background preloader

Bread

Facebook Twitter

Bread nájdený

Northwest Sourdough :: Home. Home Bread. My idea of home bread is about simplicity. I used to treat home sourdough baking with the vigorous attention you would give to an academic project. The centre of my method, and my arithmetic prowess, was the calculation of dough hydration. It was as if everything else flowed from there. But a calculator is really not necessary for a simple home bread unless you are aiming for a particular style of bread. The bit about simplicity is - Firstly, I use a liquid starter - one part flour to one part water. Secondly, I dilute whatever starter there is by adding two times its weight in water. Thirdly, I add three times the starter weight in flour.

One such bread using this idea is pictured below. Essentially this is Flo Makanai's 1.2.3 method, a very practical and easy to follow method. For the bread immediately below, I used 1/2 organic plain flour by Australia's Kialla brand and 1/2 the French Cérès T110 flour (hence, the very light brown crumb color below). The Dough Method · 200 grams water. MIMIBAZAR.sk - za pár korunačiek veľa oblečkov a hračiek. Domáci chlieb bez miesenia. Finsky_zitny. Chléb Šumava bez hnětení | Cuketka. Letošní svátky jsem nepekl cukroví. Pekl jsem klasickou Šumavu. Na původní složitý postup jsem si ale vzal rozbrušovačku a všechny pracné úseky jsem odřezal.

Na rozdíl od průmyslových pekařů jsem se obešel bez zlepšovacích přípravků i pásových pecí. Místo toho jsem nechal jen hřejivý dotek lidské ruky — moderní a lenivé. Recept spojuje dnes již klasickou metodu na chléb bez hnětení a zázračné vlastnosti českého chleba z žitného kvasu a pšeničné mouky. Vychází asi z dvacítky experimentálních bochníků, které jsem za poslední dva týdny upekl. Celý postup se obejde bez samostatného rozdmýchání kvásku i bez pracného hnětení a tvarování.

Jediné, co potřebujete, jsou základní suroviny, kvásek a libovolná pečicí nádoba s víkem. Stejně jako u obyčejného chleba bez hnětení spočívá finta v tom, že se peče v uzavřené nádobě, která vám zajistí správné zapaření a tím i vyskočení těsta. Tvar chleba je vždy ovlivněný nádobou. Rozpis vám vystačí na 700g bochník. Odteď můžete péct. 1.2.3, An Easy Formula for Sourdough Bread.

Hi Everyone! I'm Flo Makanai, French "author" of the (in French, sorry...) blog Makanai ( I love bread baking, especially sourdough baking, and I've been doing it for about 15 years. As I always have many obligations other than baking bread (who does'nt?!) AND lots of sourdough to use (I hate throwing it away once it has reached maturity), I eventually came to "invent" a formula that works for me in France (Janedo from whom you certainly know, has also tested that formula and it works for her too).

Here it is: I weigh the liquid (100%) mature sourdough I have on my counter. I then multiply "weight 1" by 2 to obtain the quantity of liquid (water, rice milk, milk...) Then, I multiply "weight 1" by 3 to obtain the quantity of flour(s) (always organic for me) that I'll need. I mix those 3 ingredients, I let the dough rest 30 minutes and then I knead my dough, adding 1.8% to 2% of the flour(s) weight of salt. So "1" = sourdough weight Flo Makanai. Co noveho na kopci: Domácí chléb. Tato stránka je takovým seznamem všech receptů na chleba z této stránky. Pokud vás zajímá postup, jak na chleba pro úplného začátečníka, doporučuji tuto e-knihu – „Chleba a pečivo z kopce“, která vás provede od úplného začátku až po pěkný, křupavý pecen.

