background preloader

b4mind

Facebook Twitter

B4Mind Marka Danışmanlığı

Marka & Dijital Pazarlama Ajansı

Mutsuz Müşterilerin Markanıza Yaratacağı Tehlikeler ve Yapmanız Gerekenler. Müşteri tatmini satış, kullanım ve satış sonrası teknik desteği kapsayan bütüncül bir deneyimdir.

Mutsuz Müşterilerin Markanıza Yaratacağı Tehlikeler ve Yapmanız Gerekenler

Çoğu firma, satış sonrası deneyime yeterince özen göstermez. Genelde, müşteri elde edilinceye kadar olağanüstü çaba harcanır ancak sonra,mevcut müşteriler ile minimum temas kurarak ve müşterilerden gelen yeni talep ve şikayetlere kayıtsız kalarak mevcut müşterileri elde tutmanın mümkün olacağı zannedilir. Satış sonrası deneyimini mükemmelleştiren markalar, müşterilerine unutulmaz deneyimler katan markalardır. Unutulmaz kelimesinin altını tekrar tekrar çizmek gerekir. Unutulmamak, akılda kalmak, müşterinin zihninde özel bir pozisyonda konumlanmaktır. Müşteri tatmini, son tahlilde benzersiz bir marka deneyimine dönüşecektir. Sunduğunuz ürün ve hizmetler denklemin sadece bir parçasıdır. Mevcut müşterilerinizin yeniden markanızı tercih etmesini nasıl sağlayabilirsiniz? Markalar her sene mevcut müşterilerinin %10 ila 40 kadarını kaybediyor. Çözüm -1: Sorunların çözümüne %100 odaklanın.

B4Mind Marka Danışmanlığı. May 22 2017 SEO Kampanyalarınız İçin En Kârlı Anahtar Kelimeleri Bulmanın Yolları – II Anahtar kelime fikirleri bulma yazı dizimizin ikinci bölümünde bize potansiyel müşterilerimize ulaşma fırsatı sunacak yeni anahtar kelimelerin izini sürmeye devam ediyoruz.

B4Mind Marka Danışmanlığı

İlk bölümde anahtar kelime araçlarına, otomatik arama tamamlamaya, ilgili arama özelliğine, Google Trends’e, meta tag ve site haritası araştırması yapmaya değindik. O yazıyı henüz okumadıysanız şu linkten yazı dizimizin ilk bölümüne ulaşabilirsiniz. B4Mind Marka Danışmanlığı. May 22 2017 SEO Kampanyalarınız İçin En Kârlı Anahtar Kelimeleri Bulmanın Yolları – II Anahtar kelime fikirleri bulma yazı dizimizin ikinci bölümünde bize potansiyel müşterilerimize ulaşma fırsatı sunacak yeni anahtar kelimelerin izini sürmeye devam ediyoruz.

B4Mind Marka Danışmanlığı

İlk bölümde anahtar kelime araçlarına, otomatik arama tamamlamaya, ilgili arama özelliğine, Google Trends’e, meta tag ve site haritası araştırması yapmaya değindik. O yazıyı henüz okumadıysanız şu linkten yazı dizimizin ilk bölümüne ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni anahtar kelime bulma fikirleriyle devam edelim. Devamını Oku. B4Mind Marka Danışmanlığı. May 22 2017.

B4Mind Marka Danışmanlığı

B4Mind Marka Danışmanlığı. May 22 2017 SEO Kampanyalarınız İçin En Kârlı Anahtar Kelimeleri Bulmanın Yolları – II Anahtar kelime fikirleri bulma yazı dizimizin ikinci bölümünde bize potansiyel müşterilerimize ulaşma fırsatı sunacak yeni anahtar kelimelerin izini sürmeye devam ediyoruz.

B4Mind Marka Danışmanlığı

İlk bölümde anahtar kelime araçlarına, otomatik arama tamamlamaya, ilgili arama özelliğine, Google Trends’e, meta tag ve site haritası araştırması yapmaya değindik. O yazıyı henüz okumadıysanız şu linkten yazı dizimizin ilk bölümüne ulaşabilirsiniz. SEO Kampanyalarınız İçin En Kârlı Anahtar Kelimeleri Bulmanın Yolları – II. Anahtar kelime fikirleri bulma yazı dizimizin ikinci bölümünde bize potansiyel müşterilerimize ulaşma fırsatı sunacak yeni anahtar kelimelerin izini sürmeye devam ediyoruz.

