background preloader

Bread

Facebook Twitter

Bread nájdený

Northwest Sourdough. Home Bread. My idea of home bread is about simplicity.

Home Bread

I used to treat home sourdough baking with the vigorous attention you would give to an academic project. The centre of my method, and my arithmetic prowess, was the calculation of dough hydration. It was as if everything else flowed from there. But a calculator is really not necessary for a simple home bread unless you are aiming for a particular style of bread. The bit about simplicity is - Firstly, I use a liquid starter - one part flour to one part water. Secondly, I dilute whatever starter there is by adding two times its weight in water. Thirdly, I add three times the starter weight in flour. One such bread using this idea is pictured below. Essentially this is Flo Makanai's 1.2.3 method, a very practical and easy to follow method. MIMIBAZAR.sk - za pár korunačiek veľa oblečkov a hračiek. Domáci chlieb bez miesenia. Finsky_zitny. Chléb Šumava bez hnětení. Letošní svátky jsem nepekl cukroví.

Chléb Šumava bez hnětení

Pekl jsem klasickou Šumavu. Na původní složitý postup jsem si ale vzal rozbrušovačku a všechny pracné úseky jsem odřezal. Na rozdíl od průmyslových pekařů jsem se obešel bez zlepšovacích přípravků i pásových pecí. Místo toho jsem nechal jen hřejivý dotek lidské ruky — moderní a lenivé. Recept spojuje dnes již klasickou metodu na chléb bez hnětení a zázračné vlastnosti českého chleba z žitného kvasu a pšeničné mouky. Celý postup se obejde bez samostatného rozdmýchání kvásku i bez pracného hnětení a tvarování.

Jediné, co potřebujete, jsou základní suroviny, kvásek a libovolná pečicí nádoba s víkem. 1.2.3, An Easy Formula for Sourdough Bread. Hi Everyone!

1.2.3, An Easy Formula for Sourdough Bread

I'm Flo Makanai, French "author" of the (in French, sorry...) blog Makanai ( I love bread baking, especially sourdough baking, and I've been doing it for about 15 years. As I always have many obligations other than baking bread (who does'nt?!) AND lots of sourdough to use (I hate throwing it away once it has reached maturity), I eventually came to "invent" a formula that works for me in France (Janedo from whom you certainly know, has also tested that formula and it works for her too). Here it is: Co noveho na kopci: Domácí chléb. Tato stránka je takovým seznamem všech receptů na chleba z této stránky.

Co noveho na kopci: Domácí chléb

Pokud vás zajímá postup, jak na chleba pro úplného začátečníka, doporučuji tuto e-knihu – „Chleba a pečivo z kopce“, která vás provede od úplného začátku až po pěkný, křupavý pecen. Kvásek uvádí: Ořechový chléb. Svůj kvásek miluju, nebojím se to přiznat – a na rozdíl od cupcakes a makronek, na jejichž zdobení jsem strašně nešikovná a nezvládám sníst víc než jeden přesladký kousek, se dobrého chleba přejím jen těžko a případné vady na kráse se dají omluvit snahou o rustikálnější vzhled (bezlepková dieto, zůstaň prosím v té smrduté noře v hlubinách Mariánského příkopu, kde obvykle dlíš, a nech mě na pokoji).

Kvásek uvádí: Ořechový chléb

Plánuju v tom pokračovat a experimentovat s dalšími možnostmi kvašení, snad to má láska nebude brát jako nevěru. Oblíbený český chleba můžete posunout ještě výš. Stačí málo – nadrcené ořechy a výměna obyčejné žitné mouky za celozrnnou. Chleba většinou dělám dost podle oka, poslední jsem ale konečně zdokumentovala, takže na můj v současné době jeden z nejoblíbenějších chlebů budete potřebovat: Pak už je to jednoduché. Tohle je dvojnásobná dávka těsně po vyklopení, s brusinkami. Pomoučenými prsty ho překládejte, dokud neutvoříte pěkný bochánek a sváry slepte přitisknutím k sobě. Schweizer Wurzelbrot – Plötzblog – Selbst gutes Brot backen.

Český chleba. Přemýšlím, jak to do vás napumpovat a maximalizovat tak konverzi čtenářů na pekaře.

Český chleba

Zkusím to takhle. Český chleba je pilířem naší kulinární identity a vy ho prostě musíte umět upéct. Pro sebe, pro své blízké a natruc všem průmyslovým pekárnám. Domáci chlieb. Nápad piecť chlieb doma, prišiel s darčekom – domácou pekárničkou.

Domáci chlieb

Je to skvelý nápad, večer nahádzať suroviny, zapnúť časovač a ráno sa budiť vôňou čerstvo upečeného chleba. Spočiatku mi tento chlieb vyhovoval, sám som si určil z čoho bude, chutil lepšie ako z obchodu. Chlieb z pekárničky má však niekoľko chybičiek: diery po háku na miesenienemá rovnomerne vypečenú kôrkubochník nemá oblý tvar, skôr pripomína toastovyý chlieb Pre niekoho banality, pre mňa podstatné veci, vďaka ktorým prišlo rozhodnutie, pekáreň používať iba na miesenie a kysnutie. Pre prípravu kváskového chleba je veľmi dôležitý čas. Chléb pšenično-žitný kváskový. Tento nám poslední měsíc či dva vyhovuje nejvíce … Co budeme potřebovat: Kváskový chléb pšenično-žitný 350g žitného kvásku (1PL kvásku + 170g žitné mouky +180g vody)200g pšeničné mouky hladké (chlebové, ale můžete i obyč)200g pšeničné mouky celozrné hladké270ml vody2ČL soli1ČL kmínu celého1ČL mletého kmínu Postup: Vyndáme si z ledničky cca 1PL odloženého kvásku a přikrmíme ho – přidáme 170g žitné mouky a 180g vody.

Chléb pšenično-žitný kváskový

Poté těsto upravíme do bochánku, na vrchu zaštípneme a několikrát překulíme. Jak na první domácí chleba.