background preloader

Historia Druku Cyfrowego

Facebook Twitter

Druk cyfrowy - definicje, opis. Druk cyfrowy - Słownik pojęć internetowo-reklamowych. Terminologia techniki druku. Od skrybów po druk cyfrowy - krótka historia druku. Jesteś tu: Start – Ciekawostki – Od skrybów po druk cyfrowy – krótka historia druku Drukarstwo bez wątpienia było kamieniem milowym w historii ludzkości.

Od skrybów po druk cyfrowy - krótka historia druku

Wprawdzie różnego rodzaju techniki powielania obrazu zanano już w starożytności, tak w europie przez długi czas książki powielano ręcznie. Zajmowali się tym przeszkoleni i doświadczeni mnisi zwani skrybami. Druk Cyfrowy i Ozdobny Gamma: Metody wydruku - offset, czyli historia i technika. Temat zacznijmy od offsetu - gdyż historia tego sięga znacznie (co wydaje się być oczywiste) dalej niż druku cyfrowego.

Druk Cyfrowy i Ozdobny Gamma: Metody wydruku - offset, czyli historia i technika.

A skoro już o ów historii mowa....Wszystko ma swój początek w Niemczech , pod koniec wieku XVIII, kiedy to Alois Senefelder wynalazł litografię. Zanim jednak do tego doszło szukał swojego powołania w dziełach teatralnych, które mimo problemu w wydawaniem znalazły przychylność odbiorców. Alois postanowił wydawać je na własną rękę, to jednak było na tyle skomplikowane, iż sam przebywał w drukarniach, gdzie doszedł do wniosku iż cała technologia jest nazbyt skomplikowana i sam spróbuje innych rozwiązań... Niemal natychmiast wpadł na pomysł grawerowanych płyt, których proces wyrabiania był bardzo czasochłonny. Aby poćwiczyć niewprawną dłoń, nabył polerowane płyty wapienne. Są to jednak początki, a offset, który znamy dzisiaj to wielokrotna pochodna znanej wówczas litografii. Na rysunku poniżej można ujrzeć uproszczoną metodykę tego druku jak i zasadę mieszania kolorów. Druk cyfrowy i 3D by Małgorzata Falkowska on Prezi. Cyfrowa historia. Zapowiedź rozwiązań firmy Xeikon na targach Label Expo 2013 w Brukseli.

Pierwszą, w pełni kolorową maszynę do druku cyfrowego wprowadzili już 20 lat temu.

Cyfrowa historia. Zapowiedź rozwiązań firmy Xeikon na targach Label Expo 2013 w Brukseli.

Jednak dopiero od targów drupa 2008 skupili się na etykietach – wtedy pojawił się pierwszy model z serii 3000 (obecnie jest ich pięć), której sprzedaż w przeciągu ostatnich lat wzrosła o 50 proc. a firma Xeikon zdobyła tytuł drugiego na świecie dostawcy maszyn drukujących etykiety i opakowania. Co pokażą w tym roku na Label Expo 2013 w Brukseli? „Skupiamy się nie tyle na nowych maszynach, co na rozwiązaniach pozwalających na ich unowocześnienie i dostosowanie do rosnących potrzeb producentów opakowań. Największą innowacją będzie nowy toner ICE” – powiedział Frank Jacobs, menadżer ds. marketingu i komunikacji w firmie Xeikon International BV. Paulina Malińska W ramach poznania doświadczeń klientów, związanych z użytkowaniem maszyn do druku cyfrowego z serii 3000, Xeikon zorganizował już kilka edycji nieformalnej platformy edukacyjnej - Xeikon Café. ICE Age Digital jest online. Drukarnia Wielkoformatowa – Druk cyfrowy i offsetowy WXMEDIA. Drukarnia Concordia Design Poznań. Dlaczego my?

Drukarnia Concordia Design Poznań

Jesteśmy dokładni, szybcy, kreatywni i wszechstronni. Drukarnia Concordia Print to prawdopodobnie najlepsza drukarnia w Poznaniu! Tradycja zobowiązuje - budynek Concordia Design związany jest z historią druku już od końca XIX wieku. To właśnie dlatego tak się staramy i tworzymy dzisiaj jedno z najbardziej zaawansowanych centrów druku cyfrowego w Polsce! Drukujemy bez ograniczeń na wszystkich materiałach. Gwarantujemy najwyższą jakość wydruków cyfrowych, elastyczne podejście i krótkie terminy realizacji. W ofercie mamy druk cyfrowy arkuszowy, druk UV, druk fotorealistyczny, druk wielkoformatowy i specjalistyczne wydruki na zamówienie.

DRUK WIELKOFORMATOWY i UV Poradzimy sobie z każdym formatem. Dzięki fotorealistycznej jakości nawet wielkoformatowych prac, jesteśmy w stanie stworzyć naturalnej wielkości obraz wieży Eiffla. Ale to nie wszystko! Posiadamy dwie innowacyjne maszyny do wydruków 3D. Kalendarium Wrzesień. Historia druku - Wszystko o drukarkach. Historia pisania oraz drukowania to nic innego jak historia ludzkiej komunikacji.

Historia druku - Wszystko o drukarkach

Za wynalazkiem słowa pisanego stoi pragnienie zachowania słów, które mają uchronić daną myśl, dane dzieło od zapomnienia. To, co wypowiedziane przemija, podczas gdy to, co zapisane, może trwać przez wieki.