SEO Kampanyalarınız İçin En Kârlı Anahtar Kelimeleri Bulmanın Yolları – II

İlk bölümde anahtar kelime araçlarına, otomatik arama tamamlamaya, ilgili arama özelliğine, Google Trends’e, meta tag ve site haritası araştırması yapmaya değindik. O yazıyı henüz okumadıysanız şu linkten yazı dizimizin ilk bölümüne ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni anahtar kelime bulma fikirleriyle devam edelim. #6- Google Search Console Anahtar Kelimeler Google Search Console’da sitenize Google aramadan gelen gelen gerçek anahtar kelimelerin uzun bir listesini inceleyebilirsiniz. Şehir Markalaşması: Marka Şehir Olmak Ne Anlama Gelmektedir? Şehirlerin sistematik çalışmalarla birer marka olarak ön plana çıkması 1980 sonrasına rastlıyor. 80 öncesi küresel ölçekte sınırlı sayıda marka şehirden bahsedebilirdik.

Şehir Markalaşması: Marka Şehir Olmak Ne Anlama Gelmektedir?

Paris, Londra, New York, Los Angeles, Venedik, Floransa, Roma, Moskova, St. Petersburg, Tokyo; güney yarım küre için Sydney, Melbourne… Bugün özellikle Avrasya’da şehir markalaşmasının çok ciddi örnekleriyle karşılaşmaktayız. Bakü, Soçi, Astana, Pekin, Şanghay, Shenzen, Manila, Cakarta, Kuala Lumpur, Bombay, Singapor yükselen yeni değerler. Pazarlama Makaleleri. Hedeflendirilmiş İçeriklerle Dönüşüm Kazanmanın 3 Yolu 1-Spesifik Hedefleme Yapın Eğer pazarlama planınız herkesi hedefliyorsa hiç kimseyi hedeflemiyor demektir.

Pazarlama Makaleleri

Hedef kitlenizi sınırlandırın. Tüketici araştırması yaparak, müşterilerinizi yakından tanıyarak, pazarınızdaki gelişmeleri takip ederek müşteri profilleri oluşturun ve o profillere özel içerikler üretin. Her bir içeriğinizin o profildeki kitlenin ihtiyaçlarını karşılayıcı ve onların çeşitli dönüşümler yapmasını destekleyici mesajlara sahip olduğundan emin olun. Nöropazarlama (Neuromarketing) Nedir, Markalara Nasıl Avantajlar Sağlar? Demokles’in kılıcı, firmaların tepesinde durmaksızın sallanıyor.

Nöropazarlama (Neuromarketing) Nedir, Markalara Nasıl Avantajlar Sağlar?

Firmaların yıllık büyüme hedeflerine ulaşmaları için talebi artırmaya ve sürdürülebilir kılmaya mecburiyetleri var. Pazarlama departmanı, Philip Kotler’in deyimiyle “müşteri üretim departmanı”, sadece tüketici taleplerini karşılamaya yönelik stratejiler değil tüketicinin kendi iç dünyasındaki henüz keşfetmediği ihtiyaçları da bulmaya yönelik çalışmalar yapmak zorunda. Pazardaki denge merkezi yıllar önce üreticiler idi. Üretici ne üretirsem satarım mantığıyla pazarı şekillendiriyordu. Dijital Pazarlama Kampanyalarınızda Asla Yapmamanız Gereken 3 Kritik Hata.

Sağlam bir bütçeye, yetenekli bir ekibe ve yaratıcı fikirlere sahip olsanız bile bazen dijital kampanyalarınızda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Kampanyalarınızda Asla Yapmamanız Gereken 3 Kritik Hata

Dijital pazarlama iletişimi; dijital kanallardaki değişkenlik, zaman kısıtlaması ve dinamizimden ötürü oldukça zorlu bir süreçtir. Göz önünde bulundurulması gereken onlarca parametre vardır. Tüm bu risklere rağmen bir sonraki kampanyanın başarısız olmasına neden olacak temel hataları yapmamak bizim elimizde. Hataları,temel olarak taktik ve stratejik hatalar olarak ikiye ayırabiliriz. Stratejik hatalar beraberinde birçok taktik hataları da getirir. B4Mind Marka Danışmanlığı. Apple Arama Reklamları, markaların uygulamalarıyla App Store uygulama marketinde öne çıkmalarını sağlayacak yeni reklam platformu.

