background preloader

Aniafr

Facebook Twitter

6 typów zabaw. Jak poprzez zabawę wspierać rozwój dziecka? Zabawa jest nieodłącznym elementem życia człowieka.

6 typów zabaw. Jak poprzez zabawę wspierać rozwój dziecka?

Pojawia się ona już bardzo wcześnie, bo w okresie niemowlęcym. To dzięki zabawie dzieci w przyjemny sposób poznają otaczający je świat. Zabawa pomaga im rozwijać się intelektualnie, emocjonalnie, estetycznie, ruchowo i duchowo. Uczy funkcjonowania w społeczeństwie i relacji z innymi. 10 CALMING SENSORY STRATEGIES FOR SCHOOL. Uczniowie mówią, jak zdobyć ich uwagę i zainteresowanie – Juniorowo. Gdy uczeń chce się uczyć, nauczyciel jest w siódmym niebie – praca idzie jak z płatka, tłumaczenie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień to czysta przyjemność, a lekcja mija nie wiadomo kiedy.

Uczniowie mówią, jak zdobyć ich uwagę i zainteresowanie – Juniorowo

Gorzej, gdy uczeń ma w nosie wysiłek nauczyciela i jawnie okazuje brak zainteresowania. Wtedy przyjemność zamienia się w mękę i to dla obu stron. Jak zyskać zainteresowanie klasy? Odpowiedzi najlepiej poszukać u źródła, czyli poprosić o nią samych uczniów. 5 easy 'minute to win it' games for kids. Wyborcza.pl. Pozwólcie nam się uczyć! Neurodydaktyka w praktyce – szkoła przyjazna mózgowi. Część 1. Neurodydaktyka, nowa dyscyplina, która w oparciu o badania nad mózgiem stawia sobie za cel tworzenie nowych koncepcji pedagogicznych, inicjuje poszukiwania systemu edukacyjnego przyjaznego mózgowi i lepiej wykorzystującego jego silne strony.

Neurodydaktyka w praktyce – szkoła przyjazna mózgowi. Część 1

Neurobiolodzy obalają wiele wygodnych dla nauczycieli i rodziców mitów, pokazując, jak dużo zależy od dorosłych. To dorośli, tworząc środowisko, decydują o tym, czym będą zajmować się dzieci. Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce» Blog Archive » Nauczanie przyjazne mózgowi. Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce» Blog Archive » Geografia przyjazna mózgowi, czyli jak nawiązać do świata doświadczeń uczniów. O wszystkim decyduje początek lekcji, albo nauczycielowi uda się skierować uwagę uczniów na omawiany temat i neurony zaczną przetwarzać nowe informacje, albo zajmą się czymś zupełnie innym.

Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce» Blog Archive » Geografia przyjazna mózgowi, czyli jak nawiązać do świata doświadczeń uczniów

Niestety na metodycznych seminariach raczej rzadko ćwiczy się tę umiejętność, bez której niemożliwe jest efektywne nauczanie. Równie trudną sztuką jest powiązanie omawianych na lekcjach zagadnień ze światem dostępnym doświadczeniu uczniów. Bez tego ich mózgi nie mogą stworzyć właściwych powiązań neuronalnych, co jest warunkiem stworzenia spójnej struktury wiedzy. Problem nie jest nowy, pisało już o nim wielu konstruktywistów, np. Integracja grupy » Neuropedagogika. Blogi w edukacji » Neuropedagogika. Mnożenie na palcach » Neuropedagogika. Neuropedagogika » Edukacja przyjazna mózgowi. Neurodydaktyka, czyli edukacja przyjazna mózgowi - Dziecko. Obecny system edukacyjny z 45-minutowymi lekcjami, uczniami przykutymi do krzesła i nauczycielem jako jedynym źródłem wiedzy tkwi głęboko w systemie dziewiętnastowiecznym, kiedy celem edukacji było wychowanie i wykształcenie karnych obywateli, posłusznych i zdyscyplinowanych.

