background preloader

Urządzenia służące do przedstawiania prezentacji

Facebook Twitter

Wirtualna postać 3d, wyświatlacze holograficzne, hologramy 3d człowieka - Alpha Vision. Hologramami określamy technologię, która pozwala na wyświetlenie na niewidocznej dla widza powierzchni obrazu przygotowanego w taki sposób, aby zobaczył on głębię i przestrzeń w faktycznie płaskim obrazie.

Wirtualna postać 3d, wyświatlacze holograficzne, hologramy 3d człowieka - Alpha Vision

Hologramy 3D, jakie proponujemy naszym klientom są urządzeniami do zastosowań wewnętrznych, o rozmiarach od 3x2m do nawet 6x2 m, co pozwala na wyświetlenie obrazu często dorównującego wielkością scenie na konferencji. Korzystając z hologramów mamy możliwość prezentacji bardzo różnorodnych materiałów. Jesteśmy w stanie przygotować hologram człowieka / hologram postaci w rzeczywistym rozmiarze.

Możemy wykorzystać stworzone wcześniej animacje, nagrane w studiu osoby, a nawet wkorzystać żywych aktorów lub modele postaci 3d, z którymi prowadzący mogą nawiązać konwersację lub np. wspólnie poprowadzić konferencję. Oczywiście oprócz doboru technologii i potrzebnego do jej zastosowania sprzętu naszym klientom proponujemy również stworzenie kontentu. Tworzenie prezentacji za pomocą Prezi. Dzisiaj średnio już co sekundę publikowana jest nowa prezentacja opracowana dzięki aplikacji Prezi.

Tworzenie prezentacji za pomocą Prezi

Rozwiązanie to umożliwia tworzenie atrakcyjnych prezentacji multimedialnych wykorzystujących grafikę wektorową. Dzięki temu znajdujące się w niej obiekty można dowolnie przybliżać i oddalać (efekt zoom) bez utraty jakości wizualnej. W rezultacie osiąga się też wrażenie przestrzenne umownie nazywane „2.5D”. Zapraszam do lektury artykułu, w którym postaram się Was zachęcić do używania Prezi. Podstawy Prezentacje oparte o Prezi składają się z płaskich obiektów (grafiki, teksty, kształty, itp.) ułożonych na tak zwanym płótnie (canvas), nad którym znajduje się wirtualna kamera. Schemat przestrzeni 2.5D w Prezi (źródło: W odróżnieniu od prezentacji wykonanych za pomocą PowerPoint, prezentacje pochodzące z Prezi (czyli tzw. prezisy – ang. prezis) nie mają linearnego układu slajdów, lecz układ mapy.

Z Prezi korzystać można po założeniu konta na stronie prezi.com bądź przy użyciu konta Facebook. Podstawowe zadania w programie PowerPoint 2010 - PowerPoint. W tym artykule Co to jest program PowerPoint? Znajdowanie i stosowanie szablonu Tworzenie prezentacji Otwieranie prezentacji Zapisywanie prezentacji Wstawianie nowego slajdu Dodawanie kształtów do slajdu Wyświetlanie pokazu slajdów Drukowanie prezentacji Porady dotyczące tworzenia skutecznej prezentacji Ogranicz liczbę slajdów do minimum Wybierz rozmiar czcionki przyjazny dla odbiorców Tekst na slajdach powinien być prosty. Tablice Qomo. Czym jest tablica interaktywna?

Tablice Qomo

Tradycyjna tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy, który w zależności od technologii, w jakiej wykonano tablicę, może być obsługiwany za pomocą palca (technologia optyczna, pozycjonowania w podczerwieni, pojemnościowa) lub specjalnego pisaka (technologia elektromagnetyczna). Tablice interaktywne umożliwiają wyświetlanie dowolnej zawartości komputera, np. plików Microsoft Office, stron WWW, zdjęć czy filmów w dowolnym formacie. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z użytkownikiem. Uczestnik prezentacji stojąc przy tablicy może obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Tradycyjna tablica interaktywna jest sama w sobie jedynie dużym ekranem dotykowym i do pełni działania niezbędny jest komputer odpowiedzialny za zawartość oraz projektor, który wspomnianą zawartość wyświetli. Zalety wykorzystania tablic interaktywnych w edukacji:

Tablice Qomo. Jak działa projektor?

Tablice Qomo

Projektor multimedialny jest urządzeniem, które wyświetla obraz na ekranie bazując na dostarczonym sygnale wideo. Źródłem sygnału najczęściej jest komputer, odtwarzacz DVD lub zestawi kina domowego. Projektor składa się ze źródła światła będącego diodą LED (czasem wspomaganej specjalnym laserem) lub lampą wyładowczą oraz układu optycznego. Dodatkowo projektory wyposaża się m.in. w zestaw złącz czy głośniki. Rodzaje projektorów Kluczowym elementem w każdym projektorze jest układ odpowiedzialny za generowanie obrazu i to według tej części nastąpił główny podział obecnych na rynku projektorów. Obecnie wiodącą rolę obejmują technologie DLP oraz LCD, na których oparta jest konstrukcja zdecydowanej większości projektorów. Tradycyjne projektory działają w oparciu o technologię DLP. Projektory LCD to stosunkowo młode rozwiązanie. Nowość! Projektory CASIO wykorzystują źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych Laser&LED.

Komputery — wprowadzenie - Pomoc systemu Windows. Programy do prezentacji multimedialnych, kreator prezentacji. Prezentacje multimedialne - sprzęt i profesjonalna obsługa konferencji. Projektory multimedialne. Wybieramy projektor do prezentacji multimedialnych - RTV - Video. Tagi: projektor, lampa, rtv, kino, projektory Nasz ranking obejmuje 60 projektorów biznesowych, których cena nie przekracza 4500 zł.

Wybieramy projektor do prezentacji multimedialnych - RTV - Video

Wskazujemy, czym się kierować przy zakupie tych urządzeń i na które parametry warto zwracać uwagę. Autor: Marek Grzybowski/Chip.pl 1. Jakość obrazu Kluczowe parametry obrazu wyświetlanego przez projektor biznesowy to jasność i kontrast. Zwycięzca w kategorii POWER: Vivitek D935VX. Nie zawsze można całkowicie zaciemnić pomieszczenie, w którym ma być prowadzona prezentacja. 2.

W teście znalazły się projektory biurowe, co nie znaczy, że nie nadają się one do wyświetlania filmów. W testowanych projektorach zastosowano jedną z dwóch technologii tworzenia obrazu: DLP lub 3LCD.