background preloader

NGO

Facebook Twitter

Know-how pro lepší svět - Publicon Hlavní strana. V rámci Evropského roku dobrovolnictví 2011 připravila platforma Byznys pro společnost program, jehož cílem je podpořit strategický přístup k firemnímu dobrovolnictví a napomoci efektivnějšímu využívání zdrojů, které firmy poskytují na podporu veřejně prospěšného sektoru.

Know-how pro lepší svět - Publicon Hlavní strana

Jedním z nabízených projektů je Know how po lepší svět – česká síť firem pro odbornou pomoc. Síť Know how po lepší svět je určena pro odpovědné firmy, které v rámci dobrovolnické činnosti svých zaměstnanců poskytují veřejně prospěšným organizacím odbornou pomoc či nabízejí odborné Pro Bono služby a chtějí tuto oblast dále strategicky rozvíjet a obohacovat - a to jak na úrovni celospolečenské, tak v oblasti konkrétních projektů jednotlivých firem. Členství v síti nabízí zapojeným firmám možnost vzájemně sdílet zkušenosti, společně pracovat na nastavení koncepce, standardů a potřebných nástrojů v dané tematické oblasti, motivovat další firmy k poskytování odborné pomoci a rozvíjet své vlastní programy.

Klára Tichá, KPMG. Software pro neziskové organizace. Media in Cooperation and Transition (MICT) Media in Cooperation and Transition (MICT) is a German media development organisation that implements projects in the Middle East and Northern Africa.

Media in Cooperation and Transition (MICT)

Through activities focusing on the interplay between conflict, media coverage, and reconciliation in crisis regions, MICT aims to foster the transformation of conflict towards reconciliation and to encourage dialogue among conflicting factions within society. Communication Strategies: From MICT's perspective, the key factor in conflict transition is supporting media cooperation, media networking, media development, and capacity building in the field of journalism. To that end, the focal point of MICT's strategies is the interaction and interdependence of media and conflict. MICT's services comprise the training of journalists and media producers, programme and content development, production of radio programmes, films, and books, as well as media research and monitoring in conflict zones.

Selected MICT project examples: Web. Jak se vyhnout chybám při psaní newsletteru. On-line nástroje pro neziskové organizace se zaměřením na komunitní nadace a jejich roli v občanské společnosti. Část II. Pozn. redakce: jedná se o druhou část výtahu z magisterské diplomové práce: KOZOLKOVÁ, Pavlína.

On-line nástroje pro neziskové organizace se zaměřením na komunitní nadace a jejich roli v občanské společnosti. Část II.

On-line nástroje pro neziskové organizace se zaměřením na komunitní nadace a jejich roli v občanské společnosti. Brno: Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, Ústav české literatury a knihovnictví, 2010. 127 s. Vedoucí diplomové práce PhDr. Petr Škyřík. Nástroje e-philanthropy Internet se stal velmi mocným nástrojem, a tak není divu, že přesun mezilidské komunikace do on-line prostředí určitým způsobem zasáhl každý obor našich aktivit. Jako každá změna v zavedeném systému přináší i přesun k e-filantropii určité problémy, které většinou souvisí se změnou pracovního prostředí a stylu práce. Fakt, že informační a komunikační technologie bourají bariéry a poskytují přístup k informacím a stejným možnostem všem, se občas může zdát jako donekonečna opakované klišé. Díky e-philanthropy nemusí být práce v neziskovém sektoru založena pouze na získávání peněz. Výzkumy On-line dotazníky Webové anylýzy. Matěj Novák - pro neziskovky. Úvod do sociálních sítí pro neziskovky. ECONNECT - Informační servis pro NNO.

Neziskový start-up: cože? On dneska ještě někdo maká dobrovolně zadarmo? Infografika: Slacktivism a jeho pozitivní stránky. | Jindřich Lauschmann Poslední dobou se v souvislosti se sdílením různých videí na internetu a podepisováním online peticí mluví o tzv. slacktivismu. O co se vlastně jedná? A má tento typ občanského aktivismu skutečně smysl? Nedávno jsme se zabývali pojmem hacktivismu, online svět ale přinesl ještě další formu občanského aktivismu, která si získala vlastní přezdívku. V tomto druhém případě ovšem veskrze hanlivou, jedná se o tzv. slacktivism, formu občanské aktivity ve veřejných věcech, která se nejčastěji ze všeho projevuje sdílením a komentováním online videa nebo článků a podepisováním online petic.

Co to onen slacktivism vlastně je? Proč je o slacktivismu řeč právě teď? V některých případech slouží slacktivism jen ke zviditelnění určitých problémů, tak tomu bylo například u nedávného videa Kony 2012, upozorňujícího na ugandského válečného zločince Josepha Konyho a jeho postupy zneužívání dětí pro politické a mocenské cíle. INEX-SDA.