Nejdůležitější je odhodlání a trpělivost :) Jdeme tedy na svůj první pořádný chléb a potřebujeme kvásek. Buď ho koupíme, nebo si ho uděláme a pak je nám zapotřebí článek o kvasu – tak tedy jak na kvas Jak udělat domácí kvásek – základní článek o vzniku kvasu od nulyJak na kvásek obrazem – článek a diagram o tom, jak se kvásek správně točí, aby nezaniklNajdi si svůj kvásek – o tom jaký kvásek vám vznikl a kde se stala či nestala chyba a máme kvásek a jdeme na chleba. První chleba Jak děláme domácí chléb z kvásku a něco navíc o chlebu máme v malíčku chleba z formy a jdeme na bochník, pak se jednoznačně hodí a jdeme do bochníku jak na chleba bez kvasu, chleba drožďový je dozvíme zde chleba bez kvasu Chleba konzumní různé další techniky najdeme zde.

Kvásek uvádí: Ořechový chléb | Maškrtnica. Svůj kvásek miluju, nebojím se to přiznat – a na rozdíl od cupcakes a makronek, na jejichž zdobení jsem strašně nešikovná a nezvládám sníst víc než jeden přesladký kousek, se dobrého chleba přejím jen těžko a případné vady na kráse se dají omluvit snahou o rustikálnější vzhled (bezlepková dieto, zůstaň prosím v té smrduté noře v hlubinách Mariánského příkopu, kde obvykle dlíš, a nech mě na pokoji).

Plánuju v tom pokračovat a experimentovat s dalšími možnostmi kvašení, snad to má láska nebude brát jako nevěru. Oblíbený český chleba můžete posunout ještě výš. Stačí málo – nadrcené ořechy a výměna obyčejné žitné mouky za celozrnnou. Chleba většinou dělám dost podle oka, poslední jsem ale konečně zdokumentovala, takže na můj v současné době jeden z nejoblíbenějších chlebů budete potřebovat: Pak už je to jednoduché. Tohle je dvojnásobná dávka těsně po vyklopení, s brusinkami. Pomoučenými prsty ho překládejte, dokud neutvoříte pěkný bochánek a sváry slepte přitisknutím k sobě. Vykynuto. Schweizer Wurzelbrot – Plötzblog – Selbst gutes Brot backen. Schweizer Wurzelbrot Als Bernd sein Wurzelbrot verbloggt hatte, nahm ich davon kaum Kenntnis.

Jedenfalls ist es mir erst wieder durch den kanadischen Blog in Erinnerung gekommen. Dort wurde es erfolgreich nachgebacken und hat meine Lust, das Gleiche zu tun, deutlich gesteigert. Bernd bäckt mit wilden Hefen (so genanntes Hefewasser). Da ich dieses alternativen Weg noch nicht gegangen bin, habe ich auf einen Weizensauerteig gesetzt, der sehr hefelastig ist. Dafür wird das Anstellgut 3-4 Mal mit gleichen Teilen Mehl und Wasser bei ca. 25°C aufgefrischt.

Zwischen 22-26°C vermehren sich die Hefepilze im Sauerteig optimal und verbessern dadurch seine Triebkraft. Das Wurzelbrot ist herrlich geworden. Die Herstellung ist recht einfach. Weizensauerteig 100 g Weizenvollkornmehl70 g Wasser10 g Anstellgut Hauptteig Sauerteig380 g Weizenmehl 550275 g Wasser9 g Salz Die Sauerteigzutaten gut vermischen (mittelfeste Konsistenz) und ca. 20 Stunden bei Raumtemperatur reifen lassen. Český chleba | Cuketka. Přemýšlím, jak to do vás napumpovat a maximalizovat tak konverzi čtenářů na pekaře. Zkusím to takhle. Český chleba je pilířem naší kulinární identity a vy ho prostě musíte umět upéct. Pro sebe, pro své blízké a natruc všem průmyslovým pekárnám. Je to jen mouka, voda a trocha tepla, takže z toho nebudeme dělat vědu a hurá na to! ;) Předem se omlouvám všem profesionálním pekařům, protože si nejsem jistý, jestli by u nich můj recept obstál.

