background preloader

RÓŻNE

Facebook Twitter

Strony warte odwiedzenia!

Szkoła bez książek i lekcji. Prawdziwy przełom w edukacji. W niezwykłych szkołach uczniowie nie będą używać tablicy, książek, zeszytów oraz map.

Szkoła bez książek i lekcji. Prawdziwy przełom w edukacji

Dzwonek nie będzie przerywał lekcji, a w trakcie trwania roku szkolnego dzieci same będą wybierać to, czego chcą się nauczyć. Każda ze szkół będzie finansowana ze środków publicznych. Rodzice, którzy nie mogą sobie pozwolić na iPada, otrzymają specjalną dotację na zakup sprzętu. Hasłem przewodnim innowacyjnych placówek będzie myśl wielkiego technologicznego pioniera i współzałożyciela koncernu Apple, Steva Jobsa - "Myśl inaczej".

Pozwólcie nam się uczyć! Prezentacja ukazująca różne sposoby uczenia się. Intelektualny rozwój dzieci- to ciekawa strona o edukacji dzieci, zmuszający do myślenia. Autorka nie tylko publikuje, prowadzi szkolenia ale również prowadzi wykłady, które również można obejrzeć na stonie. Dobre produkty w diecie dziecka aktywnego. Julie Lythcott-Haims: How to raise successful kids. Cesar Harada: How I teach kids to love science.