background preloader

Księgarnia

Facebook Twitter

Julia Orzech. Usbornemania- czyli wielka BibLILOteczka | Nebule|blog edukacyjny. Dawno nie było wpisu bibLILOteczkowego, a to dlatego, że cały czas czytamy, naklejamy, oglądamy i rozwiązujemy łamigłówki w książkach Usborne. Książki z tego wydawnictwa zauważyłam rok temu podczas pobytu w Anglii. Od niedawna można je już kupić w Polsce. Ogromnie mnie to cieszy, bo te pozycje niewątpliwie wyróżniają się na tle innych o podobnym przeznaczeniu. Kiedy przyszła nasza Usborne paka to oniemiałam z zachwytu. Nawet mój mąż, który zawodowo jest związany z poligrafią przeglądał książki z zachwytem. 1. 2. 3. 4. 5. 6.

Zostały 2 naklejki;) 7. Łupy z biblioteki | Nebule|blog edukacyjny. Dziś pokażę Wam nasze ostatnie biblioteczne zdobycze. Te 3 książki od miesiąca są w ciągłej eksploatacji. Chyba przedłużę je na następny miesiąc. 1. „Płaszcz Józefa”- Simms Taback Absolutny nr 1. O czym jest ta żydowska pieśń (na podstawie książki)? Miał raz Józef płaszcz. Świetny pomysł. 2. Czyli opowieść o poszukiwaniach czerwonej czapeczki. O czapeczce też czasami śpiewam;) 3. Nietypowa książka o cyrkowych atrakcjach. W takiej wersji akceptuję cyrk z całym jego inwentarzem Polubiliśmy się jeszcze z Albertem z Zakamarków i z Pieńkiem z wyd. P.s. czytam.pl ma jeszcze lepsze ceny niż aros i bonito:) Książki, które uczą | Nebule|blog edukacyjny. Śmiało mogę napisać, że książki zajmują Lilkę najdłużej.

Bardzo mnie to cieszy, że ciągle nosi ze sobą, którąś pozycję ze swojej kolekcji. Lubi kiedy jej się czyta, ale równie chętnie sama je przegląda. Dziś zaprezentuję nasze książki, które wnoszą ogrom wiedzy do życia 3-latki. 1. Atlas obrazkowy z okienkami do otwierania. Kartonowe, bardzo mocne kartki przeżyją długi czas. 2. Świetne propozycja jako uzupełnienie atlasu lub samodzielnie. 3. Przepiękna książka dedykowana dziewczynkom. 100 naklejek do dekorowania domków lalek dają ciekawe możliwości zabawy. 4. Książka dla każdego przedszkolaka. 5. Coś innego niż książka, ale wciąż ma ogromne walory edukacyjne i wykorzystuje inne możliwości. Te książki oraz wiele innych możecie zamówić z rabatem -10 % na hasło „nebule” u Centrum BEST przez tydzień.

Prezenty na dzień dziecka, pomysły na prezent na dzień dziecka, inspiracje na dzień dziecka, usborne, książki dla dzieci | Nebule|blog edukacyjny. Dziecka zbliża się wielkimi krokami i na blogach pojawia się wysyp inspiracji prezentowych. Przeglądam je dość rzadko, bo mało jest rzeczy, które mogą mnie zaskoczyć lub zainspirować. Na szczęście mam swój zmysł tropiciela świetnych pomysłów i dziś również nim się posłużę. Znów to zrobię, pokażę Wam niesamowite książki, których nie widzieliście nigdzie i zapragniecie je mieć (dla siebie lub swoich dzieci;).

Przedstawię dziś książki, przy których nikt nie zaśnie, a Wy obserwując swoje pociechy w akcji będziecie marzyli o tym, żeby dali się Wam pobawić. Zaczynamy! Usborne fingerprint activities Absolutnie genialna książka z tęczowym pudełkiem z tuszem. Wg mnie świetna już dla 1,5-roczniaków do 99 lat. Big book to colour– ogromna kolorowanka ze świetnymi ilustracjami do wypełnienia. Sticker dolly dressing activity pack– w eleganckiej teczuszce umieszczone są 4 wspaniałe książeczki z naklejkami dla młodych dam. The fabulous activity book– ogromna księga łamigłówek. Skąd się biorą dzieci? Kreatywnie?- Nie…koniecznie! | Nebule|blog edukacyjny. Wszędzie słyszymy: „Rozwijaj wyobraźnię dziecka, niech będzie kreatywne!”. W dzisiejszych czasach prawie wszystkie firmy stawiają na tę umiejętność. Psychologowie twierdzą, że można się jej nauczyć. Podstawą jej jest wyobraźnia. Rozbudowana wyobraźnia stymuluje kreatywność.

Czy rzeczywiście jest to tak ważne u dzieci? Będziecie zaskoczone, ale odpowiedź brzmi: „Nie!” Najciekawsze zabawy zawsze opierają się na realu. Dzieci w tym wieku nie myślą abstrakcyjnie. Jak w takim razie pobudzać twórcze myślenie? Jednak, aby mogło samodzielnie poruszać się w otaczającym świecie musi mieć podstawy. Na postawie tych bazowych doświadczeń dopiero dzieci są w stanie zrozumieć świat wyobrażony, czasem magiczny. I tak zawsze najłatwiej będzie im zrozumieć opierając się na konkrecie.

Czy zatem w dziecięcym świecie jest miejsce na baśnie, magię i zjawiska fantastyczne? Na swojej drodze często spotykam dzieci zanurzone za bardzo w świecie fantastycznym. W takim razie na jakie książki się decydować? Serie: 1. Mamaczyta.pl | Blog o książkach dla dzieci Mamaczyta.plMamaczyta.pl. Cuda na Kiju.