Těsto můžete hnětat ručně i v robotu — odzkoušel jsem obojí. Polopatě — je to skvělý domácí chléb a zvládl jsem ho upéct i já… ;) 300 g žitného kvásku 300 g mouky (pšeničná hladká nebo pšenično-žitná chlebová) 170 ml vody (to je start, potřebné množství se může a bude lišit) 12 g soli (nešidit, jinak vám překyne těsto a chléb bude mdlý) kmín (od očka max. 5 g) extra mouka na posypání ošatka (oválná na 1 kg chléb z pedigu) Kvásek doporučuji bez nějakého složitého přemýšlení koupit ve vašem oblíbeném pekařství. Aniž bych kváskování (nej český zdroj!) Domáci chlieb. Nápad piecť chlieb doma, prišiel s darčekom – domácou pekárničkou. Je to skvelý nápad, večer nahádzať suroviny, zapnúť časovač a ráno sa budiť vôňou čerstvo upečeného chleba. Spočiatku mi tento chlieb vyhovoval, sám som si určil z čoho bude, chutil lepšie ako z obchodu. Chlieb z pekárničky má však niekoľko chybičiek: diery po háku na miesenienemá rovnomerne vypečenú kôrkubochník nemá oblý tvar, skôr pripomína toastovyý chlieb Pre niekoho banality, pre mňa podstatné veci, vďaka ktorým prišlo rozhodnutie, pekáreň používať iba na miesenie a kysnutie.

Po vykysnutí som cesto vyformoval na plech a piekol v rúre. Pre prípravu kváskového chleba je veľmi dôležitý čas. Pri tomto pokuse bol použitý slabý kvások a zrejme riedke cesto, alebo zlý pomer bielej a celozrnnej múky Pred pár týždňami som objavil tento super jednoduchý postup, ktorý som si trochu upravil: Budeme potrebovať: Postup: 4 šálky múky, zemiaky, vodu, soľ, kvások dáme do misy a zamiešame, aby sa suroviny spojili.

[starrater tpl=10] Chléb pšenično-žitný kváskový. Tento nám poslední měsíc či dva vyhovuje nejvíce … Co budeme potřebovat: Kváskový chléb pšenično-žitný 350g žitného kvásku (1PL kvásku + 170g žitné mouky +180g vody)200g pšeničné mouky hladké (chlebové, ale můžete i obyč)200g pšeničné mouky celozrné hladké270ml vody2ČL soli1ČL kmínu celého1ČL mletého kmínu Postup: Vyndáme si z ledničky cca 1PL odloženého kvásku a přikrmíme ho – přidáme 170g žitné mouky a 180g vody. Promícháme a necháme kvásek rozjet – trvá to do ideální stavu většinou tak 12 hodin. Poté těsto upravíme do bochánku, na vrchu zaštípneme a několikrát překulíme. Rady a triky: Kvásek seženete ve vašem okolí asi ideálně na základě kváskové mapy.

Bacha na poměry soli a ostatních surovin, pokud jí dáte méně, tak těsto velmi rychle překyne. Další fotky snad dodám do týdne, nikdy si nevzpomenu abych nafotil celý proces. Jak na první domácí chleba | Maškrtnica. Kde sehnat ošatku? Kdo mi dá kvásek? Co použít místo ošatky? Jak často krmit? Jak se peče kváskový chléb? A jde upéct kváskové housky? Jsem úplný začátečník a chci si upéct svůj úplně první chleba. Vůbec neumíte hníst těsto, vlastně nikdy jste kynuté pečivo nepekli a nemáte ošatku? Moje tipy k chlebu bez hnětení: Upéct se dá skoro v čemkoli vhodném do trouby.Pomoučené utěrky, ve kterých těsto kyne naposled, se dají nahradit olejem potřenou potravinářskou fólií, na kterou se vám chleba nepřilepí, nebo ošatkou, pokud už jste vybavení. A jestli budete mít chuť zamakat si, zkuste český pšenično-žitný chleba Kdo mi dá kvásek? Nejlepší je najít na pečepecen.cz někoho blízkého a napsat přímo jemu, kvásek za vámi sám nepřihopká.

Jak často krmit kvásek? Časem budete kvásek krmit a odebírat si do zálohy automaticky, ze začátku raději nastudujte tento jednoduchý návod. Kde najdu recepty na kváskový chléb? Pokud už máte kvásek, není nic jednoduššího, než si vybrat recept. Kde sehnat ošatku? Praha Plzeň.