background preloader

B4Mind Blog Konu Basliklari

Facebook Twitter

Www.b4mind.com/blog

Arama motoru reklamcılığı. Oca 21 2017 Başarılı Adwords Reklam Kampanyalarının Ortak Özellikleri Nelerdir?

arama motoru reklamcılığı

Google Adwords, Alphabet şirketinin reklam platformu, internet reklamcılığındaki en büyük aktörlerden biri. Adwords’ün 2015 küresel reklam gelirlerindeki net payı %30. Yine 2015’deki net reklam geliri 51,8 milyar dolar. Küresel mobil reklamcılık pastasında ise %40,5 paya sahip. Lafın kısası, dijital pazarlamacılar olarak elimizde Adwords adında muazzam bir silah var. Arama motoru pazarlaması. Mar 04 2017 Pazarlama Uzmanlarının 2017 Stratejileri Neler?

arama motoru pazarlaması

– Dijital Dönüşümün Geleceği Dijital olarak dönüşmüş işletmeler faaliyetlerinin her türlü aşamasına dijitali dahil etmiş ve dijital olgunluğa erişmeyi hedeflemiş işletmelerdir. Değişimi hedefleyen her türlü stratejik planın altında, pazarlama kanalından bağımsız olarak işletmenin geniş kitlelere benzersiz ve değerli deneyimler sağlamak istemesi yatar. Dijital dönüşüm istenir çünkü esas mesele rekabette öne çıkmak, marka olarak farklılaşmak ve farklılaştırılış, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri sunmaktır. Bir önceki yılla kıyaslandığında, geçtiğimiz sene işletmelerin organizasyonel yapılarına dijitalin entegre edilmesinde duraksamalar olduğu görülüyor. Arama Motoru Optimizasyonu. Eyl 23 2016 Sitenizi Arama Motorlarında Birkaç Adım Öne Çıkaracak 5 Yeni SEO Taktiği Neden hemen şimdi SEO’ya yatırım yapmalısınız?

Arama Motoru Optimizasyonu

BrightEdge Kanal Performans Raporu’na göre web sitelere gelen tüm trafiğin %51’i organik arama sonucu kaynaklı. Organik arama, %14.6’lık dönüşüm oranıyla en verimli dijital pazarlama kanalı durumunda. Matbu reklamlar gibi outbound kanalların dönüşüm oranları ise sadece %1.7! Hal böyle olunca, web sitemizin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) performansını yükseltmeye yönelik stratejiler üzerinde durmak her daim önemli bir mevzudur. Devamını Oku. Arama motoru.

Eyl 23 2016 Sitenizi Arama Motorlarında Birkaç Adım Öne Çıkaracak 5 Yeni SEO Taktiği Neden hemen şimdi SEO’ya yatırım yapmalısınız?

arama motoru

BrightEdge Kanal Performans Raporu’na göre web sitelere gelen tüm trafiğin %51’i organik arama sonucu kaynaklı. Organik arama, %14.6’lık dönüşüm oranıyla en verimli dijital pazarlama kanalı durumunda. Matbu reklamlar gibi outbound kanalların dönüşüm oranları ise sadece %1.7! Hal böyle olunca, web sitemizin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) performansını yükseltmeye yönelik stratejiler üzerinde durmak her daim önemli bir mevzudur. Devamını Oku. Apple search ads. Apple reklam. App store reklamları.

App Store. Kas 25 2016 Apple Search Ads Nedir?

App Store

Apple Arama Reklamları, markaların uygulamalarıyla App Store uygulama marketinde öne çıkmalarını sağlayacak yeni reklam platformu. Şimdilik yalnızca Amerika’da uygulanmaya başlayan bu sistem başarıya ulaşırsa ilerleyen dönemlerde Türk pazarına da giriş yapabilir. Araştırmalar gösteriyor ki mobil kullanıcılar yeni bir mobil uygulama bulmak / keşfetmek için ilk olarak uygulama marketlerinde arama yapıyor. Apple’ın verdiği bilgiye göre de yapılan uygulama indirmelerinin %65’i doğrudan uygulama mağazasında gerçekleşiyor. Devamını Oku. Android. Tem 21 2016 Pokemon Go Pazarlama Anlayışımızı Nasıl Yerle Bir Etti?

android

Tüm medya sitelerinde, sözlüklerde ve sosyal ağlarda yer alan Pokemon Go salgınından mutlaka haberiniz vardır. Henüz yoksa haberinizin olması için geç kalmış sayılmazsınız. İki hafta kadar önce Pokemon Go uygulama marketinde görücüye çıkmaya başladığında kimse bu “eski hikayenin” dijital dünyada bu kadar yankılanacağını tahmin edemezdi. Hikaye eski çünkü Satoshi Tajiri fikir babalığını yaptığı Pokemon oyunu ilk defa Nintendo tarafından oyunseverlerin dikkatine sunulduğunda yıl 1995’ti. Devamını Oku. Anahtar kelime. Tem 25 2016 Arama Trafiğinizi Artıracak Anahtar Kelime Fikirleri Nereden Bulunur?

anahtar kelime

SEO bir sprint değil maratondur. Bir noktadan sonra işletmeniz arama trafiği yönünden duraksayabilir. Böyle durumlarda şimdiye kadar yaptıklarınızı rasyonel biçimde kritik etmeniz ve alışkanlıklarınızı sorgulamanız gerekir. SEO planında yeniden ele almanız gereken ilk konu anahtar kelimelerinizdir. Alternatif medya. Kas 22 2016 Trump’ın Seçim Zaferinin Marka Pazarlaması Bakımından Şifreleri 8 Kasım 2016’daki Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimleri’ni anket şirketlerinin seçim öncesi beklentilerinin aksine Donald Trump ve Cumhuriyetçi Parti kazandı.