Şimdilik yalnızca Amerika’da uygulanmaya başlayan bu sistem başarıya ulaşırsa ilerleyen dönemlerde Türk pazarına da giriş yapabilir. Araştırmalar gösteriyor ki mobil kullanıcılar yeni bir mobil uygulama bulmak / keşfetmek için ilk olarak uygulama marketlerinde arama yapıyor. Apple’ın verdiği bilgiye göre de yapılan uygulama indirmelerinin %65’i doğrudan uygulama mağazasında gerçekleşiyor. Marka Danışmanlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular. B4Mind Uluslararası Marka Danışmanlığı’nın marka pazarlaması, marka yönetimi ve marka danışmanlığı konularındaki sıkça sorulan sorulara verdiği yanıtlar. Marka Nedir? “Marka tasarımı açısından ele alacak olursak marka, piyasaya herhangi bir ürün veya hizmet sağlayan bir satıcının diğerinden ayırt edilmesine yardımcı olacak her türlü isim, terim, simge, sembol ve tasarımın tamamına denir.”

Markalaşma Ne Anlama Gelmektedir? Markalaşma (branding), iş dünyasının en çok tartışılan konularındandır. Üretilen herhangi bir üründen azami kar elde edebilmenin en iyi yolu, o ürünü markaya dönüştürmekten geçer. Türk Yatırımcılar İçin İngiltere Nasıl Fırsatlar Sunuyor? İki binli yıllara girmemizle beraber Türkiye Cumhuriyeti ile İngiltere arasındaki ticaret hacminde ülkemiz lehine son derece olumlu bir tablo oluştu. Öyle ki dünyanın altıncı büyük ekonomisi olan İngiltere, dış ticarette ithalat-ihracat dengesi bakımından fazla verdiğimiz ender gelişmiş ekonomilerden biri. Türkiye 2001 yılından beri dış ticaret fazlası verme başarısını sürdürüyor. (Kaynak: Ekonomi Bakanlığı) Marka Nedir? Marka Psikolojisi - B4Mind Marka Danışmanlığı. Bugün bile internetin çok erken bir evresindeyiz. Hala interneti tasarlamaya devam ediyoruz. Ne olabileceğini ve neye benzeyeceği üzerinde çalışıyoruz. Internet bitmiş bir ürün değil.Demokrasi kelimesinin şemsiyesi altında vahşi batı çağında yaşıyoruz.

Internette herkes istediğini paylaşabilir.Önceden kaynağı belli olan içerikler varken, şimdi herkes blogger veya gazeteci olarak paylaşımlar yaptığından herşey gerçek olabilir.Internet yeni bir vahşi batı. Herkesin kendi medya gücü var.Internette çok fazla haberi bir tarafa bırakın, çok fazla bilgi var.İnsanların dikkat aralığı eskiden 3-5 dakika idiyken, şimdi PEW şirketinin araştırmasına göre sadece 6-8 saniye. B4Mind Marka Danışmanlığı. Nis 24 2017 Pazarlama Otomasyonu Nedir? Kestirmeden söylemek gerekirse pazarlama otomasyonu, pazarlama iletişim süreçlerini sizin için otomatikleştiren yazılımlardır. Bu yazılım, pazarlama faaliyetlerinizi organize etmeye ve önceliklerinizi belirlemeye yarar. Pazarlama iletişiminden azami performans almanızda sizi destekler. Karar verme süreçlerinizi kısaltır, veri odaklı kararlar almanızı sağlar. Pazarlama otomasyon yazılımları sayesinde zamanınızı tüketen monoton işler omuzlarınızda artık daha fazla yük olmaz ve çalışma saatlerinizi daha verimli kullanıp, işinize odaklanabilirsiniz.

Pazarlama yapmanın nihai amacı daha fazla gelir kazanmak ve karlılığı sürdürülebilir kılmaktır. Pazarlama Otomasyonu Nedir? Kestirmeden söylemek gerekirse pazarlama otomasyonu, pazarlama iletişim süreçlerini sizin için otomatikleştiren yazılımlardır. Bu yazılım, pazarlama faaliyetlerinizi organize etmeye ve önceliklerinizi belirlemeye yarar. Dijital Pazarlama Yaparken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 14 Metrik. Dijital pazarlama iletişiminin pazarlamacılar açısından en kıymetli noktası atılan her adımın rasyonel biçimde ölçülebilir ve analiz edilebilir olmasıdır.

