeňky.

Háčkování

Lenčina maminka také krásně háčkuje, takže si Zdeňka má s kým o této technice povídat.... V poslední době se naučila háčkovat ozdoby na vánoční stromeček: andílky, hvězdičky a zvonečky, nebo třeba šišky, ořechy a sněhuláčky. No a co třeba velikonoční háčkování? Obháčkovaná vajíčka, košíčky, dečky, slepičky nebo kuřátka? Vzory na háčkování. Návody na háčkování « Rubrika. Photos. Photos. Vzory pro háčkování - RucniPrace.cz. Přehled návodů. Háčkovaný vzoreček vysvětlivky značek k háčkování.

Pavla Č.

Háčkovaný vzoreček vysvětlivky značek k háčkování

(pavlíkmacík) ID 116994 | zobrazit další návody ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 114 návštěvníků) Háčkovaný vzoreček + vysvětlivky značek k háčkování[5.5.2011] Krásný krajkový, vzdušný, letní vzoreček na čepičky, taštičky, topíky, polštářky atd. Háčkovala jsem starou tenčí froté přízí, nevím jestli se dnes vyrábí, ale zvolte si pro váš výrobek vaši oblíbenou + odpovídající háček. Krajkový krokvičkový vzor "Lacy Chevron Afghan" Šárka K.

Krajkový krokvičkový vzor "Lacy Chevron Afghan"

(ŠárkaB.) ID 311715 | zobrazit další návody ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 96 návštěvníků) Krajkový krokvičkový vzor "Lacy Chevron Afghan"[7.2.2012] Dneska se objevila v hobby fotkách pro inspiraci fotka tohoto přehozu. Vzor se skládá pouze z dlouhých sloupků a řetízkových ok.Do základního řetízku uháčkujeme vždy 2DS a 3řo, 3řo vynecháme a do čtvrtého opět 2DS a 3řo, opět 3řo vynecháme a do čtvrtého uháčkujeme 2DS 3řo 2DS 3řo, 3řo vynecháme, do 4. opět 2DS a 3řo, 3řo vynecháme a do 4. uháčkujeme 2DS 3řo vynecháme a do 4. opět 2DS 3řo a 3řo vynecháme.

V druhé řadě háčkujeme vždy 2DS pod 3řo z minulé řady a střídáme je s 3řo. Ve třetí řadě se začíná tvořit vzor a to tím, že skupinu DS háčkujeme mezi dva DS ob jednu řadu níž (vlastně sháčkujeme dvě řady k sobě). V další řadě se práce posune o jednu skupinu DS. Pro jednodušší orientaci je lepší háčkovat vždy dvě řady jednou barvou. Vzor není nijak složitý na techniku, ale vyžaduje trošku soustředění :-) můj pokus.

NÁVODY HÁČKOVÁNÍ. Volánková tutu sukýnka Vkládám návod na háčkovanou sukýnku z volánkové příze Mandoline (hackomanie-tečka- cz) :-) Spotřeba jedno klubíčko příze Limone a jedno klubíčko volánkové příze na vel 2-3 roky, 2 klubíčka příze limone a 1 klubíčko volánkové na 4-5 let.

NÁVODY HÁČKOVÁNÍ

Existuje ještě příze Nako Comfort Stretch - je pružná a tudíž vhodnější na háčkování, (bohužel jsem nesehnala právě v tm. modré barvě, proto jsem použila limone ) - je i lehčí. Je to můj první návod, doufám, že bude vše srozumitelné. Nejprve jsem začala pasem - uháčkovala jsem si 6 řad DS a začala příháčkovávat volánkovou přízi. U sukýnky pro 2-3 leté dítě ( obvod pasu 2x24 cm, délka 28 cm) jsem udělala 86 oček a potom v sukýnkové části - tvořené z mřížky DS - ŘO - DS jsem přidávála do počtu cca 130 oček aby se sukýnka rozšířila, celkem 3 řady mřížky - vše háček č. 3 U sukýnky z příze Nako Comfort Stretch velikost 2-3 roky- pas 100 oček, postupně rozšířeno na 130, 4 řady mezi volány.

Simona G.