alternatif medya

Salt oy oranı bakımından Hilary Clinton’un %0,2’lik üstünlüğüne rağmen delege sayısı bakımından Cumhuriyetçilerin adayı Trump, Clinton’a büyük fark atarak ABD’nin yeni başkanı seçildi. Hiç kuşku yok ki sansasyonel iş adamı Donald Trump’ın bu zaferi tıpkı Brexit referandumu gibi “beklenmeyen” sonuçtu. Aslına bakılırsa bu beklenmeyen sonuç sadece geleneksel medyanın tekelleri yani Wall Street medyası tarafından beklenmemekteydi. B4Mind. Alakalı arama. Tem 25 2016 Arama Trafiğinizi Artıracak Anahtar Kelime Fikirleri Nereden Bulunur?

alakalı arama

SEO bir sprint değil maratondur. Bir noktadan sonra işletmeniz arama trafiği yönünden duraksayabilir. Böyle durumlarda şimdiye kadar yaptıklarınızı rasyonel biçimde kritik etmeniz ve alışkanlıklarınızı sorgulamanız gerekir. SEO planında yeniden ele almanız gereken ilk konu anahtar kelimelerinizdir. Devamını Oku. Aktivist markalar. Ajans seçmek. Ajans nasıl seçilir. Ara 22 2016 Dijital Pazarlama Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar Dijital pazarlama ajansı seçerken hangi nesnel kriterleri göz önüne almanız gerektiğini öğrenmek mi istiyorsunuz?

ajans nasıl seçilir

Markanızı dijital dünyaya taşıyacak dijital pazarlama ajansıyla el sıkışmadan önce neler talep edeceğinizden emin değil misiniz? Markalar için dijital mecralarda bulunmak artık hayati bir öneme sahiptir. Dijitalde kendi marka yönetimini yaparken profesyonel desteğe ihtiyaç duymanız da oldukça muhtemeldir. Genişlik kazanıyor, yani her geçen gün markaların muhatap olduğu mecra sayısı artıyor.

Ağızdan kulağa pazarlama. Oca 28 2017 Viral Pazarlama Nedir? Viral Pazarlama Teknikleri Nelerdir? Harvard Business School profesörü Jeffrey Rayport viral pazarlama kavramını keşfettiğinde internet henüz emekleme dönemiydi. Pazarlama Virüsü adlı kitabında bu kavramı şöyle açıklıyordu. Adwords reklam yönetimi. May 26 2016 Google Mobil Öncelikli Dünyaya Uygun Yeni Mobil Reklam Özelliklerini Duyurdu Google, dünyanın mobile olan ilgisindeki mükemmel artışı göz önüne alarak reklam platformunda mobil reklamlara yönelik çok önemli yenilikler getirdiğini duyurdu.

En son gerçekleşen Google Performs Zirvesinde tıpkı geçen sene mobil uyumlu web sitelerine arama sonuçlarında öncelik vereceğini duyurduğu gibi, mobil reklamlara yönelik bir dizi yenilikler yapacağını açıkladı. Bu yenilikler sayesinde Google’ın, web yöneticileriyle beraber reklamverenleri de mobil dünyaya uyumlu olmak konusunda teşvik ettiğini söyleyebiliriz. Google’da yapılan trilyonlarca aramanın yarısından fazlası mobil platformlarda yapılıyor. Adwords dönüşüm izleme. Oca 21 2017 Başarılı Adwords Reklam Kampanyalarının Ortak Özellikleri Nelerdir? Google Adwords, Alphabet şirketinin reklam platformu, internet reklamcılığındaki en büyük aktörlerden biri. Adwords anahter kelime eşleme. Oca 21 2017 Başarılı Adwords Reklam Kampanyalarının Ortak Özellikleri Nelerdir? Google Adwords, Alphabet şirketinin reklam platformu, internet reklamcılığındaki en büyük aktörlerden biri.

Açılış sayfası tasarımı. Açılış sayfası optimizasyonu. Mar 03 2017 Online Markanızı Yaratmadan Önce Duyabileceğiniz En İyi 4 Tavsiye Online marka yaratmak; firmanıza veya şahsınıza ait kurumsal web sitesi kurmak, sosyal medya hesapları açmak, takipçi toplamaktan ibaret olmayan, çok teknik ve meşakkatli bir iştir. Nedendir bilinmez, Türkiye’de dijitale dair işler fazlasıyla hafife alınır. Fakat biz, hafife alanların günü kurtaran geçici şeyler haricinde adamakıllı başarılar elde ettiklerine daha önce hiç şahit olmadık. Açılış sayfası. A/b testi. 80/20 Kuralı. Tem 28 2016 Sorularla Online Pazarlama – 2: Satışa Yönelik İçerik Yayınlama Oranı (80/20 Kuralı) Sorularla Online Pazarlama yazı dizimizin ilk bölümünde, küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) dijital dünyada içerikleriyle ön plana çıkabileceği en uygun sosyal mecralara değinmiştik.

Bu bölümde ise içerik planlama ve tanıtımı hakkında sorulara devam ediyoruz. Bugün içeriklerdeki “satış mesajı” oranı, diğer bir deyişle 80/20 kuralı üzerinde duracağız. İnandırıcılık ve ikna edicilik açısından, reklam ve tanıtım amaçlı, promosyonel mesajları yeni pazarlama kanallarında usandırıcı biçimde tekrarlamanın hiçbir değeri ve manası yoktur.