Diyelim ki markanız için Bağdat ya da İstiklal Caddesi’nde bir bilboard reklamı oluşturdunuz. Markaların Sosyal Medya Görsel Seçiminde Yaptıkları 3 Büyük Hata. Kendi Kitabınızı Dijital Mecralarda Pazarlamanın Tüm İncelikleri. Pazarlama Yönünden 2017’nin En Zorlu İşleri Neler Olacak? – Dijital Dönüşümün Geleceği. Markalar Hiper Lokal Olmaya Ne Kadar Hazırlıklı? Mobil kullanım sıklığı ve yaygınlığı arttıkça tüketiciler talep ettikleri ürünler/hizmetleriçin kendi bulundukları konuma çok yakın aramalar yapmaya başladı.

Pazarlama Uzmanlarının 2017 Stratejileri Neler? – Dijital Dönüşümün Geleceği. Dijital olarak dönüşmüş işletmeler faaliyetlerinin her türlü aşamasına dijitali dahil etmiş ve dijital olgunluğa erişmeyi hedeflemiş işletmelerdir. Online Markanızı Yaratmadan Önce Duyabileceğiniz En İyi 4 Tavsiye. Online marka yaratmak; firmanıza veya şahsınıza ait kurumsal web sitesi kurmak, sosyal medya hesapları açmak, takipçi toplamaktan ibaret olmayan, çok teknik ve meşakkatli bir iştir. Nedendir bilinmez, Türkiye’de dijitale dair işler fazlasıyla hafife alınır. Fakat biz, hafife alanların günü kurtaran geçici şeyler haricinde adamakıllı başarılar elde ettiklerine daha önce hiç şahit olmadık.

2017’nin Pazarlama Trendleri Neler Olacak? – Dijital Dönüşümün Geleceği. Instagram Pazarlamasında Markanızı Öne Çıkaracak 7 Adım. Aylık 600 milyon aktif kullanıcısı olan Instagram markalara 2017’de neler vaat ediyor? SEO Yapmak Markalar İçin Neden Çok Önemlidir? Influencer Marketing Nedir? Markalar İçin Neden Vazgeçilmezdir? Tüketici Psikolojisi Açısından Pazarlama İletişimi. Yurt Dışı Marka Yatırımı İçin Neden İngiltere’yi Tercih Etmelisiniz?

B4Mind Blog Konu Basliklari

Açılış Sayfası Tasarımında Asla Göz Ardı Etmemeniz Gerekenler. Viral Pazarlama Nedir? Viral Pazarlama Teknikleri Nelerdir? Marka Topluluğunuz İçin 7 Sosyal Medya Yarışması Fikri. 2017 Sanal Ve Artırılmış Gerçekliğin Yılı Olabilir Mi? Güçlü Markalar İçin 19 Facebook Kapak Fotoğrafı Fikri. Sosyal Medya Pazarlamasında Performansınıza Seviye Atlatacak 5 Tavsiye. Yalan Haberlerin Yükselişi: Bir Marka Psikolojisi Pespektifi. Başarılı Adwords Reklam Kampanyalarının Ortak Özellikleri Nelerdir? Sosyal Medya ve Marka Çalışmaları İçin Görsel İçerik Yaratmak [Webinar] Ödeme Aşamasında Sepeti Terk Eden Ziyaretçilerinizi Geri Kazanmanın Yolları. 2017’nin Pazarlama Trendleri Neler Olacak? – Dijital Dönüşümün Geleceği. Online Markanızı Yaratmadan Önce Duyabileceğiniz En İyi 4 Tavsiye. Pazarlama Uzmanlarının 2017 Stratejileri Neler? – Dijital Dönüşümün Geleceği. Markalar Hiper Lokal Olmaya Ne Kadar Hazırlıklı? Pazarlama Yönünden 2017’nin En Zorlu İşleri Neler Olacak? – Dijital Dönüşümün Geleceği.

Kendi Kitabınızı Dijital Mecralarda Pazarlamanın Tüm İncelikleri.

