background preloader

Po mojemu

Facebook Twitter

How To Make Money Online. Live a Location Independent Nomadic Lifestyle with Freedom. A Home for Multipotentialites! ProBlogger - Blog Tips to Help You Make Money Blogging - ProBlogger. Noupe - THE magazine for webworkers and site owners.

WordPress Web Design Tips And Tricks - 1stWebDesigner. Skills to Pay the Bills. Expert Photography » Tips For Photographers. How to Make An Inexpensive Light Tent - DIY. The following tutorial on constructing an Inexpensive Light Tent was Submitted by Jeffrey Bail over at our Forums.

How to Make An Inexpensive Light Tent - DIY

I thought it was well worth highlighting here on the main blog too! See Jeffrey’s Flickr Account here. If you’re like me, you don’t want to spend money if you can do it yourself and yield the same results. One day I was at my local photography store I saw one of these “Pop-Up” light tents. It consisted of a collapsible white fabric box with a hole in the front and 3 lights – used for photographing small objects in photographic studios (like the shot of the chocolate reindeer to the left).

I was going to purchase it until I saw the $100 price tag. Materials Needed: 1.) 2.) 3.) 4.) 5.) 6.) Also suggest a lighting fixture. Blog edukacyjny. Dziś pokażemy pomoc, do której wykonania potrzebujemy: pudełko, patyczki kreatywne (lub po lodach), duże nożyce.

blog edukacyjny

Zajęło to minutę, a Lila była zajęta przez pół godziny. Zauważyłam wczoraj, że zaczęła dopasowywać przedmioty ze względu na kolor i w następnym tygodniu zmodyfikuję poziom trudności tej pomocy. Na pudło nakleję z papieru samoprzylepnego kółka, tak aby każdy patyczek był dostosowany kolorystycznie do dziury. *Znawcy metody pewnie zapytają gdzie jest nasz dywanik;) Jest na długie liście zakupów do Ikei. Blog edukacyjny. Dziś post z serii Montessori w domu.

blog edukacyjny

Pomoc wykonałam w 15 minut, a koszt to 5 zł. Zadanie na pozór proste, ale nie do końca. Zadaniem dziecka jest przewlekanie guzika przez kawałki filcu. Prace domowe (tylko dla mam o mocnych nerwach) Dziś prezentuję pomoc, która ostatnio robi u nas furorę. 3 paczki ryżu (kaszy, fasoli, mąki /dla hardcorowych mam/ + różne małe skarby+ łyżki+małe pojemniki, słoiki= zabawa na 2 godziny.

Prace domowe (tylko dla mam o mocnych nerwach)

Kto ma ogród to polecam takie prace na zewnątrz. Sprzątania zero, a jeszcze się doczekacie plantacji ryżu za rok;) Po skończonej pracy zamiatamy podłogę lub włączamy odkurzacz. Prace domowe za 50 groszy. Potrzebujemy: folię aluminiową pociętą w kwadratykasztany, orzechy włoskie lub żołędzie Zadaniem dziecka jest zapakowanie kasztana w folię aluminiową. wiek dziecka 18+ I Lili siedzi i zawija je w te sreberka… Inne wpisy z tej kategorii znajdziecie w zakładce Montessori w podkategorii Prace domowe.

Prace domowe za 50 groszy

Prace domowe z wodą. Dziś prezentujemy prostą, a za razem bardzo wciągającą pomoc.

Prace domowe z wodą

Zabawy z wodą u nas zawsze wzbudzają najwięcej emocji. Często pod koniec już brakuje jej w pojemnikach, bo cała woda jest już porozlewana i powycierana. Takie prace uczą precyzji ruchów oraz doskonalą małą motorykę, a przede wszystkim zapewniają mnóstwo zabawy. W przedszkolach montessoriańskich to właśnie kącik wodny cieszy się największym zainteresowaniem.

Dlaczego dzieci lubią wodę? Czego potrzebujemy? 10 zabaw bez zabawek. „Zabawa!

10 zabaw bez zabawek

Nie zabawki!” To motto mojego dzisiejszego posta. Chcę pokazać, że ćwiczenia praktycznego życia to świetna zabawa, a zarazem nauka. Ten dział w pedagogice Montessori jest mocno rozwinięty. Dlaczego takie ćwiczenia? W czasie pracy z przedmiotami użytku codziennego dziecko uczy się najprostszych czynności, które my-dorośli wykonujemy w życiu codziennym.zaspokaja swoją ciekawośćnaśladuje dorosłychuczy się organizacji miejsca pracy. Skąd są te rzeczy, które prezentuję w dzisiejszym poście? 1. Taca- 5 zł. Kredki nie tylko do rysowania. Kolorowe kredki w woreczku noszę- tak chciałoby się zaśpiewać na ich widok.

Kredki nie tylko do rysowania

Przedstawiam Wam dziś magiczny woreczek, z którego zawartości wyczarowałyśmy 10 zabaw. Do testów zaprosił nas portal Ładnebebe. W stworzeniu kart pracy pomógł nam niezwykle kreatywny Pan Pierre 1. Rysowanie– czyli podstawowa funkcja tych kamyczków. Prezenty na dzień dziecka, pomysły na prezent na dzień dziecka, inspiracje na dzień dziecka, usborne, książki dla dzieci. Dziecka zbliża się wielkimi krokami i na blogach pojawia się wysyp inspiracji prezentowych.

prezenty na dzień dziecka, pomysły na prezent na dzień dziecka, inspiracje na dzień dziecka, usborne, książki dla dzieci

Przeglądam je dość rzadko, bo mało jest rzeczy, które mogą mnie zaskoczyć lub zainspirować. Na szczęście mam swój zmysł tropiciela świetnych pomysłów i dziś również nim się posłużę. Znów to zrobię, pokażę Wam niesamowite książki, których nie widzieliście nigdzie i zapragniecie je mieć (dla siebie lub swoich dzieci;). Przedstawię dziś książki, przy których nikt nie zaśnie, a Wy obserwując swoje pociechy w akcji będziecie marzyli o tym, żeby dali się Wam pobawić. Zaczynamy! Usborne fingerprint activities Absolutnie genialna książka z tęczowym pudełkiem z tuszem. Wg mnie świetna już dla 1,5-roczniaków do 99 lat. Zabawki edukacyjne. Dziś kolejny wpis z serii Shelfie, czyli o nowościach na naszej półce.

Zabawki edukacyjne

Poprzedni wpis z tego cyklu był zbiorem pomocy kreatywnych, a nawet plastycznych. KLIK Tym razem pomoce mają bardzo duży pierwiastek edukacyjny. Zaczynamy: Nawlekanka Janod jest już u nas od dłuższego czasu. Jako małe figurki do zabawykategoryzacja: dziecko wybiera i nawleka tylko zwierzęta (tylko owoce, tylko warzywa itd.)układanie historyjek- nawlekając opowiadamy: zając zjadł marchew i przeskoczył przez grabie (nawlekamy zająca, marchew, grabie) .coeurs de foxes ♥ Home - Mr Printables.

Restauracja Fukier Magdy Gessler. Warszawa Stare Miasto - Rynek. Tradycyjna Kuchnia Polska. 12809 A Keyring.