Neurodydaktyka, czyli edukacja przyjazna mózgowi - Dziecko

Wtedy nikt nie mówił, że dzieci mają być w szkole szczęśliwe. Ani gdzie indziej. Szczęście nie było celem ani kategorią społeczną. Montessori. Szkoły leśne. Edukacja w duchu Montessori. Pomysł na lekcję i nie tylko... Neurodydaktyka. O edukacji alternatywnej. Nauka przez zabawę. Szkoły leśne. Koniec ze szkolnym stresem! RÓŻNE. Finlandia będzie pierwszym krajem, który usunie wszystkie przedmioty szkolne - Dziecko. Podróże Redakcja poleca Czy tak wygląda raj na Ziemi?

Finlandia będzie pierwszym krajem, który usunie wszystkie przedmioty szkolne - Dziecko

Koniec bloku reklamowego. Edukacja, alternatywna oświata - Polska. Wchodząc do otoczonego zielenią budynku w malowniczym kadrze wszystkie zmysły budzą się jednocześnie.

Edukacja, alternatywna oświata - Polska

Zewsząd dobiega dziecięcy śmiech, żywe kolory odzwierciedlają nadzwyczajny wręcz optymizm. To miejsce radykalnie różni się od tradycyjnej wizji szkoły, gdzie panuje skupienie, a do nauki wymagana jest cisza i koncentracja. Czy mowa tu o edukacyjnym raju na ziemi? Czy wręcz przeciwnie – kokonie chroniącym dziecko przed rzeczywistością? Istnieje system pedagogiczny, którego głównym celem jest rozwój osobowości ucznia, jego pasji, zainteresowań i przede wszystkim wolności osobistej. Koniec tradycyjnej szkoły? Unschooling po polsku, czyli szanse i zagrożenia alternatywnych form edukacji.

- Szkoła przyszłości powinna być nastawiona na współpracę, wychowanie, przygotowanie do życia, a nie tylko zdawanie egzaminów i osiąganie wysokich wyników w rankingach.

Koniec tradycyjnej szkoły? Unschooling po polsku, czyli szanse i zagrożenia alternatywnych form edukacji

Rola dzisiejszej szkoły w zdobywaniu wiedzy radykalnie się zmniejsza, uczniowie opanowują w niej ok. 30 proc. wiedzy, większość zaś zdobywają poza nią, z rodzicami, na zajęciach dodatkowych. Znaczenia szkoły nie można zredukować do produkowania edukacyjnej, a może egzaminacyjnej wartości dodanej - mówi prof. Szkoły zabijają kreatywność Ken Robinson. Kid's educational activity-file folder game tutorial. 10 Montessori Inspired Toddler Learning Activities. Edukacja Alternatywna. Prof. Bogusław Śliwerski - Edukacja Alternatywna. Why We Say "NO" to Homework - Starlighting MamaStarlighting Mama. Dlaczego stawiam na edukację alternatywną? – Juniorowo. Edukacja alternatywna w Polsce budzi sporo emocji, choć nie jest żadnym novum, lecz sprawdzonym modelem, z własną literaturą i badaczami.

Dlaczego stawiam na edukację alternatywną? – Juniorowo

Obawy i pytania, które zadają rodzice podczas spotkań otwartych są bardzo podobne: czy dziecko poradzi sobie potem w realnym świecie? Czy się czegoś nauczą, jeśli nikt nie popędza? Spróbujmy zapytać inaczej: Czy ten realny świat polega na oglądaniu pleców kolegów przez kilka lat i udzielaniu odpowiedzi na testy, czy może na życiu w społeczeństwie zróżnicowanym wiekowo i kulturowo? Motywacja wewnętrzna - tego powinna "uczyć" współczesna szkoła. Jak motywujemy dziś uczniów w szkole?

Motywacja wewnętrzna - tego powinna "uczyć" współczesna szkoła

Zazwyczaj dobrym stopniem, oceną, punktami z zachowania. Cały szkolny system motywacyjny opiera się na budowaniu w dzieciach i młodzieży motywacji zewnętrznej, która działa na zasadzie: “wykonam to zadanie, jeśli dasz mi cukierka”. W budowaniu motywacji wewnętrznej, poza odejściem od oceniania (które zaburza jej funkcjonowanie), ważna jest również umiejętność budowania relacji. Edukacja alternatywna Archives - Dzieci są ważne - ekologia i dziecko. International Montessori Training Institute, Atlanta, Georgia. Oto ja.