MY PLURKS

MARKA VE PAZARLAMA NOTLARI. Ödeme Aşamasında Sepeti Terk Eden Ziyaretçilerinizi Geri Kazanmanın Yolları. Siyasal marka. Websitesi Performansınızı Kapsamlı Biçimde Test Edecek 5 Ücretsiz Araç. Trump’ın Seçim Zaferinin Marka Pazarlaması Bakımından Şifreleri. Dijital Pazarlama Kampanyalarınızda Asla Yapmamanız Gereken 3 Kritik Hata. B4Mind Brand Consulting and Digital Marketing Company. Arama Trafiğinizi Artıracak Anahtar Kelime... - B4Mind. #Pokemon Go #Pazarlama Anlayışımızı Nasıl Yerle... - B4Mind. “B2B İşletmeler İçin Yeni Pazarlama Taktikleri (I.... - B4Mind. Sorularla Online Pazarlama – 5: İçerik Pazarlaması... - B4Mind. Sorularla Online Pazarlama – 6: Arama Motoru... - B4Mind. Neden Markanızla İlgili Dışarıdan Pazarlama... - B4Mind. Marka Hikayesine Sahip Olmanın İşletmenize... - B4Mind. Facebook’tan Yeni Müşteriler Bulmanın Yolları – 1:... - B4Mind. Marka Konumlandırma Nedir?

Marka Hikayesi Anlatmak Üzerine. Müşteri Sadakatinin Önemi. Arama Motoru Optimizasyonunun Tanımı. Logo Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Psikolojik Faktörler. Sosyal Medya Kullanıcı Psikolojisiyle Alakalı Yapılmış 7 Farklı Araştırmadan Notlar. Kurumsal Blog Açmak İçin Hâla Geç Kalmış Değilsiniz! Efektif Bir Marka İletişimi Nasıl Yapılır? Facebook’tan Yeni Müşteriler Bulmanın Yolları – 1: Erişim, Dönüşüm ve Segmentasyon. Facebook’tan Yeni Müşteriler Bulmanın Yolları – 2: Zamanlama, Mobil Erişim, Gönderi İçeriği. Facebook’tan Yeni Müşteriler Bulmanın Yolları – 3: Performans Analizi ve Genel Değerlendirme. Marka Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Müşteri Yaşam Boyu Değerini Artırmak İçin Müşteri Deneyimini İyileştirmenin Önemi. Sm outsource. Neden Markanızla İlgili Dışarıdan Pazarlama İletişimi Desteği Almalısınız? Instagram Yeni Hikayeler Özelliğiyle Neyi Amaçlıyor? B4Mind. Online pazarlama.

Dijital reklamcılık. Banner reklam. Sorularla Online Pazarlama – 3: B2B Blog Yönetimi Nasıl Yapılır? Offline Pazarlama Çabalarınızı Online Kampanyalara Dönüştürmenin Pratik Yolları. Sorularla Online Pazarlama – 1: İçerik Planlaması ve Tanıtımı. Nöro Pazarlama: Tüketici Davranışını Yönlendirecek 4 İş Bitirici Taktik. B2B İşletmeler İçin Yeni Pazarlama Taktikleri (II. Bölüm) B2B İşletmeler İçin Yeni Pazarlama Taktikleri (I. Bölüm)

Markanıza İsim Verirken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Nokta. Arama Trafiğinizi Artıracak Anahtar Kelime Fikirleri Nereden Bulunur? Pokemon Go Pazarlama Anlayışımızı Nasıl Yerle Bir Etti? Neden Tıklama Sayısına Değil Dikkat Süresine Odaklanmalısınız? Online Mecralarda Markanıza Yönelik Negatif Yorumlarla Başa Çıkma Yolları. E-Mail Kampanyalarınızda Müşteri Kaybettirecek 7 Kritik Hata. Kendi Online Topluluğunuzla Markanızı Nasıl Büyütebilirsiniz? Kampanyalarınızda Daha Yüksek Dönüşüm Oranları Elde Etmek İçin Yapmanız Gerekenler. B4Mind Marka Danışmanlığı » Blog Archive » Marka Pazarlaması Nedir? Selfie: Eğlenceli Bir Alışkanlık Mı, Psikolojik Bir Rahatsızlık Mı? Hedeflendirilmiş İçeriklerle Dönüşüm Kazanmanın 3 Yolu.